Культура

Василь Сухомлинський про персональні бібліотеки

Актуальною і нині є думка Василя Олександровича про освітнє й виховне завдання – сприяти формуванню в дітей потреби в читанні та почуття задоволення цим. Як зазначав він у праці «Народний вчитель», ефективною формою реалізації цього завдання є власні (особисті) бібліотеки учнів, що передавалися б від покоління до покоління, стали б «фамільною” гордістю. Педагогічний колектив Павлиської середньої школи докладав зусиль, аби в кожного учня початкової школи була маленька бібліотечка, а середньої і старшої – солідна бібліотека зі 100-150 книжок. Такі бібліотечки мали містити улюблені видання школярів, щоб їх можна було перечитувати. У книзі «Духовний світ школяра» Сухомлинський зазначав, що в усіх без винятку учнів Павлиської школи були особисті бібліотечки.

Педагогічний календар. Квітень 2018

150 років від дня народження Георгія Вороного (1868—1908), українського вченого, математика; 140 років від дня народження Григорія Григоровича Ващенка (1878—1967), українського педагога, фахівця з дидактики і національного виховання; 90 років від дня народження Федора Арвата (1928—1999), українського педагога, академіка-засновника Академії педагогічних наук України, фахівця у галузі мовознавства та методики мови й літератури; 130 років від дня народження Ольги Дорошенко (1888—1964), українського педагога, фахівця у галузі дошкільного виховання.

КИЇВСЬКА ХУДОЖНИЦЯ ЛІКУЄ НЕ ЛИШЕ АНГЕЛАМИ…

У її творчому доробку чотири поетичних збірки та численні малюнки зроблені гуашшю, серед яких квіти, пейзажі, жіночі образи та особливу нішу займають Ангели… Цикл робіт «Ангели Чорнобиля» київської художниці Надії Василенко-Коровянської справді унікальний. Незважаючи на те, що тематика не із радісних, вона вражає своєю яскравістю образів: ангели в національному українському вбранні серед жита, волошок, маків і соняшників, а обличчя прикриті різнобарвними квітами. Але стежка до творчості спершу пролягла через слово…

Коли прийде весна

«У тому, що я роблю, є визначна частка слов'янського духу...» (Чеслав Немен) Його мистецтво живе, воно для молоді, для тих, кому йти у майбутнє та вирішувати, як жити у цьому світі. За примхою долі поляк з Білорусі приголомшив Європу своїм знаменитим хітом Dziwny Jest Ten Świat («Дивний є цей світ»), який відкрив нову, слов'янську сторінку в історії рок-музики та став гаслом молодіжного покоління буремних 60-х рр. Дитинство Чеслава Виджицького минало біля річки Нєман: вона й дала йому своє ім'я. Останній його хіт Nim Przyjdzie Wiosna («Поки не прийде весна»), вшанований Grand Prix фестивалю Сопот-79, став реквіємом по Чеславу Немену, найвидатнішому польському рок-музиканту, легенді європейського рок-авангарду ХХ сторіччя. Його й тепер виконують у Польщі й Білорусі на згадку про Чеслава Немена.

«Я свій шлях пройшов, а пісня йде далі»

Легенді української сцени Тарасові Петриненку 10 березня виповнилося 65 років. Майже п’ятдесят літ нащадок давнього козацького роду (мати — відома оперна співачка Діана Гнатівна Петриненко — по-дівочому Паливода, з Полтавщини, а батько, Гаринальд Кіндратович Петриненко, був музикантом і журналістом — народився на Київщині) Тарас Петриненко є яскравим представником творчої еліти в пісенному, поетичному і життєвому виразі. Він гідно продовжив найкращі сімейні традиції Петриненків. Як і мама, син також народний артист і Шевченківський лауреат. Важко знайти того, хто не захоплювався б Тарасовими піснями (він автор музики і віршів): «Я професійний раб», «Пісня про пісню», «Україна», «Господи, помилуй нас». Вони, як і багато інших, поповнили «золотий» пісенний фонд нашої країни.

«Астрономічний» замок графів Шенборнів

Закарпаття відоме численними фортецями, які з роками набули палаццо — паркового планування. Однією з перлин цього напряму є казковий замок графів Шенборнів, побудований у неоромантичному стилі. Розташований комплекс на відстані 10 км від міста Свалява та 16 км від міста Мукачевого в урочищі Берегвар у долині ріки Латориця на висоті 210 м над рівнем моря і відноситься до архітектурних перлин європейського рівня. Подібні є у Німеччині, але замок Шенборнів має свою неповторність — архітектор З. Грессерсан вніс у свій проект особливу символіку.

Корабель Віктора Зарецького за обріями...

У Музеї історії Києва аншлаг: відкриття виставки Віктора Зарецького (1925 — 1990) під назвою «50 відтінків Віктора Зарецького» та презентація присвяченої творчості митця книги заслуженого діяча мистецтв України Олесі Авраменко. Авторка цього мистецтвознавчого дослідження, за яким одразу вишикувалася черга, ділилася з відвідувачами своїми знаннями, спогадами, знаходила неповторні слова для автографів. Приходила на виставку і в наступні дні, отже, вийшло свято з продовженням.

Колекція музичних інструментів із сірників

Перший Фестиваль сірникових рекордів відбувся в Києві 2 березня у Міжнародний день сірника. Майстри зі всієї України з’їхалися до столиці в Міжнародний день сірника для того, щоб продемонструвати свої творіння з сірників. І до чого тільки не додумається наш народ. Із звичайнісінького сірника можна творити: кораблі, будівлі, картини і навіть музичні інструменти. Шість рекордів зафіксували представники Національного реєстру рекордів України.

Німці в Україні: історія і культура

Для України вже стали традиційними презентації культурних надбань національних спільнот. Усі народи, що проживають на території нашої країни, хоч і різного національного походження, але є єдиною українською родиною. 1 березня 2018 року в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття мобільної виставки світлин та документів «Німці в Україні: історія і культура» за сприяння голови Міжнародної громадської організації «Товариство німців України — «Відергебурт» Володимира Піньковського.

«Душа народу — українська хустка і вишитий рушник»

До відзначення 204-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка у бібліотеці Дружби народів ЦБС Подільського району міста Києва для різних категорій читачів проведена низка різноманітних заходів. Так учні 5-Б ЗНЗ No6 мали змогу познайомитися з відеопрезентацією «Цілюще джерело Шевченкової музи: відомі особистості у картинах Тараса Шевченка. Наумова Надія Григорівна, шевченкознавець, зберігач фондів Музею історичного центру міста Києва, окрім відео, надала ілюстративний матеріал, розкрила цікаві сторінки з творчості Кобзаря, подарувала авторську книгу, присвячену великому поету. Зустріч пройшла «на одному диханні» і дуже сподобалася школярам, вони із задоволенням відповідали на запитання вікторини, були активні й щирі.

Сторінки