Культура

Володимир Шейко: «Сонячна Італія – країна високого мистецтва»

Майже місяць перебував з гастролями в Італії Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо. Своїми враженнями від творчої поїздки поділився і відповів на запитання художній керівник та головний диригент колективу, народний артист України Володимир Шейко.

Вік зрілості галицького митця

Олексій Сердюк – ім’я добре відоме в українському мистецтві, знане із чисельних виставок в Україні та поза її межами. Своєю творчістю він репрезентує поетичний напрямок у мистецтві Івано-Франківщини. Сьогодні за плечима художника поважний 40-літній шлях у мистецтві, шлях постійних творчих шукань та впертої самовідданої праці. У доробку О. Сердюка сотні графічних та живописних творів, вишуканих зразків декоративно-прикладного мистецтва.

Святвечір у військовому шпиталі

У переддень Різдвяних свят у Головному військовому клінічному госпіталі відбувся справжній курс музикотерапії для воїнів із зони АТО - Святвечір «Різдвяні колядки». Учні столичної музичної школи №23 зі своїм педагогом по вокалу Валентиною Іванівною Гаркушою прийшли до шпиталю вшанувати наших воїнів. Саме для них діти підготували в українських давніх традиціях театралізовану виставу – «Українська коляда». Цього вечора відбувалося красиве дійство - зцілення музикою, бо ж саме так перекладається з грецької мови музикотерапія. Цей по-родинному затишний вечір насправді поєднав та розчулив усіх присутніх.

Педагогічний календар. Січень 2018

Минуло вже 150 років від дня народження Миколи Чернявського (1868—1938), українського поета, педагога, громадського діяча. Микола Федорович Чернявський народився 3 січня 1868 р. у селі Торській Олексіївці тодішнього Бахмутського повіту Катеринославської губернії в сім’ї священика, де виховувалося 10 дітей. Після закінчення початкової, так званої народної школи, навчався в Бахмутській духовній школі, а після її закінчення — у Катеринославській духовній семінарії, яку закінчив 1889 р. Цього ж року М. Чернявський повертається до Бахмутської духовної школи в ролі вчителя. Учителюванню у Бахмуті він віддав 12 років свого життя. Для Миколи Чернявського, як і для багатьох українських письменників кінця ХІХ — початку ХХ ст., педагогічна праця була органічною часткою творчої діяльності. Загалом він віддав їй понад 20 років.

Зустріч з Тетяною Василівною Майданович

Поезія Тетяни Майданович — це поезія серця, поезія духу. Це постійний діалог з Богом, в якому срібнотонно звучать сповідально-молитовні інтонації, в ньому туга за Любов’ю, Добром, Надією, Красою.

Театральні маски японського театру

Предмети побуту й промислу народів світу, одяг, прикраси з кістки й бурштину, засоби пересування й особливо маски, вразили уяву й спонукали до творчих пошуків. Так з’явилися cерії графічних і живописних творів, домінуючими серед яких були маски народів світу.

Проект української та кримськотатарської культур «Чумацький шлях»

Щоб зрозуміти біль чи розділити радість іншої людини, цілого народу, потрібно почути це серцем. Про що й свідчить міжмузейний проект-діалог української та кримськотатарської культур «Чумацький шлях», який проходить у столиці України. Ідея проекту в Рустема Скибіна та Георгія Браіловського виникла після перемоги Джамали на Євробаченні. А відторгнення Криму до Росії породило чимало дискусів на тему, кому належить стародавній півострів, розташований на півдні України.

Урочистості на пам'ять Варвари Ханенко

Великий злам епох ХІХ—ХХ століття породив не менше величних особистостей... Мова піде про відомий рід промисловців, меценатів та благодійників Терещенків, точніше, про Варвару Ханенко (Терещенко) (1852—1922) — дружину Богдана Ханенка (1849—1917). Подружжя відомо насамперед як засновники унікального за своєю колекцією Музею західного та східного мистецтва, нині Національний музей ім. Бориса та Варвари Ханенків.

Китайсько-український культурний обмін

Перевага за творчими проектами, в яких світова спільнота прагне миру, взаєморозуміння та толерантного відношення один до одного. Свідком цього стали мистецькі заходи в столиці в рамках тижня китайсько-українського культурного обміну «Один пояс, Один шлях».

Аденчик-баденчик повернувся

У німецьких газетах можна знайти такий опис: «Вікторія Щербань, українка, яка мешкає у нашому містечку, багато нам розповідала про те, яку гарну музику, майстрів і старовинні традиції має Україна. Згодом до нас приїхали самі музиканти на фестиваль «Український тиждень» у Баварії. Тоді й виникла ідея записати диск, але не було спонсора, і я подумала, що такий диск має вийти обов’язково — щоб більше людей почули цю музику», — розповідає Сібілле Штрак-Ціммерман, мешканка курортного містечка Шлірзее неподалік Мюнхена...

Сторінки