Культура

Зустріч з Тетяною Василівною Майданович

Поезія Тетяни Майданович — це поезія серця, поезія духу. Це постійний діалог з Богом, в якому срібнотонно звучать сповідально-молитовні інтонації, в ньому туга за Любов’ю, Добром, Надією, Красою.

Театральні маски японського театру

Предмети побуту й промислу народів світу, одяг, прикраси з кістки й бурштину, засоби пересування й особливо маски, вразили уяву й спонукали до творчих пошуків. Так з’явилися cерії графічних і живописних творів, домінуючими серед яких були маски народів світу.

Проект української та кримськотатарської культур «Чумацький шлях»

Щоб зрозуміти біль чи розділити радість іншої людини, цілого народу, потрібно почути це серцем. Про що й свідчить міжмузейний проект-діалог української та кримськотатарської культур «Чумацький шлях», який проходить у столиці України. Ідея проекту в Рустема Скибіна та Георгія Браіловського виникла після перемоги Джамали на Євробаченні. А відторгнення Криму до Росії породило чимало дискусів на тему, кому належить стародавній півострів, розташований на півдні України.

Урочистості на пам'ять Варвари Ханенко

Великий злам епох ХІХ—ХХ століття породив не менше величних особистостей... Мова піде про відомий рід промисловців, меценатів та благодійників Терещенків, точніше, про Варвару Ханенко (Терещенко) (1852—1922) — дружину Богдана Ханенка (1849—1917). Подружжя відомо насамперед як засновники унікального за своєю колекцією Музею західного та східного мистецтва, нині Національний музей ім. Бориса та Варвари Ханенків.

Китайсько-український культурний обмін

Перевага за творчими проектами, в яких світова спільнота прагне миру, взаєморозуміння та толерантного відношення один до одного. Свідком цього стали мистецькі заходи в столиці в рамках тижня китайсько-українського культурного обміну «Один пояс, Один шлях».

Аденчик-баденчик повернувся

У німецьких газетах можна знайти такий опис: «Вікторія Щербань, українка, яка мешкає у нашому містечку, багато нам розповідала про те, яку гарну музику, майстрів і старовинні традиції має Україна. Згодом до нас приїхали самі музиканти на фестиваль «Український тиждень» у Баварії. Тоді й виникла ідея записати диск, але не було спонсора, і я подумала, що такий диск має вийти обов’язково — щоб більше людей почули цю музику», — розповідає Сібілле Штрак-Ціммерман, мешканка курортного містечка Шлірзее неподалік Мюнхена...

Знищені імена повертаються

На підтримку Сумського обласного проекту «Відродження» громадська організація «Сумське земляцтво у місті Києві» створила мистецький проект «Повернення», який присвятила своїм видатним землякам...

Знайомимося — головний диригент Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України Віктор Пащенко

Життєвий шлях Віктора Миколайовича Пащенка тісно пов’язаний із музикою: 15-річний вихованець військового оркестру — викладач музичної школи м. Києва (по класу кларнета) — заступник начальника військово-оркестрової служби ЗСУ — начальник військово-музичного управління Генерального штабу — головний військовий диригент ЗСУ, головний диригент Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України.

Хай не забувається прекрасне

У творчому доробку Тетяни Василівни Майданович — глиби сучасного поетичного слова, вже понад десяток прекрасних поетичних збірок та прозових книжок для дітей, сповнених любові до людей, до рідної мови, Батьківщини...

Талантами славиться Україна

Новий 2017-й рік розпочався в галереї «Митець» урочистим святом, на якому вшановували лауреатів мистецьких премій Київської організації Національної Спілки художників України. Фахове журі розглянуло твори номінантів від кожної творчої секції і визначило митців року. Щоб зрозуміти значимість титулу «Художник року», пропонуємо зробити екскурс в історію образотворчого мистецтва ХХ століття і згадати провідних художників, які закладали підвалини культури молодої держави...

Сторінки