Культура

Педагогічний календар. Липень 2018

125 років від дня народження Миколи Загоровського (1893—1934), українського педагога, гідробіолога і зоолога. 140 років від дня народження Януша Корчака (1878—1942), польського педагога-гуманіста, лікаря, дитячого письменника, одного з провідників ідеї гуманістичної педагогіки. 120 років від дня народження Павла Чамати (1898—1969), українського психолога і педагога, організатора освіти .

«Акомпаніатор» - театральна історія про божевільних людей

У Київському національному академічному театрі оперети відкрито експериментальний майданчик – нова сцена Stage_Lab. На нульовому поверсі театру оперети будуть створюватися різножанрові вистави камерного формату.

МІЖНАРОДНИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС «КОРОНАЦІЯ СЛОВА»

На «Коронації слова» переміг роман «Відступник». Міжнародний літературний конкурс "Коронація слова" визначив цьогорічних переможців.

«Якщо людина здорова душею, то й роботи в неї яскраві»

Художник працює в галузі станкового живопису і графіки. Віталій Мовчан — випускник Київського художнього інституту, член Національної спілки художників України. Бере участь у всеукраїнських та міжнародних виставках, аукціонах. Його роботи є в музеях України, приватних збірках США, Франції, Японії та інших країн світу. На виставці художник представив живопис. Картини Віталія Мовчана світлі, яскраві, наповнені теплом і любов’ю.

Педагогічний календар. Червень 2018

90 років від дня народження Семена Гончаренка (1928—2013), українського педагога, методолога педагогічної науки. 130 років від дня народження Олександра Янати (1888—1938), українського агронома, ботаніка, педагога, краєзнавця. 120 років від дня народження Тетяни Бугайко (1898—1972), українського педагога, методиста, літературознавця, першої в Україні жінки-доктора педагогічних наук. 175 років від заснування Одеської школи для глухонімих дітей. 110 років від заснування у Києві Фребелівського жіночого інституту для підготовки виховательок дитячих садків.

Дивосвіт Світлани Садовенко

Є люди, у яких гармонійне все: врода, талант, розум, навіть прізвище та ім’я. Від першої хвилини спілкування телефоном, почувши привітний голос, тембр якого ніби огортає тебе якимось домашнім затишком і теплом сімейного вогнища, вже хочеться познайомитися з цією людиною і при зустрічі переконуєшся, що саме такою і уявляла: світлою білявкою, із сонячною лагідною усмішкою, що ніби злегка зачепилася за куточки вуст, а очі – аж сяють, випромінюючи чи то радість, чи, власне, її оптимістичний характер, та, безумовно і однозначно, – позитив. Український музикант, педагог, культуролог, кандидат педагогічних наук, доктор філософії, має два вчених звання – доцент і старший науковий співробітник. Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Громадський діяч. Працює на кафедрі естрадного виконавства Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Автор понад 150 наукових та науково-методичних праць. А ще – чудова дружина і багатодітна мама великої родини з тепло-ласкавою назвою «Ладоньки». Особистість багатогранна, творча, неординарна.

50-річний ювілей тріо «Золоті ключі»

Час невблаганний, він вбирає в себе всі події, що трапляються у нашому житті, розкладає по поличках прожитих років, може дещо приховати, щоб потім ми згадали, осмислили, пережили наново. Так і цього разу прийшов наш півстолітній ювілей єднання з українською народною піснею, яка привела нас до вічності, подарувала відчуття безсмертя людського духу та власну гідність, і, нарешті, національну свідомість. Все складалося за велінням Всевишнього, бо ніхто, до кого б ми не зверталися, щоб відзначити цю дату, сприяли у допомозі. Так, «Національний центр української культури «Музей Івана Гончара» під керівництвом Петра Гончара, його заступниці Тетяни Пошивайло, всього колективу цього потужного закладу подарував нам свій вихідний день 4 червня, щоб у колі друзів відзначити 50-річчя створення вокального, акапельного тріо «Золоті ключі» у складі Героя України, народної артистки України Ніни Матвієнко, народних артисток України Марії Миколайчук та Валентини Ковальської.

Духовні образи

Є живописці, які здібні вразити не тільки своєю неординарною палітрою, а й вплинути на нашу свідомість вагомою інформацією. Такі, Богом відзначені самородки, здібні піднімати важливі теми, які формують художні смаки та духовний розвиток суспільства в цілому. Твори цих художників стають складовою культурного надбання усього українського народу. Саме до таких митців відноситься Ольга Валер’янівна Карпенко, випускниця Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Нині вона -- старший викладач Національної академії керівних кадрів культури та мистецтва, якій є що передати своїм вихованцям.

Фредерік Шопен допомагає родинам українських Героїв

Як може людина, яка народилася 208 років тому, допомагати сучасним українцям, запитаєте ви? Відповідь проста — завдяки силі культури та мистецтва. Поняття культура охоплює всі сфери людської діяльності, в тому числі економіку, освіту, релігію, науку і мистецтво. Останнє займає в культурі центральне місце. Інакше кажучи, мистецтво становить сутність культури. Культура також формується на основі слів і мови. Сьогодні в світі мова без слів, яку розуміють всі — музика. Безсумнівно, твори Фредеріка Шопена посідають чинне місце у світовій класиці. Ця мова незалежно від національності зрозуміла кожному. Його творчість збагатила світову культуру і залишила послання людству, яке почуло вже багато поколінь.

До 100-річчя В. О. Сухомлинського

Свого часу Антуан де Сент-Екзюпері нагадав світу про «розкіш людського спілкування». З власного досвіду ми знаємо, як буває необхідно висловитися, як хочеться, аби нас почули, як змінюються наші уявлення про світ і нас самих завдяки спілкуванню. Василь Сухомлинський, великий знавець людської душі, писав: «Найвище щастя й радість людська — спілкування з людьми. Педагог наголошував у книзі «Сто порад учителеві»: «Невикорінною духовною потребою будьякої людини є спілкування з людьми, у спілкуванні з ними вона знаходить радість і повноту життя».

Сторінки