Skip to main content
Інформаційно-правове  «щеплення» від аферизму

«Як захистити себе від шахраїв?»

Коли вас несподівано ощасливлять інформаційними повідомленнями про неочікуваний виграш у кілька тисяч гривень, а то навіть і мільйонів доларів, і попросять назвати персональні дані, то варто замислитися? Можливо, саме зараз ви це сприйматимете як жарт. Але ця тема соціально-правового інформування стала цілком серйозним приводом до обговорення серед учасників гуртка «Школа успіху» Центру дитячої та юнацької творчості №5 Харківської міськради на базі 126-ї школи. Захід провели з нагоди Міжнародного дня родини і Дня захисту дітей.

 

Informatsiino-pravove-shcheplennia-04.jpg

 

В( ігровій формі веселих і жвавих діалогів, із застосуванням образних асоціацій науки ейдетики, досліджували цілком серйозну актуальну проблему шахрайства. Бо це стосується кожного, і дітей, і дорослих, тобто сімей в цілому. Автору цих рядків теж довелося пережити «міні-тренінг» з реального життя. Зателефонували з мобільного номера, що починається на 0(89) і з 4-го разу (бо раніше телефонував робот) молодий парубок вишуканою і грамотною українською відрекомендувався Максимом, представником столичної організації з красивою назвою. Повідомив, що «я виграв 10 тисяч гривень», і тепер залишається мені повідомити свої ПІБ.  Таких випадків і технологій сучасного виманювання персональних даних з метою вчинення шахрайських дій сьогодні є дуже багато. Пишуть «листи щастя» нам на електронну пошту з «радісною новиною» про мільйони доларів, які західний благодійник чомусь хоче передати саме вам. А що та людина матиме від вас, які негативні економічно-правові наслідки матимете від того? Напевно, ви вже здогадалися. Тому важливо бути поінформованими і дітям, і дорослим, аби не стати жертвами злодіїв. Тим більш, кримінальні правопорушення мають соціально-психологічне підґрунтя. Розраховують на простий людський азарт розбагатіти на халяву. А потім люди втрачають цінне майно на тисячі… Тому варто одразу навчитися сказати «ні», аби убезпечити себе та родину від шахраїв. Ще доцільно не вчиняти ніяких дій, не приймати рішень самостійно, без поради з членами родини.

Informatsiino-pravove-shcheplennia-02.jpg

 

Informatsiino-pravove-shcheplennia-01.jpg

 

 Такі заняття у креативній формі пізнавального змісту по суті є суспільно корисним сучасним інформаційно-правовим «щепленням» від аферизму. Бо озвучені проблеми практично стосуються кожного.

Леонід ГАПЄЄВ,

керівник гуртка «Школа успіху» Центру дитячої та юнацької творчості №5 Харківської міськради

фото автора