Родовий оберіг: уроки створення моделі щастя
Шостий рік Центр сім’ї та жінок Шевченківського району під керівництвом Людмили Лебедєвої святкує День родоводу. Це свято вшанування родинного дерева, яке росте на українській землі. Біля 130 гілок-національностей ростуть на цьому могутньому дереві. Нас об’єднує земля України, тому дуже потрібно жити в мирі та злагоді, цінувати життя та один одного. Чим міцніше будуть коріння нашого роду в рідній землі, тим краще підуть в ріст гілки-родини та розквітнуть діти-квіти.
Центр духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія», Видавничо-інформаційний центр «Майстер-десант» долучилися до підготовки та створення родинного свята: «Древо Роду» — одна з серій нашого проекту «Симфонія здоров’я».
Дерева Роду, які створені дітьми спеціалізованої школи №138 з поглибленим вивченням предметів природничого циклу під керівництвом Наталії Веселицької та Ірини Дживаго, дерево Роду школи №27, керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва Зубченко Любов Анатоліївна, переїхали із КМДА в Центр сім’ї та жінок Шевченківського району. Картина голови художнього журі Всеукраїнського фестивалю «Україна — країна здійснення Мрій» Юрія Петровича Дрюченка відкриває композицію саду Любові та Радості. На варті родинної злагоди стали картини проекту «Трипільський пульсар» художника-графіка Наталії Смаги, члена художнього журі Всеукраїнського фестивалю «Україна — країна здійснення Мрій». Картини Наталії Веселицької — автора проекту «Симфонія здоров’я», Ірини Дживаго — координатора проекту «Симфонія здоров’я» та Ольги Джуваго, виконані акрилом та намальовані в пластиліні, довершують святкове коло. Ці творчі роботи створили середовище для родинного свята. Виставка працює з 3 липня в залі та фойє центру.
7 липня 2016 року Центр сім’ї та жінок Шевченківського району гостинно відкрив двері для бажаючих святкувати свято родоводу. До центру завітали постійні відвідувачі, запрошені гості з різних районів столиці, у тому числі представник Печерської державної адміністрації відділу культури Олена Денисенко, наші постійні партнери із ЦБС Голосіївського району міста Києва — Ніна Локоть, бібліотекар Бібліотеки для дітей ім. Наталії Забіли Лариса Гарбар; завідувач бібліотеки №135 Шевченківського району Ірина Бочкалова; співробітник історичного Вишгородського музею Вадим Перегуда.
Тема, яку ми обрали для проведення презентації, на наш погляд, особливо актуальна сьогодні. Методика дає можливість самопрофілактики і самопрограмування щастя доступними засобами мистецтва: ліпленням із пластиліну, малюванням, написанням позитивних текстів, підбору музики.
На початку заходу в запису прозвучала пісня автора-виконавиці Світлани Потері «Посаджу я дуба серед України». Захід відкрила директор Центру сім’ї та жінок Шевченківського району Лебедєва Людмила Миколаївна. Вона привітала присутніх зі святом родоводу і розповіла про традицію родинних заходів центру протягом шести років.
Наталія Веселицька, автор проекту «Симфонія здоров’я», подарувала Центру сім’ї та жінок книгу про тата, Руденка Віктора Павловича, який будував місто Краматорськ на Донеччині.
Далі присутні дізналися про можливість моделювання гармонійного сімейного життя за допомогою використання елементів рослинного і тваринного світу: квітки, птахи, плоди, дивовижні звірі. Також використовуються образи: корабель Мрії, Краплинка. В процесі моделювання бажаного світу можуть бути задіяні засоби трьох видів мистецтв — образотворчого, музичного, літературного.
Для проявлення в житті гармонійних стосунків у парі кількість тварин повинна бути парна, тому що тільки в парі жіночого і чоловічого початку може бути продовжено рід.
Ми можемо прожити щасливе життя, створивши його за допомогою творчості. Так, наприклад, робить автор-виконавиця Ольга Дживаго. Вона побажала всім присутнім бути щасливими в любому віці.
Своїм відчуттям родинного щастя ділиться співробітник Вишгородського історико-культурного краєзнавчого заповідника, автор-виконавець Вадим Перегуда: «В українського народу багато різних цікавих оберігових традицій. Українська вишиванка — одна з них. У структурі слова є ім’я «Іван». Воно означає «птах». Одже «вишиванка» перекладається як «одяг небесного птаха». Вадим виконав пісню про Київ і трипільського повітряного змія, який уособлює Мрію та політ до незвіданого.
Художник-графік, член художнього журі Всеукраїнського фестивалю «Україна — країна здійснення Мрій» Наталія Смага розповіла про символіку щастя Трипільської культури. Основним лейтмотивом звучала Єдність і Рівність чоловічого і жіночого початку: «чоловік і дружина — одна душа». Тільки одна душа може народити гармонійну дитину — господаря. Наприклад, керамічний бінокулярний сосуд-гармонізатор уособлює відчуття Всесвіту людини часів Трипілля.
В подарунок Центру сім’ї та жінок Шевченківського району «Гармонія» приготувала Дерево роду. На зображенні — стовбур дерева, кіт з кішкою, півник з куркою, чаша зі стиглими плодами, пара бджілок, срібна квітка та золоте яйце Життя.
Додатково були заготовлені два білих Птаха щастя і липове листя з кольорового паперу в формі серця. Двом дівчатам, які готуються до шлюбу, випала місія наклеїти на дерево птахів Щастя. Всі присутні встали в коло та побажали майбутнім нареченим щасливого подружнього життя.
У кожної людини є мрії, сподівання, можливості, поради, побажання, прагнення. На кольорових листочках гості свята написали гарні побажання роду, наклеїли на Дерево життя. Дерево стало чудовим подарунком для Центру сім’ї та жінок Шевченківського району. Його вручили директору центру Людмилі Миколаївні Лебедєвій.
Наталія Веселицька