Благодійний концерт: єднання музики і сердець
Голова й засновниця Благодійного фонду «Погляд у майбутнє» Наталія Облакевич розповіла на прес-конференції: — Разом з чоловіком ми зорганізували Благодійний фонд «Погляд у майбутнє». Головним мотиватором став наш незрячий син Євген. На собі пізнали, як необхідна допомога таким діткам і молоді, як наша дитина. Маємо невеличку ділянку землі й почали будівництво навчально-реабілітаційного центру «Мама парк» під Києвом. Дуже рада, що подружилися з Культурним центром «Сан», спільно вирішили провести благодійний концерт. Розмову продовжує Тетяна Андрущенко, голова правління Культурного центру «Сан»: — Нашому центру вже десять років, — розповідає пані Тетяна.
Співпрацюємо з країнами Сходу, маємо досить багато благодійних проектів. Ось і нещодавно зустрічалися із дітками з проблемами зору. Цього разу мали можливість запросити блискучу японську піаністку Шіно Хідака. Вона вже була в Україні, зокрема, на конкурсі в Одесі і з радістю відгукнулася на нашу пропозицію. На прес-конференції був присутній і син Наталії Облакевич — Євген. — Хоч і навчаюся я в школі-інтернаті для дітей з вадами зору, але вважаю себе звичайним юнаком, — сказав Євген. — Як і всі, маю свої плани, мрії. Хочу достойно проявити себе у житті, у цьому світі. Мрію бути юристом. Раніше займався плаванням, верховою їздою. Люблю читати книжки, окрім мелодрам і «запущеної» фантастики. Вірю, що колись здійсниться одна з моїх мрій — супроводити незрячого може собака-поводир.
Брати участь у благодійному концерті побажали народна артистка України Наталія Шелепницька, солістка Національної опери України Олена Гончарук. Кошти від продажу квитків підуть на будівництво навчально-реабілітаційного центру «Мама парк», що під Києвом.
Ексклюзивне інтерв’ю Шіно Хідака: «Музика єднає людей»
І справді: музика єднає серця, єднає народи, єднає світ! У цьому переконана піаністка з Японії Шіно Хідака, учасниця 15-го Міжнародного конкурсу ім. П. І. Чайковського, лауреат численних національних конкурсів Японії, золота медалістка V Міжнародного конкурсу піаністів пам’яті Еміля Гілельса в Одесі. Вона люб’язно погодилася відповісти на мої запитання. — В Україні я не вперше, — розпочинає розмову Шіно Хідака. — Це неймовірно чудова країна. В Києві вперше. Раніше, чотири роки тому, була в Одесі на конкурсі піаністів і стала лауреатом. Приїхала на запрошення Культурного центру «Сан». У нас уже давня дружба між Україною і Японією.
— Коли і як почали займатися музикою? Маєте улюбленого композитора?
— Я в родині одна донька. Батьки не музиканти. У п’ять років я почала трохи займатися грою на фортепіано. Два роки тому закінчила навчання. В Японії не так багато є можливостей розкрити свій талант у музиці. Люблю виконувати твори композитора Сергія Прокоф’єва, який, до речі, бував у Японії.
— Що відчуваєте, виконуючи твори?
— Люблю неймовірну тишу очікування. А далі сама розчиняюся у звуках музики й під кінець відчуваю приближення публіки! Це неймовірні відчуття! Оплески — найбільша нагорода.
— Любите читати? Що саме?
— Люблю читати класику. Особливо подобаються твори Федора Достоєвського, Тараса Шевченка.
— Як долаєте мовні проблеми?
— Раніше в Японії трохи вивчала російську мову, українську розумію. Навіть знаю деякі слова. Перше слово, яке запам’ятала — «дякую».
— Ви вже спробували українську кухню?
— Так! Мені смакував славнозвісний український борщ!
— Що сподобалося, здивувало й приємно порадувало в Україні?
— Дуже гостинні й приємні люди. По-особливому відчувається тепло сердець. Сподобалася консерваторія, центр міста, зокрема майдан Незалежності, вулиця Хрещатик Увага й тепло вашого глядача. Особливо, коли дарують квіти після концерту.