Formidable – віконце у світ мистецтва в час випробувань
Україна – колиска талановитого народу сьогодні переживає важливу віху в історії своєї Незалежності. Її незламний дух та велике бажання творити об'єднали українців і талановитих людей із усього світу в одну мистецьку родину, якій небайдужа доля України. Поширюючи світову культуру різдвяних звичаїв і традицій та засвідчуючи підтримку українському народові, було організовано Міжнародний мистецький різдвяно-новорічний фестиваль-конкурс Formidable.
Організатори фестивалю-конкурсу – Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень за підтримки Департаменту культури КМДА (Україна) та Культурно-просвітницька асоціація Mist-IlPonte (Італія) у співпраці з діячами культури та мистецтв, громадськими організаціями з України та з-за кордону, ЗМІ. За два місяці було надіслано близько 200 заявок від учасників з різних куточків України, США та країн Європи. Серед них аматори та професіонали, окремі особи та колективи, діти, молодь і дорослі. Переможців фестивалю-конкурсу визначало високопрофесійне журі, у склад якого увійшли заслужені діячі мистецтв та культури, викладачі вузів, артисти і громадські діячі з 11 країн світу. Організатори, члени журі та учасники Formidable відправили важливий сигнал світу: в Україні, попри всі випробування, мистецтво живе, квітує та об'єднує нас.
Потужна енергія проєкту охопила не лише учасників фестивалю-конкурсу. Вона зачарувала кожного, хто потрапив на гала-концерти, якими увінчався Formidable. Заходи відбулися в столиці та в Івано-Франківську. Був повний аншлаг! Враження неймовірні, емоції зашкалювали, тож відгуки про проєкт до сих пір надходять до організаторів. А одночасно з ними вже з’явилися нові пропозиції про співпрацю, що й надихає творити далі! Це був невеличкий відступ, але повернемося до гала-концертів, щоб хоч трохи відчути ту атмосферу, яка панувала там.
Спочатку переможців, лауреатів та членів журі нагороджували у Києві – 28 січня 2024 року зі сцени Будинку вчених НАН України. Тут зібралися разом колективи та окремі виконавці, корифеї українського Слова, народні майстри та співочі таланти з Київської, Вінницької, Житомирської та Донецької областей. Гала-концерт відкрив хор студентів Вокально-хорової студії при НЗАУН хору України ім. Г. Г. Верьовки. На фестивалі-конкурсі Formidable вихованці студії стали лауреатами 1 та 2-го ступенів і ще раз довели, що українська молодь дуже талановита є майбутнім України. Члени журі також порадували своїми виступами глядачів. Лунав чарівний спів Олени Слободянюк – солістки НЗАУН хору України ім. Г. Г. Верьовки та викладачки вокально-хорової студії при цьому хорі. Звучало Високе Слово від письменників Лариси Недін – доцентки Київського Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого та Василя Неволова – голови Правління Товариства «Знання» м. Києва. Під час заходу голова журі Леся Королик-Бойко отримала запашний традиційний коровай з рук переможців Гран-прі фестивалю-конкурсу – від Народного аматорського фольклорного колективу «Рідня» Гайсинського міського будинку культури (Вінницька область). Післясмак Гала-концерту –переповнена гордістю душа за таланти, якими багата наша країна! На цьому Formidable не зупинився та продовжив поширювати свою позитивну енергетику до самого Прикарпаття.
![Фестиваль-конкурс Formidable](/sites/default/files/361/formidable/formidable-01.jpg)
![хор ім. Г. Г. Верьовки](/sites/default/files/361/formidable/formidable-03.jpg)
Тож 2 лютого, на Стрітення, переможців та лауреатів фестивалю-конкурсу Formidable з карпатського краю вітали в Івано-Франківській обласній філармонії ім. Іри Маланюк. У холі філармонії запрошених гостей урочисто зустрічав володар Гран-прі Зразковий духовий оркестр «Золоті сурми» з міста Калуша. Під час Гала-концерту звучали колядки та щедрівки, поезія та патріотичні пісні, інструментальні та хореографічні композиції у виконанні найкращих колективів та солістів Прикарпаття. Привітати та нагородити організаторів і учасників фестивалю-конкурсу Formidable за популяризацію української культури на міжнародному рівні у такий складний для України час прийшов мер міста Руслан Марцінків. Також хочеться відмітити, що Formidable став не тільки святом різдвяно-новорічних традицій, звичаїв, обрядів і талантів, але й підтримкою для Збройних Сил України, оскільки частина благодійних внесків була спрямована на їх потреби.
Цінними і особливими нагородами фестивалю-конкурсу стали кришталеві нагороди від ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» – партнерів проєкту. Цією відзнакою було нагороджено три найкращі колективи, які всі роки Незалежності України (1991–2024 рр.) продовжували незмінно зберігати та поширювати національне надбання – автентику української народної пісні, колядок, щедрівок, народні традиції, звичаї, обряди, гру на національному інструменті бандурі та популяризувати найкращі зразки української духовної і народної музики. Це є Народний аматорський фольклорний ансамбль «Червона калина» КП «Київський метрополітен», керівник Віталій Стоцький; Муніципальний камерний хор «Галицькі передзвони» (м. Івано-Франківськ), диригент Ігор Дем’янець та Квартет бандуристок «Ґердан» Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, керівник Віолетта Дутчак.
![нагородження найкращих колективів](/sites/default/files/361/formidable/formidable-02.jpg)
![нагородження найкращих колективів](/sites/default/files/361/formidable/formidable-04.jpg)
Formidable вирізнявся своїм мистецьким блиском та великодушною підтримкою партнерів. Він став платформою для об'єднання української культури та новорічно-різдвяних традицій, де українці з усіх куточків світу змогли поділитися своєю творчістю і різнобарвністю виступів. А також дав можливість створити простір для поєднання старовинних автентичних українських традицій з інноваційними та сучасними підходами. Міжнародний мистецький різдвяно-новорічний фестиваль-конкурс Formidable подібний віконцю – «відчиняє» можливість у світ мистецтва в час випробувань, і підкреслює важливість єднання та підтримки один одного. Він запрошує нас бути не просто учасниками, але й творцями української культури та майбутнього України! І продовжувати всім разом йти до нашої Перемоги – наш святий обов’язок!
Регіна ГАРІФУЛЛІНА