У Національному музеї літератури України відкрилася виставка юної художниці з Маріуполя Ганни Полякової
Завжди з приємністю про цікаві заходи, які відбуваються в музеї, повідомляє мені Раїса Сеннікова, заступник директора музею. Ось і цього разу вона так натхненно і з любов’ю говорила про юну художницю: — Це талант від Бога!
Це надзвичайно талановита дитина, — переконувала мене пані Раїса. В її доробку близько двохсот робіт.
Неповторні малюнки Ганнуся створює на прочитані книжки.
Мама Ганнусі, Наталія, розповідає, що донечка малює, відколи почала тримати в руках олівця. Звісно, були обмальовані шпалери, поля книжок…
В чотири роки дівчинка навчилася читати. Прочитані книжки надихали юну художницю відтворювати образи на папері.
Лише за останні чотири роки вона створила 150 робіт!

Загалом це ілюстрації до творів письменників — Тараса Шевченка, Лесі Українки, Всеволода Нестайка, Кіра Буличова. А ще на творчість її надихають слов’янські міфи та міфи Древньої Греції. Юна художниця Ганна Полякова вже мала творчі персональні виставки в Маріуполі, Донецьку. Вона бере активну участь у житті місцевої школи мистецтв та спеціалізованої школи №4, де навчається в сьомому класі. На її рахунку перемоги у міжнародних конкурсах у Польщі, гран-прі на Всеукраїнському конкурсі «Сузір’я талантів». — Малюю, коли приходить натхнення, — розповідає Ганнуся. — А ще — пишу вірші.
До слова дуже обережна. Ще багато треба вчитися й читати, аби висловити свою думку. А то якось так сталося, що я захворіла. Та, незважаючи на хворобу, взяла до рук олівці й почала малювати. Довершила роботу й вигнала хворобу!

Ось як буває. Малює Ганна Полякова олівцями, аквареллю. Високоповажні майстри пензля уважно придивлялися до робіт юної художниці, висловлювали побажання, щиро раділи її таланту.
З радістю оглянула виставку художниці співачка Руслана Лоцман. Письменник Сергій Пантюк навіть запропонував співпрацю — запросив художницю оформлювати його наступну книжку. Ганнуся Полякова з повагою і вдячністю згадує свого викладача зі школи мистецтв Тетяну Володимирівну Войцешек. …«Берегиня», «Лісова пісня», «Аліса в Країні Див» — роботи яскраві, сонячні, життєрадісні…

Є й ряд робіт, присвячених рідному місту Маріуполю. Дівчинку цікавить архітектура. Серед робіт є цикл на тему «Маріупольська архітектура у спіралі часу». …Ганнуся зранку-раненько ходила вулицями міста, захоплено розглядала будинки, дерева, квіти… Її око радувала столиця. Особливо сподобався Андріївський узвіз. Отож, можливо, невдовзі народиться й нова серія робіт.
Людмила Чечель, фото авторки