Творчість та натхнення — сенс життя художниці Тетяни Мельничук
Нещодавно відзначила свій день народження моя улюблена художниця, чарівна жінка, талановитий педагог живопису (творча майстерня «ТриТОН») Тетяна Мельничук. Родовід мисткині починається з міста Шостка Сумської області, а потяг до творчості вона відчула з родинного оточення, від діда В.Непомнящого та батька, який прекрасно малював.
Навчання у талановитих митців Харківського художньо-промислового інституту Т. Лещенка, Н. Тригуб, С. Чередніченка, С. Єгорова, В. Чаус сформували впевнений стиль живопису, в якому промовляє суто жіноча лірична тональність. Живопис прозорий, світлий, наповнений красою та поглибленим філософським тлумаченням життєвих колізій. Ось чому її жанрові картини так хвилюють почуття, виховують любов до родини, рідного краю, спонукають бути вдячними своїм батькам за життя.
Т. Мельничук вільно володіє різними видами образотворчого мистецтва, але надає перевагу пейзажу, натюрморту, жанровій картині. Живопису притаманне філософське тлумачення оточуючого світу, чуйність, романтичний настрій, вміння передати коливання природи. Пейзажі наповнені епічністю, багатоплановістю на полотні «Розлив Дніпра. Лавра», жанрові мотиви мають особливу ауру діалогу, в якій відчувається любов до рідного краю.
Т. Мельничук — член Національної спілки художників, постійний учасник різноманітних виставок групових, тематичних, має персональні. Приймає участь у виставках з 1999 року в Шостці, Кіровограді, Сумах, Полтаві, Києві.
Ніжна й лірична мисткиня щедро передає свої знання іншим у власній творчій майстерні «ТриТОН». Там вона не тільки заохочує людей до творчості, а й шліфує власну палітру, яка так красномовно передає людські почуття та прагне наповнити оточуючий світ красою та любов’ю. Мабуть, тому в її оточенні виростають крила впевненості у своїх силах навіть у початківців.
У творчому доробку художниці є портрети, натюрморти, пейзажі, сакральні мотиви. Завжди її картини привертають увагу шанувальників живопису своєю гармонійністю, виваженістю та романтичним настроєм: «Новгород-Сіверський монастир», «Гурзуфська вуличка», «Тиха затока», «Травневий мотив» та ін.
Серед дивного розмаю квіткових натюрмортів з півоніями, волошками, ромашками, бузком, мальвами або чорнобривцями виникає стан щастя. Завжди художниця прикрашає картину розписною керамікою, вишитим рушником або серветкою з мереживом, які надають особливої шляхетності творчого задуму. А у мотивах з романтичними ставками, садами, сільськими подвір’ями вирує спокій та прагнення мирного життя. Досить подивитися на такі картини, як «Дівчинка з кізочкою» або «Бабусині гуси», біля яких виникає хвиля добра та ніжності, що так бракує у нашому бурхливому сьогоденні.
Тетяна Олександрівна постійно підтримує земляцьку громадську діяльність, вона лауреат мистецької премії ім. Миколи Макаренка. В творчому доробку чимало картин, в яких так красномовно вирує життя та непроста доля українського народу. Поряд з творами Т. Мельничук набуваєш гармонійності та впевненості у кращу долю своєї багатостраждальної України. Тому наша Сумщина, особливо Шостка, пишається такою самобутньою чаклункою живописної палітри, а земляцький гурт неймовірно вдячний за участь у наших творчих проектах «Сумщино, любове моя!», «Артефакти в натюрморті», «Я — українець!», «Храми України» та ін.
Побажаємо Тетяні Олександрівні щастя та подальшого творчого натхнення й щасливого родинного життя. Шановна імениннице, нехай небеса над Україною будуть безхмарними, а ваше життя наповнене приємними несподіванками. Про таких жінок хочеться сказати словами поета, до речі, нашого земляка Леоніда Полтави: «А наша Україна, мов пані молода. Ще світ пізнає нашу Україну!»…