Виставку в галереї сучасного мистецтва «М-17»
Засвідчили своє відношення до Різдва митці Київської організації Національної Спілки художників України, яка влаштувала виставку в галереї сучасного мистецтва «М-17». Серед 40 учасників головний акцент взяли на себе прикладники та скульптори, які зуміли створити самостійні мистецькі оази в обрамленні яскравих творів живопису та графіки.
Червоною стрічкою виставку поєднав святковий настрій, який випромінювали представлені твори. Серед них «Янгол» та «Виноградна лоза» заслуженого художника України Аліси Забой, оригінальна серія одухотворених новонароджених слоненяток, носорогів, бегемотів, рибок, створених у бронзі Олегом Пінчуком, вишукані твори з кольорового кришталю Стаса Кадочнікова, інтригуюча своєю оригінальною подачею поливна кераміка Марка Галенка, мажорні твори Тетяни Зайцевої, красномовно промовляють відгомоном голосу предків вітражі Тетяни Грицай, зачаровує яскрава фігуративна поливна кераміка Нелі Ісупової. Піднімають у небеса крила любові Володимира Балибердина, який щедро благословляє присутніх самобутнім «Янголом» та «Козацькою зіркою». А у вишуканих плетеннях Галини Дюговської звучить акордами любові червона «Нитяна мадонна» та білосніжна «Слов’янська берегиня». Привертає увагу й кераміка кандидата мистецтвознавства Володимира Хижинського, який, шукаючи істину, створює свої сучасні яскраві образи, сповнені добра та краси.
Бронзові слоненятка і бегемот, створені Олегом Пінчуком
Чимало натюрмортів наповнені суто українським духом, в яких вирують кодові знаки, фольклорні надбання сивочолої старовини, артефакти стають не тільки прикрасами створених композицій, а й надають повчальну історичну інформацію, як у творах Олександри Гордієць. Пейзажі сяють красою мальовничої України, яка представлена живописом заслуженого діяча мистецтв України Івана Пилипенка, Олександра Ольхова, Галини Попінової, філософськими роздумами акварелей Віталія Пізанта та ін. Дзвіниці храмів сповіщають про дивовижне свято Різдва Христового і наповнюють простір духовним оновленням, станом миру та спокою. Саме такими є серія творів, присвячених історичному Києву, заслуженого художника України Петра Зикунова.
Відбувся і дебют молодої самобутньої художниці Ірини Третяк, яка створила цілий світ красномовних образів звірів та птахів, наповнених чистотою і відвертістю радісного дитинства. Життєдайною енергією наповнили виставковий простір півники, жирафи, мавпочки, зебри, папуги, які радісно запрошують до спілкування. Серед молодих митців слід назвати Сергія Галенка, Катерину Гончар, Тетяну Пранчук та ін., твори яких створили святковий, наповнений радістю колаж.
Картини молодої художниці Ірини Третяк
Відкриваючи виставку, генеральний директор галереї заслужений художник України Олег Пінчук побажав колегам творчого натхнення в досягненні нових висот в мистецтві. Вітальні слова голови правління КОНСХУ Віктора Коновала, спрямовані до присутніх, є побажанням витримки та єднання, яке дає нам мистецтво, спрямоване прикрасити оточуючий світ. В організації свята прийняла участь асоціація партнерів України АРU.
Червона «Нитяна мадонна» Галини Дюговської
Виставка засвідчила високі досягнення українських митців, які на основі класичних зразків, фольклорних надбань українського народу та сучасних трансформацій створили свій мистецький простір, в якому вирує професійність та глибока змістовність. Абстрактно-інсталяційні композиції розмістилися на 160 квадратних метрах галереї і поєднали концептуально- виставковий простір, утворюючи свій арт-простір, в якому кожен автор виконував своє соло. Серед цієї оази краси та духовності привітали гостей виразним танцем артисти агенції Нобелон Анастасія Соболєва та Сергій Житпелєв.
Щоб зробити свято, потрібно не так багато — головне поєднати зусилля в бажанні зігріти любов’ю інших. «Нині радість стала, яка не бувала…», — співає, колядує український народ. Христа прославляє, життя благословляє з вірою та надією на краще.
Валентина Єфремова,
мистецтвознавець, заслужений працівник культури України,
лауреат премії ім. П. Білецького.
фото: власність агенції «Нобелон»