У Варшаві стартував ІІ Міжнародний вокальний конкурс імені Квітки Цісик

Національна Рада жінок України, Київський міський Будинок учителя, Інститут проблем виховання НАПН України за підтримки Міністерства культури України з метою сприяння відродження та популяризації української пісні як в Україні, так і за кордоном, ініціювали у 2017 році проведення Міжнародного вокального конкурсу імені Квітки Цісик з метою увічнення пам’яті видатної американської співачки українського походження.

Серед завдань конкурсу популяризація української пісні та збереження українських традицій і звичаїв у світі; ознайомлення з джерелами народної української пісні та жанровим різноманіттям української і світової вокальної музики; пошук і привернення уваги співтовариства до вивчення історії пісні, яка звучить в українських діаспорах світу.

У лютому 2018 року стартував ІІ Міжнародний вокальний конкурс ім. Квітки Цісик у столиці Польської Республіки стародавньому місті Варшава за підтримки керівників суспільного проекту «Цікава Варшава» (співдиректори — подружжя Віктор і Оксана Река), Української Всесвітньої координаційної ради (Голова Михайло Ратушний), туристичної фірми Milion mil (директор Устина Торек), Національної музичної Академії ім. П. Чайковського (ректор академік Володимир Рожок), вокально-оперної студії Київського міського Будинку учителя (керівник Ірина Персанова).

У конкурсі взяли участь 34 особи, з них до фіналу журі у складі Едуарда Сенько (доцента кафедри оперної підготовки та режисури Національної музичної Академії ім. П. Чайковського, Україна), Тетяни Тарасової (старшого наукового співробітника Інституту проблем виховання НАПНУ, експерта з питань освіти і виховання НРЖУ); Ірини Персанової (керівника вокально-оперної студії  Київського міського Будинку учителя, Україна); Діани Баранської (координатора фундації «Наш вибір», Польща) відібрало найкращих. Своїм співом присутніх радували найменші учасники І вікової категорії: Соколовська Аліса (лауреат конкурсу за майстерне виконання пісні «Черемшина»); учень польської школи №120 — Журба Олександр, який виступав у двох номінаціях: естрадний («Ніч, яка місячна») та інструментальний («Місяць на небі») жанри.

Учасники, засновники та організатори ІІ Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик та представники української і польської громади зустрілися з радником Посольства України в Республіці Польща паном Миколою Ярмолюком, першим секретарем посольства пані Наталею Житарюк. Під час зустрічі обговорювалися ряд питань щодо перспектив розвитку культурно-мистецьких програм, освітніх проектів, соціальних інтервенцій  донесення до кожної родини інформації про необхідність ранньої діагностики найпоширенішої в світі злоякісної пухлини у жінок — раку молочної залози. Члени української делегації познайомили присутніх із фрагментами своїх концертних виступів.

Гала-концерт учасників, дипломантів ІІ Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик, що проходив 3 лютого у приміщенні Українського дому у Варшаві, зібрав багато людей різних національностей, адже мелодійність української пісні, її чуттєвість широковідомі у світі. Розпочався він зі спільного виконання духовного Гімну України «Боже єдиний, великий, нам Україну храни». За рішенням   журі,   дипломантами І ступеня із врученням орденів «Золота Квітка Цісик» стали: Река Оксана (естрада, Польща), Косєк Дарія (народний спів, Польща), Завада Вадим (естрада, Україна). Саме душевне, проникливе виконання українських народних пісень «Вербова дощечка», «Ой, верше мій, верше» та на біс «Іванку» конкурсанткою Косєк Дарією вразило не лише членів журі, але й присутніх.

Дипломантами ІІ ступеня із врученням орденів «Срібна Квітка Цісик» журі визначило: Нікуліну Дарію за пісню «Де ти тепер» (естрада, Польща), Хоменко Леоніда, за пісню «Гей, соколи!» (академічний спів, Україна), Ольхови Наталію (академічний спів, Польща), Смотрик Володимира, студента в минулому Луганського університету, за «Пісню про рушник» (естрада, Польща). Вона звучала, як сповідь, на очах у багатьох забриніли сльози, адже не бачився він з мамою близько 4 років.

Від співзасновників конкурсу — Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України (директор академік Іван Бех) директори українських шкіл: «Материнка», пані Наталія Кравець, суботньої школи при фундації «Наш вибір», пан Олександр Пустовий, та польської школи №120, пані Ядвіга Горальська, отримали підбірку науково-методичної літератури з проблем формування просоціальної поведінки, дошкільного виховання, специфіки організації роботи хорів та студій, збірку методичних матеріалів до Уроку миру, примірники журналу «Мистецтво і освіта». Своїм творчим доробком поділилися поетеса, редактор-видавець, член Національної спілки письменників України Тетяна Майданович та завідувачка редакції мистецьких програм «Радіо Культура» Лариса Недін.

Згідно з рішенням Правління НРЖУ керівник делегації Тетяна Тарасова разом із першим секретарем Посольства пані Наталею Житарюк вручили золоту медаль «Поступ миру та любові» Президентові фундації «Наш вибір» пані Мирославі Керек; срібну медаль — помічнику і організатору вокального конкурсу ім. Квітки Цісик у Варшаві пані Наталії Перекопній. Подяки від Національної ради жінок України отримали: координатор Українського дому у Варшаві пані Діана Баранська, помічник організатора конкурсу — пані Наталія Добровольська.

4 лютого, в неділю, після служби Божої у «Світлиці» при греко-католицькому храмі Успіння Пресвятої Богородиці відбувся концерт духовної музики. Стоячи, підспівуючи, фільмували згадку про незабутні хвилини зустрічі з майстрами української пісні: Іриною Персановою, лауреатом Міжнародних і всеукраїнських конкурсів, володарем «Золотої Квітки Цісик» 2017 року, солісткою Житомирської філармонії Світланою Ніконоровою та її чарівною бандурою; переможцями вокального конкурсу 2018 року: Вадимом Завадою, Леонідом Хоменко, Оксаною Река. У програмі звучали твори Качіні, Шуберта, Альбіноні, Бортнянського, Леонтовича та сучасна українська естрадна пісня. Цикл Різдвяних церковних пісень немов би повертав присутніх у дитинство, до родини; ліричні мелодії про людські чесноти, любов до ближнього, віри наповнювали серця надією на кращу долю і життя. Слухачі щиро приймали артистів, які завершили програму концерту спільним виконанням пісні-гімну, пісні-єднання «Українська родина».
Галерея: 
Читайте також: 

Додати новий коментар