Звіринецький монастир. Фотоподорож
Трохи історичних фактів про Звіринецький монастир
Як свідчить історія Звіринецький монастир було засновано як вотчинний монастир сином Ярослава Мудрого князем Всеволодом. Згадка про Звіринецький монастир є в «Повісті минулих літ». Причина запустіння монастиря до кінця невідома історикам, але багато хто дотримується версії, що причиною була монгольська навала. І лише 12 жовтня 1888 року Звіринецькі печери були випадково відкриті під час усунення ґрунту. І монастир почав поступово оживати.
Але з приходом більшовиків настали темні часи для монастиря. Почалися гоніння та вбивства священиків. Монастир був розграбований закритий і про нього поступово почали забувати. І лише з 1997 року розпочалося друге відродження Звіринецького монастиря. Було відновлено два храми у візантійському стилі та входи до звіринецьких печер. Нині у храмах монастиря постійно йдуть служби та подальше відновлення монастирського комплексу.
Фотоподорож
Ченці без проблем дозволили фотографувати на територію монастиря та самі печери, єдина умова, щоб ніхто з них не потрапив у кадр.
Екскурсії до Звіринецьких печер проходять у такі години 10–00, 11–00,13–00, 14–00, 15–00 або 16–00. Все безкоштовно, але якщо є бажання, можете зробити пожертву. Екскурсії відбуваються щодня.

Архангело-Михайлівський Звіринецький монастир. Вид зі сторони

Знак архангелів.

Вхід до Звіринецького монастиря.

Монастирський комплекс.

Дзвіниця Собору Божої Матері Звіринецького монастиря.


Обитель монастиря.

З іншої сторони собору.

Емблема Святого Марка - Лев.

Праворуч, вхід до Звіринецьких печер.

Підйом до церкви Собору преподобних отців Звіринецьких.

Церква Собору преподобних отців Звіринецьких, однокупольний храм у візантійському стилі.

На задньому фоні, видно, як монастир затиснутий між будинками міста.

Голгофа місцевого значення. Тут розбито декоративний садок.


Декоративний сад.

Почуття, що потрапив на Афон.

Вихід із монастиря.


Реставрація стін собору.