Skip to main content
Як перспектива впливає на пейзажні фотографії

Як перспектива впливає на пейзажні фотографії

Як нарахунок того, щоб фотографії привернули вашу увагу? Чому деякі фотографії виглядають так, що їх хочеться роздрукувати та повісити на стіну, а інші виглядають ніякою та нудною?

Часто відповідь лежить в перспективі, а також у здатності фотографа ефективно передавати глибину і масштаб. Ми живемо в тривимірному світі, а фотографія існує в двовимірному. Задача полягає в тому, щоб знайти спосіб створити фотографію, яка передастиме відчуття відстані, розміру та масштабу, як у реальності. Немає легких перемог!

Фотографії, від яких відчувається перспектива і глибина, привабливі і візуально сильні. Часто відчуття перспективи допомагає трансформувати стандартну сцену в захоплюючий вигляд. Фотографії з ефектом перспективи наближені до реальності і створюють враження, що глядач занурюється в них.

Якщо ви хочете створити ефектні тривимірні пейзажні фотографії, обов’язково включайте візуальні елементи, які допоможуть передати відстань і глибину. Є кілька способів передати враження глибини на ваших фото.

 

Лінійна перспектива

Наші очі можуть визначити відстань, спираючись на те, як лінії сходяться до горизонту — це також відомо як лінійна перспектива. Коли ми бачимо зображення з провідними лініями, які віддаляються і збігаються за горизонтом, ми розуміємо, що це відстань — глибина зображення. 
 

Коли ви компонуєте пейзаж


© Indigo Skies Photography 


Коли ви компонуєте пейзаж, шукайте провідні лінії, які можна включити в кадр. Це може бути річка, дорога, колесо або ряд об'єктів, які поступово зменшуються з віддаленням.

Перекриття об'єктів Це здається очевидним, але перекриття або накладення об'єктів — це відмінний спосіб передати відчуття стояння і глибини на фотографії. Об'єкти, які знаходяться ближче до вас і перекривають ті, що знаходяться далі, стають ключем для глядача в розумінні, що знаходиться ближче і далі. 
 

пейзаж


© Raymond Zoller 


Якщо ваша композиція виглядає плоско і двомірно, спробуйте змінити кут знімка, щоб змінився ракурс, і включіть в кадр більше об'єктів, які перекриваються. Бічне освітлення — вранішнє або південне світло — допоможе підсвітити деталі. Це ідеальне освітлення для фотографій із перекриванням об'єктів.

 

Повітряна перспектива 

Уявіть, що ви шукаєте глибину в сегменті гірських хребтів. Далекі вершини будуть більш затуманені, ніж ті, що знаходяться ближче. При перегляді такої фотографії затуманені об'єкти передають глибину і відстань, надаючи глядачеві підказку, що більш затуманені об'єкти знаходяться далі. 
 

Щоб посилити ефект туману


© luigi alesi 


Щоб посилити ефект туману, який знаходиться вдалині, встановіть ваш об'єктив у режим ручного фокусування і наведіть різкість вручну трохи ближче, ніж нескінченність. Це допоможе розмити гори, що знаходяться на найдальшому плані, та допоможе посилити почуття глибини на вашому фото.

 

Відносний розмір

Відносний розмір допомагає вказати масштаб об'єктів на фотографії. Коли ви бачите на фото знайомий об'єкт, розміри якого ви знаєте, поряд з незнайомим, ви можете легко визначити, наскільки другий об'єкт більший за перший. Це допоможе вам визначити, наскільки цей об'єкт є великим. 
 

водоспад пейзаж


© David Fulmer 


Наприклад, якщо ви хочете показати велич водоспаду, то ви можете включити у кадр знайомі об'єкти: дерево, камінь, тварин, людей та будь-які інші, розмір яких глядач точно знає. Стосовно цього об'єкта, глядач зрозуміє, наскільки великий водоспад.

 

Фокусна відстань об'єктива

Тип об'єктива впливає почуття перспективи у кадрі. Якщо ви хочете передати на вашій фотографії більше глибини, використовуйте ширококутний об'єктив. Ширококутні об'єктиви посилюють почуття простору між об'єктами на передньому та задньому плані.  
 

краєвид


© Daniel Zedda 


Телеоб'єктиви навпаки стискають перспективу, тобто. зменшують відстань між переднім та заднім планом. І відповідно зменшують глибину на фотографії.

 

Змініть точку зйомки

Один із найкращих способів додати перспективу на фотографії, це змінити точку зйомки. 
 

морський краєвид


© Daniel Zedda 


Встановіть фотоапарат низько або навпаки підніміть високо до висоти пташиного польоту. Часто навіть переміщення на кілька кроків ліворуч або праворуч можуть відкрити нову перспективу, даючи можливість включити об'єкти, які підкреслюють відстань або глибину.

 

Взяти краєвид у рамку

Обрамлення також хороший спосіб показати глибину на фотографії. Шукайте елементи, які могли б стати обрамленням для вашого краєвиду, і включіть їх у кадр. Це можуть бути паркани, стіни, дерева, і все, що завгодно, що привертає увагу і переводить його на вашу композицію, яка буде в цьому обрамленні. 
 

© Arches National Park


© Arches National Park 


Або зробіть "рамку в рамці", наприклад рамкою може послужити дверний отвір, арка і будь-який інший об'єкт, який допоможе вам обрамити ваш краєвид.

 

Акцент на передньому плані, що йде вдалину

Ще один спосіб передати глибину на вашому фото, це включити на передній план об'єкт, який йтиме вдалину. Це може бути міст, дорога, паркан, колода або будь-який інший об'єкт, який простягає погляд по всій глибині кадру. Знайшовши хорошу точку зйомки, передня частина цього об'єкта захоплюватиме увагу, і супроводжуватиме його вглиб, йдучи у фон. Завдяки цьому способу ви можете створити драматичне фото з виразним почуттям дистанції. 
 

© Daniel Zedda краєвид


© Daniel Zedda 

Використання ширококутного об'єктива допоможе посилити ефект цієї техніки. Також як і акцентувати увагу на передньому плані та подальше посилення відчуття глибини на фотографії.

 

Скомпонуйте кадр вертикально

Більшість пейзажів знімають горизонтально і зрозуміло чому. Горизонтальна композиція дає більший кут огляду, що дозволяє захопити у кадр широкі гірські краєвиди та пагорби. А іноді композиція ефектніше виглядає у вертикальному компонуванні. 
 

© Bill Richards  вертикальний кадр фото


© Bill Richards


Вертикальне компонування дозволить вам включити кадр більше переднього плану. І також допоможе надати вашим фотографіям більше глибини.

Наступного разу, коли ви зніматимете пейзажі, використовуйте ці способи, які допоможуть вам більш виразно передати почуття глибини. В результаті ваші фотографії з глибиною та відстанню успішно передаватимуть тривимірний світ.

 

Про автора:

Христина Харман – фотограф-ентузіаст, мешкає на півдні Аляски. Її улюблений жанр — тревел-фотографія, вона подорожує Мексикою, Великою Британією, Францією та Китаєм, де знімає цікаві фотографії. Любить сонячні дні, гарні об'єктиви та гарну каву.

Джерело: loadedlandscapes.com