Skip to main content
Як кадрування може вирішити долю ваших фотографій

Як кадрування може вирішити долю ваших фотографій

Можливість обробляти фотографії дозволяє не витрачати занадто багато часу на те, щоб зробити все правильно в момент зйомки. Нижче йтиметься про такий простий спосіб обробки, як кадрування. Якщо ви знаєте, як правильно кадрувати фотографії, це дає вам можливість по-різному передати історію зображеного на них моменту.

Ця стаття ґрунтується на досвіді американського блогера Брук Савард. У своєму блозі вона публікує власні аматорські фото з подорожей до різних куточків світу, і ділиться кількома моментами, які корисно брати до уваги при кадруванні фотографій.

Ця стаття — для новачків, і в ній усе пояснюється простими словами, без професійних термінів, бо її автор не є фотографом-професіоналом.  
 

Базове кадрування

Нижче приклад знімка, скадрованого різними способами.  
 

Базове кадрування


Перше зображення — оригінальний знімок, як його зробили: люди знаходяться точно по центру, на передньому плані — пісок пляжу, на задньому — океан і небо.  
 

cropping3.jpg


Друге зображення показує один із варіантів кадрування: фокус більше на передньому плані. Цей варіант не дуже підходить саме для цього знімка, тому що все найцікавіше виявляється засунуто на задній план, але в інших випадках ця техніка буде дуже доречною!  
 

cropping4.jpg


Найкращим варіантом кадрування для цього зображення буде зменшити передній план, щоб зробити акцент на людях, і в той же час залишити весь краєвид на задньому плані – всім подобається блакитне небо, а скелі в океані надто добре виглядають, щоб їх обрізати. Таке кадрування також краще розповідає історію, тому що об'єкти спочатку виходять центром сюжету та зняті на гарному тлі.  

 

Кадрування пейзажів

Коли фотографуєш пейзажі, часто хочеться втиснути в кадр все, що можна. Однак, як ми зараз побачимо, якщо обрізати зовсім невелику частину, це може дуже покращити композицію, і водночас не зіпсувати краєвид!  
 

Кадрування пейзажів


Зазвичай, якщо ти один, і просиш когось із перехожих сфотографувати тебе, то складно пояснити, як саме треба це зробити. Легше сказати: «Сфотографуйте так, щоб я був праворуч» — або зліва, або по центру. А вдома вже можна обробити цей знімок, як тобі потрібно.

На цьому знімку кадрування взагалі немає. Основна його проблема — це скеля справа, яка дуже недоречно потрапила до кадру, а також те, що надто багато переднього плану, через що пік здається не таким вражаючим.  
 

cropping6.jpg


При першому кадруванні просто видаляємо скелю в правій частині - і краєвид виглядає набагато чистіше.  
 

cropping7.jpg


Друге кадрування прибирає більшу частину переднього плану — в результаті пік здається вищим і, крім того, без усіх цих лісових масивів унизу він вражає значно більше. Тепер фотографія виглядає просто безмежною, і вона має такий ризикований дух!  
 

Що варто пам'ятати при кадруванні 

Перед кадруванням потрібно робити резервні копії фотографій, щоб повернутися до початкового варіанта.

Кадрування краще робити з форматами, які формують файли великих розмірів (включаючи знімки в RAW).

Коли кадруєте, не поспішайте, і завжди думайте насамперед про основне, а потім про деталі — наприклад, нікому не подобається завалений обрій!

Кадруйте фото таким чином, щоб воно не було навантажене всім підряд, без акценту на чомусь.

Уникайте зайвого кадрування! 

 

Використовуване обладнання


Автор статті використовує камеру Olympus PEN E-PL7 для звичайних та OM-D Mark II для більш «вдумливих» знімків. Для Olympus PEN використовується об'єктив 14-42 мм, для OM-D ширококутний об'єктив.