Skip to main content
Як фотографувати силуети

Як фотографувати силуети

Багато фотографів використовують силуети, щоб додати елемент драми та таємниці у зображення, або допомогти передати певний настрій. Якщо їх використовувати правильно, силуети можуть створити фотографію, що надихає, з сильнішим емоційним впливом ніж будь-який інший стиль. Крім того, робити силует-фото дуже весело!

Навчитися фотографувати силуети не складно, все що вам необхідно – правильні налаштування фотоапарата, правильний об'єкт та правильне освітлення.

Чи готові почати? Читайте далі, щоб побачити, якою легкою та цікавою може бути силуетна фотографія. 
 

Приклади фото силуетів


 

Сильний об'єкт

Виберіть сильний об'єкт, який має чітко пізнавану форму. Силуети не передають колір та тон і дуже важливо вибрати форму, яку легко визначити у двомірному просторі.

Люди на сьогоднішній день є найпопулярнішою темою для силуетів, але чому б вам не поекспериментувати з деревами, цікавими рослинами, квітами, велосипедами, мостами, інструментами, тваринами, чим завгодно, що виглядає цікаво і виділяється на тлі підсвічування.

 

Правильне освітлення для силуетів

Правильне освітлення дуже важливе для ситуетної фотографії, і ясний день підходить найкраще. Ідеальний час для вуличної силуетної фотографії - під час заходу сонця або сходу сонця, тому що коли сонце знаходиться близько до горизонту, то починає затемнюватися атмосферою. Часто цей кут сонця створює яскраве підсвічування. 

 

Вимкніть спалах

Щоб отримати силует на фотографії, вам потрібно домогтися того, щоб освітлення об'єкта було менше ніж освітлення фону. Тому не забудьте вимкнути спалах.

 

Цікаві ракурси

Експериментуйте з різними ракурсами. Якщо камеру опустити вниз, ваш об'єкт здаватиметься вищим, і змінюється перспектива в кадрі. Також експериментуйте із різними формами силуетів, змінюючи позицію самого предмета.

Ви можете самостійно грати, насолоджуватися, створювати композицію для цікавих силуетів, наприклад зробити, щоб об'єкт ніби утримував сонце або торкався його!

 

Розпізнаваний контур

З силуетом ви бачитимете лише контур вашого об'єкта — жодних тональних або колірних деталей, тому дуже важливо переконатися, що сам предмет чіткий і лаконічний. Розташуйте ваші предмети так, щоб вони не накладалися один на одного, і звертайте увагу на деталі, що відволікають, які в результаті можуть призвести до невпізнання предметів.

 

Додаткові деталі

Дуже важливо переконатися, що предмети для силуетної зйомки чіткі та нічим не захаращені; добре вибрані деталі можуть покращити фотографію. Цікаві хмари, травинки або хвилі океану на задньому плані можуть бути сценою або рамкою для силуету, дивлячись який у вас об'єкт. 

 

Налаштуйте камеру в режим: силуетна зйомка

Тепер, коли ми розглянули основи композиції, погляньмо на налаштування фотоапарата. Налаштування камери, яку ви використовуєте, будуть сильно змінюватись в залежності від часу доби, об'єкта зйомки, і звичайно ж бажаного ефекту.

 

Зйомка в режимі Авто

Можна знімати силуети і в авто-режимі, але для цього доведеться обхитрити власну камеру через недоекспонування вашого об'єкта. Щоб зняти силует в режимі авто, наведіть фокус на найяскравішу частину вашої картини, натисніть кнопку спуску затвора наполовину, а потім перемістіть вашу камеру назад, для компонування кадру, і вже повністю дотисніть кнопку затвора.

Світлу частину зображення, по якій ви наводили фокус, камера прийматиме за середній тон, отже, все темніше відображатиметься як тінь.

 

Зйомка у мануальному режимі

Зйомка в мануальному режимі дозволяє експериментувати з налаштуваннями та отримати ідеальну для вас експозицію. Щоб почати працювати в мануальному режимі, зробіть фото в режимі авто-, і перегляньте параметри витримки та діафрагми. Це стане точкою відліку для початку роботи.

Якщо в авторежимі об'єкт вийшов засвічений, переведіть камеру в ручний режим, зробіть коротше витримку і побачите, що вийде. Скорочення витримки сприятиме зменшенню потрапляння в камеру світла; в результаті експозиція буде коротшою і темнішою. Якщо ваш об'єкт затемнений, то щоб отримати світліше зображення, потрібно подовжити витримку.

Брекетинг знімків є корисним методом, який допоможе вам знайти правильну експозицію. Брекетинг дасть вам три зображення: кадр із виставленими налаштуваннями; кадр, який світліший; та кадр, який темніший. Це може бути корисною відправною точкою, і дати вам серію знімків з різною експозицією, що призведе до різних результатів та кольорів.

 

Фокус

Коли доходить до фокусування, вам хочеться, щоб самі силуети були чітко у фокусі. В авторежим це може бути дуже складно, тому що натискання на затвор наполовину означає, що камера буде фокусуватися на задньому фоні.

Для того, щоб обійти цей ефект, ви можете навести фокус вручну, це дозволить налаштувати зйомку заздалегідь.

Інший спосіб зробити силует чітким – за допомогою налаштування діафрагми. Менша діафрагма (її число більше) збільшить глибину різкості і дасть вам чітке зображення переднього і заднього плану.

Для отримання гарного фото силуету необхідно робити багато проб, і, звичайно ж, буде багато помилок. Тому не варто засмучуватися, якщо відразу не вийде очікуваний результат. На щастя, цифрові фотоапарати легко дозволяють практикуватися з різними налаштуваннями до отримання бажаного кадру.

 

Приклади фото силуетів

Вчитися на прикладах – це чудовий метод. Давайте подивимося на деякі приклади силуетів, щоб зрозуміти, які параметри камери були використані. 
 

Приклади фото силуетів


У прикладі, наведеному вище, фотограф використовував автоматичний режим камери, просто навів і зняв, проте вийшов відмінний результат. 

За допомогою маленької діафрагми f/8 передній та задній план вийшов у фокусі. Витримка була 1/320 секунд, що дозволило з таким освітленням отримати затемнений передній план.

Силуети - це чудовий спосіб перетворити звичайний життєвий момент на щось, що виділяється. 
Наступного разу, коли ви опинитеся на пляжі під час сонячного заходу сонця, або на вулиці в момент, коли настає вечір, практикуйте зйомку силуетів, і перетворюйте типові сюжети на щось, що запам'ятовується!

 

Автор: Christina Harman 
Джерело: https://contrastly.com/silhouette-photography/?text=Silhouette