Skip to main content
Як фотографувати магічні краєвиди

Як фотографувати магічні краєвиди

Мел Сінклер (Mel Sinclair) – пейзажний фотограф та креативний письменник з Квінсленду, Австралія. Вона знімає дивовижні магічні пейзажі. Сподіваємося, ви зможете почерпнути щось для себе з її порад.

Уява Це ключ до створення чудових витончених пейзажних фотографій. 
Магічні фотографії – це результат навичок зйомки та подальшої постобробки, який би краєвид ви не зняли, його обов'язково потрібно буде обробляти. Зовсім не обов'язково мати якісь надприродні здібності, щоб зняти захоплюючий пейзаж, вам всього лише необхідно вміти мріяти.

Ще потрібно трохи знань про свою фототехніку, навколишню місцевість, також потрібна віра у свої здібності, і розуміння з чого складається постобробка – ось і все. Решта додасться. 
 

Дослідження місцевості

 

Дослідження місцевості

Вивчення місцевості має життєво важливе значення. Знання, в які сезони краще знімати, яке освітлення використовувати і де вам краще подорожувати, визначають той довгий шлях до гарантованого отримання кращого пейзажу, на який ви тільки здатні.

Я використовую програму One Of A Kind Location Guide, доступну в Apple store і яка скоро з'явиться і в Google Play store для Android. Додаток надає список місцевостей навколо вас, складений професійними фотографами, які були там раніше. Кожне місце описано в найдрібніших подробицях і є цінним інструментом, що направляє вас у потрібну точку. Враховується прогноз погоди, положення сонця, та безліч інших корисних факторів, це джерело знань у галузі зйомки пейзажів.

Також досліджуйте стилі фотографій, які вам сподобалися — у цьому і секрет отримання такого ж типу пейзажу, який ви собі уявили. 
 

програму One Of A Kind Location Guide


Випадковість

Пробуйте різні місцевості. Наприклад, якщо ви подорожуєте кудись далеко, заради отримання фотографії знаменитого вигляду, не втрачайте момент зафіксувати придорожні образи. Пам'ятайте, що подорож кудись приносить стільки ж задоволення, як і зйомка обраного вами місця.

Тримайте очі відкритими і не відмовляйте собі у нагоді випадково зустріти щось краще. Ніколи не роздумуйте, а зніміть сцену саме в той момент, коли вона виглядає красиво, ви не знаєте, яку це може принести користь. Часто повертаючись назад, ви виявите, що освітлення вже гірше, ніж коли ви бачили його вперше, зупиніться і зафіксуйте його таким, яким бачите зараз. 
 

Робіть все правильно з першого разу

 

Робіть все правильно з першого разу

Не лінуйтеся. Не думайте, що можете просто відфотошопити якусь деталь пейзажу або прибрати предмети, що відволікають, при постобробці! Позбавтеся їх (якщо можливо), ще до того, як зніматимете. Чим менше перешкод у фотографії, тим краще, це допоможе зберегти незайману живу природу пейзажу.

Сконцентруйтеся, виберіть розташування, перш ніж поспішати діставати камеру і знімати. Перевірте всі точки огляду, позначте деякі композиції та спробуйте. Змінюйте кути, експозицію та техніку для фотографування вашого сюжету; не зациклюйтесь на якості техніки, нехай все йде своєю чергою, і побачите, що з цього вийде. 
 

Творіть у камері

 

Творіть у камері

Грайте з балансом білого або вимкніть його в камері. Зйомка в монохромному режимі допоможе вам побачити тони, які можуть вимагати більше часу експозиції, кращого фокусування або композиції. Видалення кольору, якщо необхідно, може бути потужним інструментом композиції. Регулюйте баланс білого на місці, вибираючи вручну зразок, тоді потім залишиться менше обробки. Спробуйте, ніколи не знаєш заздалегідь, що з цього вийде. 
 

Експериментуйте з рухом


Експериментуйте з рухом

Витяг може створити або зіпсувати фотографію. Вибирайте довгу експозицію більше 30 секунд, щоб створити магічно гладку воду. Це допоможе спростити ваш сюжет, додати таємничості та краси.

Виберіть витримку коротше, щоб додати дію та драму, або щоб заморозити дрібні різкі об'єкти, щоб прикрасити зображення.

Океан або пляж найкраще знімати на витримках близько 1/3 - 2 секунди, цього часу достатньо щоб розмити його в русі, а також щоб добре відобразити хвилі. 
 

longshort.jpg


Використовуйте світлофільтри

Фільтри допоможуть контролювати світло, де це потрібно найбільше. Вибирайте градієнтний фільтр нейтральної щільності (значення 0.3, 0.6, 0.9 і вище), щоб залишити світлі ділянки у верхній частині зображення, або реверсивний нейтральний градієнтний фільтр, різної інтенсивності, щоб блокувати сильне світло з горизонту.

Поляризатори можуть допомогти вам додати, або повністю видалити відбите світло — таким чином можна дивитися крізь воду і захопити в кадр кам'янисте дно, яке знаходиться нижче поверхні води. Використовуйте Blue/Gold поляризатор, щоб додавати нові ефекти, створювати гіперактивні ефекти відблисків і тіней. 
 

Ні віньєтуванню - малюйте!


Ні віньєтуванню - малюйте!

Передбачуваність віньєтки не є ні реальністю, ні правдоподібністю у будь-якій знімальній ситуації. Якщо ви хочете додати цей ефект – малюйте! Будьте уважні до світла та тіней, щоб ні в якому разі не погіршити фотографію, застосовуючи вашу віньєтку.

Ви можете використовувати ледве прозорі мазки пензля, щоб намалювати додаткові області кольору та злегка покращити фотографію.

Пам'ятайте, що ваші редагування повинні виглядати добре. Хороша правка - це та, яка виглядає природно. Видаляючи із зображення плями пилу, робіть це акуратно. Lightroom допоможе вам із цим завданням. Видаляйте дефекти. 
 

Ні віньєтуванню - малюйте!

 

Ні віньєтуванню - малюйте!


Візуальна мова

Візуальна мова – це ваш підпис як фотографа та творця. Це потужний, стилістичний інструмент, метод комунікації, який ви використовуєте, щоб надати форми своєму зображенню.

Це спосіб зйомки, постобробки, можливе використання особливого обладнання або техніки зйомки. Усвідомлюєте ви це чи ні, стиль підпису це те, що робить вас автономним.

Можливо, ви любите простоту чорно-білої фотографії, може вам подобається світло із золотистим відтінком, що простягається через весь сюжет, досяжний його посиленням у Photoshop. Можливо, ви любите HDR або знімаєте панорами — всі ці нитки пов'язують ваші зображення разом під час фотографічної подорожі.

Вивчайте стилі інших - переходіть на 500px, подивіться профіль якогось фотографа, спробуйте визначити, що поєднує його фотографії. Потім вивчіть свій стиль - подивіться на всі ваші зображення, знайдіть у них спільні моменти, потім навчитеся їх використовувати як інструмент та підвищуйте рівень своєї зйомки! 
 

500snip2.png

 

500snip.png


Mel Sinclair багато подорожує світом, досліджує екзотичні місця, займається фотозйомкою та створює історії, які роблять пригоди живими надовго, навіть після того, як поїздка давно закінчилася.

Її подорож у фотографію почалася з макрозйомки: це крихітні світи, непомітні для ока. Не задовольняючись досягнутим, вона розвивалася далі і дійшла до пейзажів, де і знайшла свою нішу.

Де тільки можливо, вона фотографує світло та форми природи навколишнього світу. Мел не ставить собі за мету надихати; натомість вона прагне мотивувати і кидає виклик іншим виходити зі своєї зони комфорту та відкривати для себе щось нове.

 Автор: Mel Sinclair.

 

Джерело: https://phototips.cc