Вибір фототехніки для туристичної подорожі. Поради
Відпустка дає чудову нагоду для фотографії. Куди б ви не попрямували – на екзотичні острови, вкриті снігом вершини чи просто поїздку до села, у такій подорожі можна зробити гарні фотографії. Звичайно, часу завжди всім не вистачає, тому треба використовувати усі можливості для улюбленого захоплення.
Ендрю Хойл, старший редактор CNET, пристрасний аматор технологій, гаджетів та всяких блискучих штук, ділиться своїм досвідом фотографії у подорожах. Як же повернуться з відпустки з багажем не просто звичайних фото, а зі справжніми шедеврами фотомистецтва?
Беріть правильну камеру
Накручені дзеркалки, такі як Canon EOS 6D дозволяють отримати чудові знімки і мають велику гнучкість завдяки змінній оптиці, але їх значна вага стане вам тягарем у подорожі. Більшість компактних камер, таких як Sony RX100 III, дозволяють отримати чудові знімки, і що дуже важливо - мають маленькі габарити - вони легко поміщаються в кишеню. Звичайно ж, вони позбавлені складних налаштувань та гнучкості дзеркальних камер. Як компроміс можна взяти об'єктив Micro 4/3 або камеру з вбудованим об'єктивом.
У свою поїздку до Італії Ендрю взяв Sony's Alpha 6000, 24-мегапіксельну камеру, маленьку, легку, зі змінними об'єктивами, яка робить чудові знімки. Можливість зміни об'єктивів дозволяє робити зйомку в незрівнянно більшій кількості випадків. Він забезпечив камеру об'єктивом Zeiss 18-70mm тому що він має широкий кут18 мм на широкому кінці та гарний діапазон зумування. Чим менше береш із собою об'єктивів, тим легший багаж мандрівника.
Sony's RX1
Камери Sony's RX1 і Leica Q мають повнокадрову матрицю - що зазвичай зустрічається тільки у навкручених професійних дзеркалок. Це дозволяє їм робити шедевральні фото з чудовим динамічним діапазоном. Вони мають маленькі розміри, що робить їх незамінними в подорожах. Їх можна розглядати як варіант лише в тому випадку, якщо ваш бюджет не спустошить ту круглу суму, яку потрібно викласти за такий апарат. Ще, треба брати до уваги те, що об'єктиви і Соні 35mm і Лійки 28mm є фіксами, що може якось обмежити вас у майбутньому.
Leica Q
Штатив
Штатив не завжди стане в нагоді для зйомок у поїздці, але коли світла недостатньо і вам потрібно збільшувати витримку для отримання гарної експозиції, то вам доведеться закріплювати камеру на штативі. Вам безперечно він знадобиться, якщо ви хочете отримати нічні знімки на прекрасному узбережжі або зафіксувати зірки над засніженими гірськими вершинами.
Використовуючи міцний штатив Ендрю зміг збільшити витримку настільки, щоб відобразити світлові лінії на Лондонському мосту Тавер Брідж.
Вам не потрібно брати великий штатив, адже і маленький гнучкий Joby GorillaPod легко поміститься в рюкзак поруч із бутербродами та підтримає в потрібний момент вагу компактної камери. Хоча, якщо ви вирішите взяти з собою більш важку дзеркалку з важкими об'єктивами, то потрібен потужніший штатив. Пошукайте такі серед штативів для подорожей (вони повинні складатися до малих розмірів), вони виготовляються з легких матеріалів, таких як карбонове волокно.
Ендрю користується таким карбоновим штативом Manfrotto, коли знімає для своєї компанії CNET. Він досить легкий, щоб носити з собою весь день без напруги, але водночас може нерухомо тримати на собі дзеркалку під час зйомки. Альтернативою йому служить MeFoto Backpacker - маленький і легкий, що міститься в рюкзаку звичайних розмірів.
Сумка
Спеціальну фотосумку також не можна забувати - ви ж не хочете щоб ваше прекрасне нове залізо падало і ламалося? Хороша сумка має відділення для зберігання камери у безпеці, але водночас дозволить вам легко її витягнути у потрібний момент. Важливо підібрати таку сумку, щоб залишалося достатньо місця для різних інших речей, крім обладнання, яке ви захочете взяти з собою.
Дорожній напів-фото рюкзак Crumpler Proper, наприклад, дає легкий доступ до відділення для обладнання в нижній частині сумки - місцю для дзеркалки плюс двох об'єктивів, а у верхній частині є місце для решти. Вона зносостійка і має водонепроникну накидку, яка стане в нагоді якщо ви несподівано потрапили під зливу або сніг.
Додаткове
Те, що було перераховано вище - це необхідний набір для подорожей. Все інше, що ви хочете взяти з собою, залежить від того, наскільки серйозно ви займаєтеся фотографією. Запасний комплект батарейок (або навіть два чи три) теж непогано покласти у сумку. Немає гіршої ситуації, коли дістатися до гарного місця ввечері та виявити, що всі батареї вже витрачені вранці. Запас батарей із сумки дозволить вам перезарядити апарат і продовжувати знімати допізна.
Якщо ви хочете зняти захоплюючу перспективу пейзажу, потрібно подбати про градієнтні світлофільтри нейтральної щільності. Вони затемнюють лише верхню частину знімка – щоб допомогти вам впоратися з яскравим небом – і дозволять проекспонувати чудовий краєвид. Купуйте також набір квадратних фільтрів, які за допомогою адаптера підійдуть на об'єктиви різних розмірів.
Ендрю Хойл застосував світлофільтр Big Stopper виробника Lee Filters для того, щоб отримати витримку в 1 хвилину навіть у розпалі дня.
Якщо ви хочете поексперементувати з великими витримками, то вам дуже допоможуть світлофільтри нейтральної щільності. Вони приглушують світло по всій площі кадру, так що ви можете використовувати велику витримку без шкоди для знімка. Світлофільтр Big Stopper настільки темний, що дозволяє робити знімки з витримкою в кілька секунд і навіть більше на прямому сонячному світлі. Якщо ви любите знімати промені світла пронизуючі хмари, спробуйте такі фільтри, хоча вони й коштують недешево.