Skip to main content
Вертикальні краєвиди. Чому варто так знімати

Вертикальні краєвиди. Чому варто так знімати

У пейзажній фотографії дуже легко звикнути знімати горизонтально. Справді, якщо ви бачите гарний краєвид, то ви можете зловити кадр більше, знімаючи саме горизонтально. Але іноді повертати свою камеру теж дуже добре. Правда! 
 

Вийдіть із зони творчого комфорту!

 

Руйнування, фото Гонзаліо Діас Форнаро


Руйнування, фото Гонзаліо Діас Форнаро

Одна з найкращих порад, яку можна дати фотографу, незалежно від його рівня майстерності, — продовжувати кидати собі виклик і виходити зі своєї зони комфорту. Таким чином ми ростемо та вдосконалюємося. Коли ми робимо одне й теж знову і знову, це перетворюється на звичку, що не завжди добре. В даному випадку, постійна зйомка тільки в одній орієнтації притуплює наші творчі здібності, оскільки ми, сам того не бажаючи, звикаємо бачити щось однаково.

Вам вирішувати, чи потрібно постійно кидати собі виклик і пробувати щось нове, хоча б трохи від того, що вам комфортно робити.  
 

Тренуйте своє око на композицію

Долина Ваіпіо, фото Тіффані Мюллер


Долина Ваіпіо, фото Тіффані Мюллер

Подібно до того, як нам потрібно кидати собі творчий виклик, необхідно час від часу виходити із зони комфорту в плані композиції.

Правила фотографії – такі, як правило, треті, напрямні лінії та симетрія – відмінний спосіб зробити красивий пейзажний знімок. Коли у вас є сумніви, дотримуйтесь цих правил і, ймовірно, у вас вийде цікаве фото. Проблема в тому, що ми настільки звикаємо до них, що закостеніємо. Те саме можна сказати і про композицію пейзажних фото в горизонтальній орієнтації — зараз це вже стало чимось очікуваним. Ми знаємо, що така композиція має більше шансів вилитися у вдале фото і вибираємо саме її, бо це не так ризиковано.

Якщо ви раптом виявили, що постійно знімаєте пейзажі горизонтально, поставте собі за мету шукати вертикальні, або «портретні» композиції. Це цікавіше робити, коли у вас із собою камера і є можливість знімати, але насправді їх можна помічати навіть тоді, коли ви просто біжите кудись у справах. Коли ви щось робите у себе на подвір'ї, або проїжджаєте на машині якийсь гарний вигляд, ви можете відзначити про себе цікаві композиції, але не забувайте дивитися з іншого погляду. Шукайте вертикальні краєвиди.

Ви не встигнете озирнутися, як вже природно помічатимете композиції в тій чи іншій орієнтації.  

Вертикальні пейзажі мають великий попит

Останнє, про що мені хотілося б згадати — вертикальні пейзажі мають великий попит, і часто їх легше продати на стоках. Портретна орієнтація часто використовується в мас-медіа – це обкладинки книг та журналів, плакати, навіть браузери смартфонів! Багато хто шукає вертикальні пейзажі спеціально для цього. Коли доводиться кадрувати горизонтальний пейзаж для того, щоб перетворити його на вертикальний, це не найкращий варіант, оскільки доводиться жертвувати оригінальною композицією, а плюс до цього, ще й зменшується розмір фото — а це може призвести до втрати якості, якщо потім доведеться масштабувати зображення.


http://loadedlandscapes.com/vertical-orientation/