6 порад як покращити свої фото архітектури
Архітектурна фотозйомка може здатися надзвичайно нудним заняттям, але насправді вона вимагає багато креативу, не кажучи вже про те, що це досить прибуткова сфера, якщо ви хочете трохи заробити на фотографії.
Прийоми зйомки дуже відрізняються від тих, що застосовуються при зйомці людей. Незалежно від того, чи маєте ви значний досвід у фотографуванні архітектури, і шукаєте, як покращити свій метод, чи є молодим і перспективним фотографом, який цікавиться тим, як робити вражаючі архітектурні фото, наведені нижче поради можуть вивести вашу фотографію на новий рівень . Ця стаття написана для фотографів, які прагнуть професійно займатися архітектурною фотозйомкою, але поради в ній також застосовні і до аматорської зйомки.
1. Готуйтеся заздалегідь, перевіряйте фотографії об'єкта в Інтернеті
Більшість будівель у світі фотографувалися щонайменше один раз завдяки Google. Якщо ви введете назву будівлі, яку збираєтеся знімати, у пошуковик, Google Image покаже вам безліч його фотографій, як професійних, так і аматорських. Використовуйте інші роботи для того, щоб отримати перевагу. Перевірте, які ракурси інші фотографи знімали, а які ні. Проаналізуйте об'єкт за фотографіями на предмет будь-яких можливих складнощів, які можуть виникнути, таких як високий інтер'єр або екстер'єр, або ділянки, які краще виглядають при природному сонячному світлі. Зробіть все можливе, щоб передбачити, що вам буде потрібно ще до прибуття на місце зйомки.
2. Враховуйте географічний аспект вашої будівлі
Природне світло може бути вашим ворогом або союзником. У багатьох сучасних будинках є елементи, через які в них проникає більше природного світла, такі як вікна на всю стіну та світлові люки. Це може бути чудово для мешканців будівлі, але погано вплинути на вашу зйомку. Більш ніж щось інше, важливо знати географічний аспект тієї будівлі, яку ви знімаєте. Воно розташоване на схід чи захід? Це дуже важливо в контексті того, в який час ви знімаєте. Переконайтеся, що ви врахували географічний аспект, коли вибираєте час доби, коли збираєтеся знімати.
3. Спочатку обійдіть свою будівлю
Існує кілька причин, чому важливо спочатку обійти свою будівлю. По-перше, так набагато легше усунути будь-який безлад або неорганізовані елементи. Дві речі, які треба виглядати особливо уважно — відра для сміття і пом'яті ділянки на таких елементах, як фіранки або ковдри. Ці речі набагато легше прибрати до того, як ви почнете знімати, ніж при постобробці. По-друге, розглядайте обхід як свою розвідувальну місію. Шукайте будь-які місця "спеціального доступу" - затишні куточки, щілини, або височини - в які ви можете протиснутися для того, щоб отримати вид місцевості з незвичайного ракурсу. У наші дні, коли майже кожен має камеру, робити вдалі знімки — значить знаходити нестандартні види.
4. Зверніть увагу, чи має будинок стиль
Перед тим, як обійти свою будівлю, перевірте інформацію про неї щодо того, чи розробляв дизайнер для неї стиль. Якщо це так, то вам пощастило! Стилізовані будівлі зазвичай виглядають так, ніби вони зійшли прямо з обкладинки журналу, коли меблі, елементи декору та інші атрибути акуратно та продумано розташовані, що зробить вашу роботу набагато легшим. Якщо стиль будівлі не розроблявся, вам доведеться докласти більше зусиль, щоб з'ясувати його архітектурну важливість і підкреслити її у своїх фотографіях.
Ставте собі питання: «Без меблів, що робить цей будинок особливим?» Можливо це цегляна кладка і дерев'яні балки, або вікна на всю стіну. Хоч би що це було, зробіть так, щоб ці елементи стали точками уваги на ваших фотографіях.
5. Коли починаєте фотографувати, стежте за вертикальними лініями
В архітектурній зйомці майже завжди використовують ширококутні об'єктиви, такі як Canon 16-35 мм. Ці об'єктиви мають тенденцію спотворювати вертикальні лінії. Тобто, на знімках паралельні лінії виглядають так, ніби вони сходяться назустріч один одному. Для того, щоб ваші фотографії виглядали професійніше, а архітектурний об'єкт — ціліснішим, дуже важливо виправляти ці спотворені лінії. Найпростіший спосіб – просто змінити перспективу у кадрі. Відійдіть від свого архітектурного об'єкта на кілька кроків, або знайдіть вище - і так до тих пір, поки вертикальні лінії не будуть паралельні. Інші способи - це виправити спотворення перспективи у Photoshop, або, якщо у вас достатньо грошей, купити об'єктив тілт-шифт.
6. Піднімайтеся якомога вище
Є дві основні причини, чому вам варто піднятися вище під час зйомки будівель. Перша — щоб уникнути спотворення вертикальних ліній, про що вже йшлося вище. Друга причина — боротьба за найкращий фотографічний ракурс. Якщо вам пощастить, у місці вашої зйомки може бути балкон, сходи або природна височина, яка дасть змогу піднятися на кілька футів для збільшення ракурсу зйомки. Пам'ятайте, однак, що це очевидна річ, і більшість фотографів не потрібно великого розуму, щоб здогадатися про це. Тому в 90% випадків для архітектурної зйомки варто мати з собою переносні складні сходи або стільчик і монопод. Наявність цих двох відносно дешевих та легких предметів допоможе вам фотографувати будинки як усередині, так і зовні з нетрадиційного ракурсу, під незвичайними кутами. Нехай вони завжди будуть у багажнику вашої машини; ви не знаєте, коли саме вони можуть стати вам у пригоді.
Архітектурна фотографія сама по собі здається нецікавим заняттям, але подумайте про неї з такої точки зору: коли ви подорожуєте, скільки ви бачите будівель, які зрештою фотографуєте? Ці поради підходять не тільки тим, хто робить фото для агентства нерухомості, а й тим, хто знімає будівлі напівпрофесійно, або просто для себе.
Якщо ви хочете поділитися ще чимось на цю тему, будь ласка, зробіть це в коментарях.
Автор: Сюзі Пратт