«Молох ленінізму. Ідеологія державного терору». Автор книги — Микола Сядристий

книга Миколи Сядристого

У Києві побачило світ науково-популярне видання «Молох ленінізму. Ідеологія державного терору». Автор книги — Микола Сядристий. 

Українець Микола, народний художник України, визнаний мікро­мініатюрист світу. 

Раніше вінцем майстерності вважали його «підковану блоху». Микола Сядристий зробив це ще на початку кар’єри, а далі вправність зростала настільки, що розум відмовлявся вірити своїм очам.

Для прикладу, найменша у світі книжка «Кобзар» легко поміщається у звичайній букві. При цьому тут 12 сторінок з малюнками. Роботи українця можна легко помістити у сірникову коробку.

Мистецтво Миколи Сядристого обійшло всі континенти. Його твори представлені на постійній виставці мікромініатюр у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, в Музеї мікромініатюр в Князівстві Андора, в угорському містечку Сентендре. 

Микола Сядристий — один із перших дослідників Голодомору в Україні. Філософ, незалежний історик Микола Сергійович Сядристий застерігає — марксизм-ленінізм залишається головною загрозою мирному розвитку мислячої цивілізації.

Спілкуючись з Миколою Сергійовичем багато років, не перестаю дивуватися його вражаючій пам’яті, знанням й інтересу. Він годинами може цитувати роботи й уривки з листувань Маркса і Енгельса, Леніна і Сталіна, Лассаля і Вейтлінга, називаючи не тільки номер тому, сторінку, а й рядок. Прискіпливо аналітичний підхід до створення мініатюр він перетворив на свій принцип вивчення філософської, історичної літератури, він не читає побіжно. Для нього головне — чому так було, чому так сталося.

Для написання чергової книжки автор перегорнув 355 томів Леніна, 120 глав. На це пішло понад 40 років праці.
«Молох ленінізму. Ідеологія державного терору» — книга про Леніна, який за допомогою брехні, терору і насильства створив поліцейську державу, месіанською метою якого було підкорення не тільки свого народу, а й всього світу.

«Радянська, тобто за своєю сутністю ленінська, влада не померла. Вона лише переодяглася, мімікрувала», — вважає автор. У книзі на підставі висловлювань та вказівок Леніна всебічно розкривається диявольська, антилюдська сутність цієї влади, її витоки, які необхідно добре знати, якщо ми хочемо змінити ситуацію в нашій країні.

— Будь-яка людина, прочитавши назву цієї книги, рефлекторно може подумати, що вона — про минуле, — говорить автор Микола Сядрис­тий. — Але насправді це далеко не так. Книга документально і глибинно розкриває всі витоки не тільки сьогоднішніх просуспільних проблем, а й труднощі подолання їх у найближчому і віддаленому майбутньому. Видатна українська поетеса Ліна Костенко про це говорить: «Те, що відбувається тепер у світі, — це кошмар, який приснився людству. Потім його назвуть Історією і приплюсують до колишніх кошмарів. Дійсність, у якій ми живемо, патологічна теж. І та, в якій жили, патологічна теж. Але цікаво, що люди і до тієї, і до цієї звикли. Найгірше в нашому народі те, що він до всього звикає. Ось звик, змирився і нічого не хоче міняти. Фактично він навіть не любить змін і ніколи до них не готовий».

Навіть вулканоподібний героїчний Майдан, який двічі потряс всю країну і захопив собою увесь світ, не зміг змінити злочинну владу, яка живе і процвітає, починаючи з жовтня 1917 року.

А ось що пише у 2001 році аналітик сучасносної історії академік Олександр Яковлєв про Росію, яка зараз веде себе як і в часи ленінізму, війну проти України: «Влада обізвала себе демократичною, хоча залишається за змістом класично радянською, а до людини — ще байдужішою. Страшно подумати, що нам заготовила доля печенігів, скіфів, інків і багатьох інших загадково зниклих народів».

Книга Миколи Сядристого «Молох ленінізму. Ідеологія державного терору» — це підручник для нас, сьогоднішніх і майбутніх поколінь. Філософський афоризм Олександра Яковлєва «Майбутнє вже було. Минуле ще буде», — як тому попередження.

Людмила Чечель

Category