Skip to main content
Як фотографувати пейзажі. Поради новачкам

Як фотографувати пейзажі. Поради новачкам

Пейзажі — одна з улюблених тем фотографів-початківців. Багато людей починають захоплюватися фотографією саме щоб навчитися знімати красиві фото тих місць, де вони бувають у подорожах тощо.

Ви хотіли б отримувати гарні пейзажні фотографії? Ви шоковані якістю фотографій, які роблять фотографи-майстри у жанрі пейзажу, але незадоволені своїми фотографіями, знятими часом зі схожих місць? Наведемо кілька простих порад, які допоможуть покращити якість ваших знімків.

Пейзажна фотографія не така складна, як прийнято вважати. Більшість людей роблять фотографії красивих місць, коли їздять у подорожі, які не соромно роздрукувати та повісити на стіну. Для отримання гарних фотографій вам потрібно запам'ятати три речі, цей час, місце та композиція. 
 

© Tom Hall, Nikon  пейзаж


© Tom Hall, Nikon D5100, 18.0-200.0 мм f/3.5-6.3, 18mm ƒ/10.0 1/125 ISO 100 
 

Фотографія це мистецтво світла і тіні, якщо ви робите фотографію в потрібний час, за хорошого світла, ви отримаєте хороший результат. Найкращий час для пейзажів це ранок та вечір.

При хорошому світлі, кольори неба та інших об'єктів виходять живими та насиченими. Також якість світла на ваших фото буде залежати від положення сонця. Положення джерела світла (сонця) у кадрі дуже важливе для об'єктів, які ви фотографуєте. Так, і звичайно, ви хочете отримати красивий сюжет, для цього важливо знайти гарне місце. 
 

© Zbyszek Walkiewicz, Nikon Coolpix


© Zbyszek Walkiewicz, Nikon Coolpix P510 + Raynox 250mm, 4.3mm ƒ/8.3 1/160 ISO 100

Місце та час це зовнішні чинники, на які ми не можемо впливати. А ось композиція – це той параметр, який ми можемо контролювати. Правильно скомпонувати композицію це одна з основних застав вдалої пейзажної фотографії.

Наведемо кілька аспектів, на які слід звертати увагу при фотографуванні пейзажів:

 

Розширена глибина різкості
 

landscape1.jpg


© Cuba Gallery, Nikon D800, 14.0-24.0 мм f/2.8, 14mm ƒ/8.0 1/250 ISO 200 
 

Чіткість це запорука гарної пейзажної фотографії. Якщо фото має хорошу чіткість, її можна роздрукувати на великому форматі. Щоб бути впевненим, що всі об'єкти на фото будуть різкими, наводьте фокус на відстань від гіперфока.
 

Напрямні лінії

 

landscape6.jpg


© barnyz, Sony NEX-3E, 16mm F2.8, 16mm ƒ/11.0 1/125 ISO 200

Використовуйте напрямні лінії на фотографії, щоб проводити глядача по фотографії вглиб кадру, або до якогось головного об'єкта композиції.

 

Передній план

Щоб показати на фотографії глибину, увімкніть у кадр об'єкти на передньому плані. Зазвичай великі об'єкти знаходяться поблизу нас, а маленькі вдалині. Намагайтеся дотримуватись цього правила, тоді можна посилити враження глибини та перспективи на фотографії. Розміщення головного об'єкта передньому плані може посилити увагу глядача. 
 

Передній план


© Saffron Blaze, Nikon D700, 24-120мм f/4, 24мм ƒ/6.3 1/13 ISO 200

Ширококутні об'єктиви посилюють ефект перспективи, а телеоб'єктиви компресують простір, і об'єкти, зняті телеоб'єктивом, здаються рівновіддаленими.

 

Правила побудови композиції


Пейзажні фотографії новачків не настільки сильно вражають, як фотографії майстрів, тому що новачки зазвичай неправильно компонують кадр або вибирають не зовсім вдалу точку зйомки. Через це їхні краєвиди не настільки вражають. 
 

Правила побудови композиції


© Cuba Gallery, Nikon D800, 14.0-24.0 мм f/2.8, 14mm ƒ/11.0 1/500 ISO 640

Гарний пейзаж не тільки акцентує увагу на якомусь одному об'єкті, але також привертає увагу до інших елементів на фото. Вчіться будувати сильну композицію, використовуйте правила, такі як пропорції золотого перерізу, правило третин тощо.

Пам'ятайте, що в багато чудових пейзажних фотографій вкладено художню концепцію.