Skip to main content
Як фотографувати флору крупним планом

10 порад як фотографувати квітки крупним планом

Джекі Паркер ділиться своїми порадами про те, як отримати чудові знімки крупним планом.

Незважаючи на те, що я була більш ніж 30 років одружена з фотографом, інтерес до цієї художньої форми я виявила лише 12 років тому, коли отримувала диплом у галузі садівництва. Нещодавно я переїхала до Нью-Хемпширу, де створюю сад, щоб створювати унікальні фотографії, з ряду рідкісних та незвичайних рослин та дерев-зразків. Найважливішими критеріями моєї роботи є висвітлення. Навесні мені подобається ранкове м'яке світло і атмосфера, а восени я віддаю перевагу теплому заходу сонця. Мені подобається «занурюватися» із рослинами та природу.

 

1. Використовуйте сумочку

Не завжди можна лягти без проблем на землю, тому невелика сумка, на яку можна покласти камеру - одна з корисностей у моєму комплекті для зйомки з низького рівня землі. Камери з похилим РК-екраном, такими як Nikon D750, дуже зручні в цьому плані.

 

2. Відійти від стежки

Ми знаємо деякі ліси, де зазвичай більше фотографів, ніж квітів. Спробуйте піти «поза стежкою» і знайти ізольовані ділянки навколо дерев, що впали. Лісовий анемон досить часто розпускається навесні, і це одна з моїх улюблених рослин весняної лісової місцевості. 
 

Як фотографувати флору крупним планом

 

3. Підготовка та повага

Носіть відповідний одяг. Зйомка серед рослин може бути брудною справою, тому одягайтеся відповідним чином. Також якщо ви фотографуєте в лісі, будьте обережні під час зйомки із землі. Я не раз спостерігала як фотографи просто затоптували квіти, завдаючи їм величезної шкоди.

 

4. Використовуйте відкриту діафрагму

Щоб ізолювати об'єкт від його оточення, я завжди маю об'єктив з діафрагмою f / 2,8 або більше. З ретельною композицією це може створювати м'які кольори на задньому та передньому плані під час зйомки через листя.

 

5. Використовуйте відображення

Істотним елементом мого комплекту є маленький восьмидюймовий відбивач. Я не тільки використовую його як відбивач, він діє як розсіювач для яскравого сонячного світла і навіть як парасолька для захисту рослин під час сильної зливи. 
 

Використовуйте відображення

 

6. Використовуйте поляризаційний фільтр

Поляризаційний фільтр можна використовувати для додавання чіткості до яскравих кольорів та деталей у небі, якщо це буде частиною композиції, наприклад.

 

7. Фокусний стекінг

Замість того, щоб закривати діафрагму, для отримання більшої глибини, фокусний стекінг – чудова техніка для досягнення макрозйомки з великою глибиною різкості. Для цього потрібно штатив і кілька зображень з різним фокусом на об'єкті. 
 

6. Використовуйте поляризаційний фільтр

 

8. Використовуйте плівку

Плівка – корисний інструмент для видалення небажаного листя зі знімка, не пошкоджуючи його. Рослини, які я вирощую у своєму саду, я можу рухати в будь-яку частину саду для отримання кращого світла або фону.

 

9. Контрове світло

Витончені квіти, особливо при зйомці макро, можна найкраще передати з ретельним підсвічуванням. Деякі квіти настільки тонкі та прозорі, що я іноді додаю їх до картини з контровим світлом.

 

10. Важливість переднього плану

Дуже часто передній план грає дуже велику роль Наприклад, крокуси, дуже простий трюк з їхньою зйомкою - це фотографувати крізь якесь фокусне листя або траву, щоб додати глибини в картині. 
 

Важливість переднього плану



Джекі Паркер – квітковий фотограф. Її роботи часто використовують такі компанії як Apple та Microsoft. Переклад з amateurphotographer