Автоматизація домівки
Часто рутинні операції, такі як приготування їжі, прибирання в домі та інші побутові клопоти відволікають нас від спілкування в сім'ї. А скільки "нервів" часом з'їдає думка про те, чи не залишилася вдома ввімкненою праска, пральна машина чи світло. Автоматизація своєї оселі звільнить вас від рутини і дасть більше часу на відпочинок і творчість. Автоматизація будинку - це комплекс заходів з передачі керування будинком комп'ютеру. Беручи свій початок з надр наукової фантастики, за останнє десятиліття автоматизація житла вже стала реальністю для численних власників будинків і квартир.
Ідея управління всіма функціями будинку за допомогою централізованої системи управління сягає принаймні початку 20-го століття. Найбільш ранні робочі прототипи автоматизованих будинків дебютували в 1930-х роках на Всесвітніх ярмарках в Чикаго і Нью-Йорку, але ці будинки ніколи не призначалися для комерційного використання. Тільки винахід мікропроцесорів в 1970-х роках дозволив широко відчинити двері створенню економічно доцільної системи автоматизації будинків. З ростом комп'ютерних технологій за останні п'ятнадцять років паралельно розвинулася й індустрія автоматизації будинків. Про те чим можна управляти в будинку, розповідає БудТех.
Автоматизація освітлення
Сьогоднішні системи домашньої автоматизації спрощують використання вашого смартфона чи планшета для управління світлом в будинку. Ви можете ввімкнути та вимкнути світло, встановити його потрібну яскравість чи колірність і все це тоді коли вас немає вдома або ви лежите на дивані.
Замки і системи безпеки
Система автоматизації дозволить вам віддалено перевіряти і змінювати, якщо необхідно, стан ваших замків і системи безпеки. Крім того, багато систем дозволяють здійснювати віддалений моніторинг домашніх камер безпеки.
Побутова техніка
За допомогою автоматики зі свого смартфона ви можете встановити і змінити температуру в духовці, наприклад, поки ви перебуваєте у дворі або дивіться фільм. Вже стали реальністю автоматичні пилосмоки, які можуть прибрати в будинку в заданий час чи за командою господаря.
Розважальні системи
Деякі системи домашньої автоматизації також стосуються і розваг. Встановіть розклад запису телепередач, керуйте збереженими вами програмами і вирішуйте, де їх дивитися, все це з вашого смартфона, планшета або ноутбука. Це також стосується зберігання сімейного архіву в єдиному сховищі з можливістю його перегляду з будь-якого пристрою, зберігання улюблених мелодій та фільмів.
Температурний режим і клімат
За допомогою програми автоматизації для будинку можна одним дотиком пальця підвищити чи знизити температуру в приміщені на кілька градусів до комфортного рівня. Ви не тільки відчуєте себе більш затишно, але й знизите свої витрати шляхом скорочення витрат енергії на опалення.
Виявлення вуглекислого газу
Ваша система домашньої автоматизації може виявляти підвищений рівень окису вуглецю в повітрі і сигналізувати, якщо ви в небезпеці.
З чого почати автоматизацію будинку?
Автоматизувати свій будинок це щось трохи більше ніж просто завантажити додаток.
1. По-перше, вам знадобиться контролер - блок управління пристроями. Сучасними системами автоматизації зазвичай можна управляти просто з планшета або смартфона, але деякі з них все ще вимагають установки централізованої панелі управління у вашому домі.
2. Вам також буде потрібно доступ до мережі, щоб контролер міг посилати команди пристроям у будинку. Більшість систем автоматизації будинків використовують Wi-Fi або просто можна з'єднатися по Bluetooth з кінцевим пристроєм. Вибирати як саме краще налагодити зв'язок, залежить від того, як ви плануєте використовувати свою систему. Наприклад, якщо ви вважаєте, що хочете взаємодіяти зі своїми пристроями перебуваючи поза домом, то Bluetooth з'єднання не дозволить цього зробити.
3. Нарешті, вашим пристроям потрібно якийсь спосіб отримувати від вас вказівки. Для деяких з них це не проблема: сучасні домашні розважальні системи часто мають вбудовану здатність підключення до Wi-Fi. Але для інших - наприклад, освітлення - вам знадобляться або розумні вимикачі, або розумні лампочки, щоб інтеграція в систему автоматизації будинку. Зараз в магазинах
Більшість обладнання з цього списку вже і так знаходиться у вас: Wi-Fi в будинку і смартфон в кишені. Так що залишилося за малим - додати "розумних" кінцевих елементів і з'єднати все з контролером або смартфоном.
Коли ми говоримо про майбутнє автоматизації будинків, ми не можемо згадати "Інтернет речей" Internet of Things (IoT). Це поняття означає тенденцію впровадження датчиків і мікрочипів в повсякденні об'єкти таким чином, щоб вони могли бути підключені до мережі, наприклад, до Інтернету. За допомогою Інтернету речей ваша пральна машина, наприклад, може відправити сповіщення на ваш телефон, коли прийде час перекласти одяг в сушарку.