Натхнення від Ілона Маска, або як стати не таким, як усі
Такий головний посил Ілона Маска всім, хто хоче домогтися більшого і в житті, і в кар'єрі. Публікуємо читачам надихаючі думки геніального інженера.
Ілон Маск - людина неординарна. Zip2, PayPal, Tesla, SpaceX — це тільки кілька видатних компаній, до створення яких він доклав руку.
Маск самостійно навчився писати код і будувати ракети, отримав наукові ступені в області економіки і фізики. Сьогодні завдяки йому ми стаємо свідками того моменту, коли Tesla Model 3 стане доступним електромобілем. Також інженер пообіцяв відправити людей на Марс до 2021-2031 років.
Такі шалені ідеї — причина того, що багато хто вважає Маска мрійником. Але сам він упевнений в тому, що все це цілком реально.
Якщо ви людина з неспокійним духом і хочете домогтися успіху, то прислухайтеся до порад Ілона Маска.
1. Знайдіть переконливу мету
Цілі, які ставить перед собою Ілон Маск, надихають не тільки його, а й багатьох інших. Ці цілі орієнтовані на майбутнє і на поліпшення сьогодення. Ось деякі думки Маска з цього приводу:
• «Ви не зобов'язані працювати над якимись проектами, просто тому що вони різні. Вони повинні бути кращими».
• «Будь-яка компанія існує тільки в тому випадку, якщо корисна для людей. Вона зобов'язана робити щось важливе».
• «Якщо ви хочете, щоб майбутнє було краще минулого, подумайте: «Ці зусилля роблять мій продукт або послугу краще? Якщо ні - припиніть це робити».
2. Будьте реалістом
Прийміть як належне те, що ви можете зробити щось неправильно, і радьтеся з надійними друзями. Або, як висловився Маск:
• «Постійно шукайте критики. Конструктивна критика так само цінна як золото».
• «Отримайте стільки відгуків про свою роботу, скільки зможете, від якомога більшої кількості людей».
• «Чи є різниця: твердо вірити в свої ідеали і дотримуватися їх або переслідувати якусь нереалістичну мрію, знаючи, що вона не увінчається успіхом? Будьте дуже суворими в самоаналізі».
3. Важко працюйте
Напевно, цю пораду Ілон Маск дає найчастіше, і зрозуміло чому. І хоча він сам керує не однією компанією, його посил починаючим підприємцям не такий амбітний:
• «Просто зосередьтеся на одній компанії і приділяйте їй стільки часу, скільки можливо. Працюйте з ранку до ночі. Думайте про неї уві сні. Сім днів на тиждень. Без перерв. Це те, з чого ви повинні починати, розвиваючи свою компанію». • «Немає такого завдання, яке не варте того, щоб ви за нього взялися. І це правильне ставлення засновника стартапу».
• «Якщо одні люди працюють 40 годин на тиждень, а ви — 100, то через чотири місяці ви досягнете того, на що іншим знадобиться рік».
4. Подружіться з невдачею
Маск любить цитувати свого друга, який висловився про спробу домогтися успіху в бізнесі: «Це схоже на те, коли ти їси скло і дивишся у прірву». Що це означає? А те, що невдача — це не ворог, а ціна, яку доведеться заплатити за те, щоб спробувати щось нове.
• «Вам потрібно бути в оточенні, де все нормально з невдачами».
• «Провал — теж варіант. Якщо справа не терпить невдач, значить, ви недостатньо вдосконалюєтеся».
• «Якщо зробити щось для вас дійсно важливо, спробуйте, навіть якщо невдача — це ймовірний результат».
5. Усвідомте, що у вас є свобода вибору
Маск зі скепсисом ставиться до ситуації, коли все залишається без змін. Якщо щось було зроблено попереднім поколінням, це не означає, що воно і далі має залишатися таким же. Якщо ви прожили своє життя так, це теж не означає, що ви зобов'язані продовжувати в такому ж дусі. У ваших силах все міняти і самим змінюватися. І ось чому:
• «Я думаю, що люди можуть вибирати, бути їм неординарними чи ні. Їм не обов'язково слідувати традиціям і правилам, які їм передали батьки. Так, я думаю, що можна вибирати».