Як вибирати бойлер

Як вибирати бойлер

Електронагрівальні прилади різного призначення надійнно ввійшли в сьогодення сучасної людини. Важко уявити, як можна обійтися без електричного чайника чи кавоварки, пральної машини або посудомийки, ну а якщо мова йде про гарячу воду, то без водонагрівача як без рук.

Водонагрівачі класифікуються за видом палива, яке використовує водонагрівальний прилад:
— газові;
— электричні;
— прилади, що працюють на рідкому чи твердому паливі.

Вибір залежить від можливостей приміщення, в якому установлюється прилад. Якщо підведений газ, то було вигідно установлювати газовий водонагрівач. Він нагріває значно більший об’єм води, не вимагає кардинальних перебудов у квартирі при облаштуванні (так як повісити електронагрівач бажано на основну стіну в квартирі, як кажуть, несучу, а не гіпсову). Це якщо вартість газу нижче вартості затраченої електроенергії.

Якщо немає в будинку підведеного газу або вартість його здорожчала, то краще використовувати електроводонагрівач — бойлер.

Кращого приладу для дачі, будинку в сільській місцевості, ніж дво- або трикіловатного не знайти.

При необхідності обогріву великого об’єму води в приватних будинках можна використовувати обігрівач, що працює на рідкому чи твердому паливі.

Електричні водонагрівачі поділяються на дві групи: накопичувальні та проточні. У кожної є свої плюси і мінуси.

Накопичувальний водонагрівач

«Сердцем» такого приладу, що забезпечує нагрівання, є нагрівальний елемент або просто ТЕН.

ТЕН буває «мокрим» або «сухим».

Назву «мокрий» ТЕН отримав внаслідок того, що всередині бака водонагрівача він безпосередньо контактує з водою, яка нагрівається. А ще його називають відкритим. Цей нагрівальний элемент виконаний у вигляді порожнистої стальної чи мідної трубки, заповненої речовиною, що має високу теплопровідность (наприклад, кварцевий пісок чи оксид магнію). Всередину вставлена спіраль із ніхромового дроту.

Використання водонагрівача з «мокрим» ТЕНом внаслідок постійного контакту з водою пов’язане з появою на ньому накипу. Також не виключений удар электричним струмом у випадку пробою.

Водонагрівачі з закритим («сухим») ТЕНом вигідно відрізняються і довгостроковою службою і практично повною відсутністю можливості електроудару. Завдяки тому, що нагрівальний елемент розміщений в спеціальній металічній колбі підвищеної міцності і виконаний не з металу, а з кераміки — силікату магнію (стеатиту). При цьому значно знижується кількість накипу всередині баку і практично виключений перегрів поверхні ТЕНу. Хоча даний тип теж потребує заміни.

«Сухий» ТЕН має менші, більш компактні розміри, в порівнянні з «мокрим». Це дозволяє в одному бойлері використовувати не один, а одразу два нагрівальних елементи. В такому випадку значно збільшується строк користування водонагрівальним приладом і його надійність.

Температура регулюється або ручкою регулювання, або в більш нових моделях електронікою. А також існує економ-режим, коли менше споживається електроенергії та води. Бойлери бувають різної ємності — 30, 50, 80, 100 л і більше.

Але не забуваємо, що, купуючи дорогий прилад («сухий» ТЕН), дорогим буде і його сервісне обслуговування. А запобігти жорсткості води і загрозі электроудару («мокрий» ТЕН) можна додатково встановивши фільтри очистки води і хорошу ізоляцію.

За принципом дії електричні накопичувальні водонагрівачі розділяють на:

• водонагрівачі безнапорного типу — безнапорні електричні водонагрівачі також застосовуються в системах гарячого водопостачання, але тільки для однієї точки водяного забору відкритого типу;
• водонагрівачі напорного типу, що використовують в системах гарячого водопостачання відразу для кількох закритих джерел, наприклад, в кухні і ванній.

Проточний водонагрівач

Прилад, в якому проточна вода нагрівається практично моментально і при цьому відсутня накопичувальна ємність, називається проточним водонагрівачем.

Принцип дії — тонкий пласт води встигає сильно нагрітися, поки циркулює через нагрівальний елемент. Тому, чим сильніше напор води, тим нижче температура потоку. Дуже гарячої води не чекайте.

Головні переваги даної групи приладів — компактність: не більше фену чи кавомолки.

Електричні водонагрівачі дають можливість мати постійний запас гарячої води. Їх енергозатрати дозволяють користуватися іншими електроприладами без загрози збоїв напруги приладів.

Category