Як почистити сковорідку домашнім методом?
Якою охайною не була б господиня і якою досконалою не була б сковорода, зберегти посудину від нагару і жиру, що уївся, практично неможливо.
Що таке нагар?
Це жир, що ввібрав у себе наймілкіші частинки сажі і їжі. І якщо окремі компоненти нагару більш-менш відмиваються, то добре прогріта і засохша суміш — ні.
Як почистити сковорідку від жиру?
Якщо на сковороді є товстий шар жиру, то можна її почистити за допомогою господарського мила. Необхідно взяти третину або половину шматка мила і натерти його на тертці. Стружкою із мила засипаємо сковорідку і заливаємо її кип’ятком, прокипятити 15 хв.
Крім цього, можна почистити сковороду оцтом або лимонною кислотою. Налийте в сковорідку трохи води і додайте лимонну кислоту або оцет. Прокип’ятіть 10—12 хв. Воду злийте і добре ополосніть сковорідку.
Як почистити сковорідку від жиру, що сильно в’ївся в метал?
На холодну сковорідку капніть 2—3 краплі будь-якого мийного засобу для посуду. Налийте гарячої води і вимийте нейлоновою губкою. Сполосніть теплою водою, насухо витріть і нанесіть на поверхню речовину для очистки духовок. Загорніть сковорідку в поліетиленовий пакет і залиште на ніч. Уранці змийте і вимийте сковорідку мийним засобом для посуду.
Як почистити сковорідку від товстого шару нагару?
Товстий нагар в процесі нагрівання виділяє токсини, які можуть призвести до онкологічних та інших захворювань.
Щоб почистити сковорідку, помістіть її в ємність, заповнену 10 л води з силікатним клеєм (80 г) і содою (100 г). Кип’ятіть протягом 10 хв. Замінити соду і клей можна натертим на тертці господарським милом.
Другий метод. Стружку мила пом’якшують в теплій воді до отримання густої кашки. Вмішують погашену столовим оцтом соду і наносять на зовнішню поверхню брудної сковороди. Через 15 хв. нагар змивають щіткою або віхтем. Повторіть ще раз.
Як почистити тефлонову сковороду?
В цій сковорідці спеціальне антипригарне покриття не дає прилипнути до поверхні сковороди жиру. Щоб очистити сковорідку, замочіть її в теплій воді, сполосніть.
Тефлонові сковороди не очищають агресивними абразивними речовинами, дротяними губками, щоб не пошкодити покриття.
Як почистити алюмінієву сковорідку?
Алюміній дуже чутливий до механічних дій. Він боїться лугу і кислот, абразивних речовин та дротяних губок. Можна спробувати використати звичайну харчову соду.
…з нержавіючої сталі?
З нагаром можна боротися столовою сіллю. Візьміть 1/2 ст. солі, висипте в сковорідку, рівномірно розкладіть по дну і залиште на 2 год. Вимийте сковорідку.
Крім цього, можна використати активоване вугілля. Кілька пігулок розтовчіть в порошок і присипте всі підгорівші місця, і налийте трохи води на 10—15 хв.
Після чого вимийте.
…з чавуну?
Сковорідку з чавуну очищають негайно, поки вона ще не встигла охолонути.
Якщо вже є нагар, то саме для чавуна найкращий такий спосіб.
У жерстяний таз наливають воду і доводять її до кипіння. В кип’яток, на 5 л, додають 50 г канцелярського клею, натерту на тертці половину шматка самого дешевого господарського мила і повну склянку господарської соди. Канцелярський клей можна замінити клеєм ПВА.
Обов’язково забезпечити гарну вентиляцію в приміщенні, запасіться гумовими рукавичками, а ще краще марлевою маскою, респіратором.
Інший спосіб. Насипте в сковороду 1—2 ст. ложки столової солі, залийте їх оцтом так, щоб дно було покрите. Доведіть на сильному вогні до кипіння, насипте 1/4 ст. харчової соди і зменшіть вогонь до середнього. Коли майже вся рідина википить, зніміть сковороду з вогню і промийте водою. Якщо ви почистили сковорідку до блиску, то після першого приготування їжі прожарте її з олією.
Чим почистити сковороду з керамічним покриттям?
Характерною особливістю такого виду посуду є, що під час термічної обробки їжа не пригорає, зберігає практично всі мінерали і вітаміни. Мити такі сковороди потрібно обережно.
Перед першим використанням потрібно ретельно вимити і витерти насухо м’яким рушником. Після цього покладіть у неї 4—5 ст. л. солі і добряче прогрійте.
Щоб не з’явилися мікротріщини в покритті, не мийте сковорідку в холодній воді, не допускайте різких перепадів температур. Мити потрібно м’якою губкою в теплій воді з додаванням неабразивних мийних засобів.
Найбезпечніший метод
Купуємо в аптеці перекис водню і пачку соди. Змішуємо в чашці. Наносимо на дно сковорідки. Через 5 хв. змиваємо. Можна повторити.