Шкільний рюкзак
Вересень. Діти пішли до школи. Батьки збилися з ніг у пошуках дорогих рюкзаків, які здешевіли майже наполовину з 10 вересня. Пам’ятайте: рюкзак не повинен коштувати, як автомобіль. Можливо, хтось не купив ще, тож дещо про шкільні рюкзаки.
Шкільний ранець (іноді — Учнівський ранець) — шкіргалантерейний виріб з плечовими ременями, що застосовується для переносу підручників, шкільно-письмового приладдя на спині. («Вікіпедія»).
У наш час школярі часто носять до школи не ранці, а рюкзаки. Вони відрізняються від ранців м’яким корпусом. Жорсткий корпус ранця захищає як дитину, так і вміст ранця, а тверда спинка не дозволяє вантажу давити на спину дитини. Тому молодшим школярам рекомендують купувати саме ранці.
Портфель, ранець, рюкзак
Портфель і ранець відрізняються тим, що перший не має лямок для носіння на спині. Тому більш зручні ранці й рюкзаки з лямками, ортопедичними спинками та ін. Лікарі-ортопеди не рекомендують купувати портфелі.
Ранці — ідеальний варіант для молодших школярів, а починаючи з середніх класів, уже можна носити рюкзаки. Виробники рюкзаків знають цю особливість і випускають рюкзаки з жорсткішою або ортопедичною спинкою і твердим дном.
Ортопедична спинка рюкзака повинна бути жорсткою, з м’якими накладками або підкладкою на всю спину для комфорту. Внизу спинки — м’який валик, який служитиме поясничною підпіркою, що дозволить правильно розподілити вантаж по спині. Ортопедична спинка рюкзака повинна повторювати природний вигин хребта. Це дуже важливо під час активного росту дитини.
До речі, ручка на рюкзаках спеціально зроблена незручно — щоб дитина носила його на спині. Слідкуйте за тим, щоб у ранці не було зайвих предметів і підручників. Навантаження на спину повинно бути мінімальним.
Рекомендована вага портфеля з підручниками:
6—8 років — до 2 кг;
9—13 років — до 3 кг;
14 років — до 5 кг;
15—16 років — до 6 кг.
Лікарі-ортопеди радять при можливості батькам зустрічати і проводжати дітей до школи — носити шкільний рюкзак самим.
Як вибрати рюкзак?
Головне — рюкзак повинен подобатися школяреві. Бо якщо він подобається, більше шансів, що його будуть менше штурхати ногами, щоб отримати інший. Можливо, дитині сподобається Hello Kitty, можливо, ще якийсь яскравий малюнок та колір.
Не купуйте дорогий ранець з розрахунком, що дитина буде його носити років 3—4. Мода на рюкзаки (особливо на рюкзаки з принтами) змінюється постійно, як і вподобання дітей. Не думайте, що, якщо рюкзак подобався в 6-му класі, то з задоволенням носитиметься в 8-му. Якщо підозрюєте, що річ китайського виробництва: відкрийте і понюхайте її. Не повинно пахнути хімікатами, якими травлять міль, особливо, якщо у вас маленький алергик.
Зверніть увагу на лямки рюкзака: вони не повинні бути занадто вузькими чи широкими, приблизно 3—4 см. Лямки повинні мати товстий прошарок підкладки (хоча б 1 см). Підтягніть їх по дитині. Разом з ортопедичною спинкою лямки рюкзака будуть допомагати правильно розподілити вантаж, не давити на плечі та спину.
Що можна порадити при купівлі рюкзака в магазині або на базарі?
1. Краще обійдіть магазини, де ви збираєтеся купити рюкзак, а потім прийдіть подивитися конкретні моделі з дитиною. Так можна уникнути сліз з приводу покупки, яка не сподобалася.
2. Якщо дитина в сім’ї часто «вередує» на ринку або в магазині, то як варіант самостійна покупка рюкзака і як подарунок — особливо модний шкільний рюкзак.
3. При покупці рюкзака без дитини понюхайте ранець, відкрийте кілька разів всі замки, посмикайте лямки, впевніться в якості пошиву. При покупці рюкзака з дитиною примірте на неї рюкзак: лямки і ортопедична спинка не повинні давити. Хай дитина закриє-відкриє всі замки.
4. Розмір рюкзака повинен відповідати «розміру» дитини: ширина і висота не повинні перевищувати ширину плечей, рюкзак не повинен звисати нижче попереку.
5. Зверніть увагу на водонепроникність рюкзака.
6. Вага пустого рюкзака не повинна бути більше 1 кг, а навантажений рюкзак не повинен перевищувати 10% маси дитини.
Деталі вибору рюкзака
Світловідбивні елементи рюкзака обов’язково будуть відсвічувати при світлі зустрічних автомобілів, але як часто ваша дитина буде ходити з рюкзаком, коли стемніє?
Перевірте внутрішні відділи. Скільки їх? Чи є окрема кишені для пляшки з водою, для ручок і олівців? Бокові кишені?
Вміщає рюкзак формат А4?
Чи стійкий рюкзак на рівній поверхні? Чи є внизу додаткові «ніжки», щоб дно не стиралось і не промокало?
Отже, якщо рюкзак зручний і подобається вашій дитині, то ви зробили правильний вибір.