Skip to main content
«В сім'ї вольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе...»

«В сім'ї вольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе...»

Шевченківські дні в Семиполківському навчально-виховному комплексі, що в Броварському районі Київської області, завершилися 19 березня 2018 року святковим дійством. Шкільна літературна студія ім. Т. Г. Шевченка, якою керує вчитель української мови та літератури Гуща Надія Станіславівна, запросила учнів, батьків, учителів НВК, шкіл Калитянської громади, громадськість села та почесних гостей зі столиці разом вшанувати пам'ять великого сина українського народу — Т. Г. Шевченка.

Шевченківські дні в Семиполківському навчально-виховному комплексі, що в Броварському районі Київської області, завершилися 19 березня 2018 року святковим дійством. Шкільна літературна студія ім. Т. Г. Шевченка, якою керує вчитель української мови та літератури Гуща Надія Станіславівна, запросила учнів, батьків, учителів НВК, шкіл Калитянської громади, громадськість села та почесних гостей зі столиці разом вшанувати пам'ять великого сина українського народу — Т. Г. Шевченка.

Дійство відбулося в актовій залі, прикрашеній українськими рушниками, портретом Кобзаря, виставкою вишивок місцевої майстрині Валентини Стус та дитячими малюнками. Всі виступаючі та гості були в різнобарвних українських вишиванках, хустках, що стало особливою окрасою свята.

З вітальним словом виступили Коцеба Тетяна Юріївна, Голова Правління ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі», яка підкреслила велику виховну роль заходів, присвячених вшануванню пам'яті Великого Кобзаря, та Грабовенко Людмила Іванівна, заступник головного редактора газети «Справи сімейні», завдяки якій і була відкрита шкільна літературна студія. Вони закликали долучитись до проекту «Шевченко в моїй родині», який набув активного руху в Україні та за її межами.

Ведучі: учениця 9-го класу Ільчук Дарина та учень 10-го класу Сморгін Назар, розповідали про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка — поета, драматурга, художника і одночасно демонструвалася фотопрезентація його картин та ілюстрацій до творів та роботи інших художників. Учні школи, переможці конкурсу читців віршів Шевченка, — Батечко Євгеній, Свенціцька Анна, Василенко Тетяна в дуеті зі своєю мамою декламували вірші поета.

А чи знають поезію Тараса Шевченка присутні в залі? Ведучі провели бліцікторину: назвати твір за чотирма рядочками або закінчити рядок з поезії потрібним за змістом словом. Знавців поезії було багато серед дітей і дорослих. 

Неперевершеним подарунком для всіх присутніх стали виступи народних артистів України Паламаренка Анатолія Несторовича, Героя України, лауреата національної премії ім. Т. Шевченка та Яблонської Галини Гілярівни, члена Національної спілки театральних діячів України.

З великим захопленням слухали присутні поезії Тараса Шевченка у виконанні видатних майстрів слова, які провели також невеличкий майстер-клас: як декламувати вірші, розставляти акцент на потрібних словах, як керувати емоціями.

З вітальним словом виступив поет-земляк, у недалекому минулому вчитель і директор нашої школи, Москвич Володимир Андрійович.

Виховання в молоді українського патріотизму було провідним мотивом педагогічної роботи В. Москвича і є визначальним у його творчості. Він прочитав власні вірші про рідну мову; зауважив, що слово Шевченка — живе і вічне, завжди буде джерелом натхнення, символом української культури, національної свідомості і гордості.

Директор НВК Григор'єв Борис Петрович підкреслив, що у закладі освіти щороку проходять Шевченківські дні та висловив щирі слова подяки Л. І. Грабовенко та Т. Ю. Коцебі за співпрацю і підтримку в організації шкільних заходів, присвячених пам'яті Великого Кобзаря, та вагомий вклад у розвиток української культури. 

Тарас Шевченко — наша гордість, наша слава.

«Любити Шевченка — любити Україну,
Любити Україну — любити Шевченка».

Словами Вікентія Вересаєва розпочала і завершила святкове дійство автор сценарію Гуща Н. С., спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, «старший учитель».