Skip to main content
Весняні роботи в саду та городі

Весняні роботи в саду та городі

На розсаду висіюють квіти.  На початку квітня сіють пізні та середні сорти капусти. А розсаду ранніх сортів білокачанної, цвітної капусти і брокколі висаджують в грунт з 20 квітня на сонячному місці. На ділянку вносять відро перегною і 2 ст. л. добрива: нітрофоски. Лунки роблять через 30—35 см, поливають рожевою марганцівкою і висаджують, заглиблюючи до нижніх листочків. Поливають методом дощу по листках холодною водою, далі раз на тиждень, раз на сім-десять днів — розчиненим коров'яком (1:10) або замоченою травою (1/2 відра трави залити водою і дати побродити на сонці три-пять днів). Для поливу розводять водою 1:2. 

Для швидшого пробудження хвойних і троянд можна полити грунт під ними теплою водою з Епіном.  Збільшіть інтенсивність освітлення розсади, якщо вона «витягується».  Обприскайте розсаду від шкідників.  Починайте загартовування розсади. У середині квітня підгодуйте плодові дерева і кущі в саду. Наприкінці квітня роблять відсадки смородини й агруса. В квітні потрібно встигнути посадити саджанці дерев та кущів. Розкидати азотні добрива. Не чекаючи жарких травневих днів, висадіть в розмерзлу землю куплені рослини та ті, що зимували в погребі, цибулини і кореневища. Листова петрушка — це культура з насінням, що важко сходить. Щоб зійшла швидше, покладіть насінини в марлевий мішечок і опустіть на три години в теплу (35—40 градусів) воду. Перед посівом підсушіть. Повторно сіяти можна з кінця червня до початку серпня.

Слід підготувати до висадки на город розсаду перцю, баклажанів, томатів і кореневої селери. До 5—10 квітня висіюють на розсаду ранні детермінантні (низькорослі) сорти томатів: Супер Стрейн, Торбей, Солероссо (Нідерланди), Ляна, Дубок та ранні індетермінантні (високорослі) Барберана, Тесті (Нідерланди), наприкінці місяця їх пікірують в окремі стаканчики. Багаторічні рослини — цибуля-батун, ревень, щавель, любисток, естрагон, душиця, меліса дадуть урожай і на наступний рік. Після підкормки мінеральним добривом (1 ст. л. на 10 л води) полийте і підпушіть. Другорічну петрушку полийте теплою водою або розведеною у воді сечовиною.  Сіємо кріп. Грунт удобрюють перегноєм, але не вапном і не вносять попіл. Місце вибирають сонячне, поливають посіви регулярно. Якщо земля не буде вологою, кріп не виросте пухнастим.

Перший посів можна провести в березні, а другий з 1 до 15 квітня в залежності від погоди, і тільки сухим насінням. Промийте його гарячою водою (50 градусів), щоб змити ефірну олію, бо вона заважає сходити. Потім підсушіть і сійте. Рівчачки роблять через 15 см, завглибшки 1—1,5 см.  Розсаду кореневої селери висаджують на відстані 35—40 см, бо коренеплоди будуть заважати один одному і виростуть дрібними. При посадці в грунт розсаду сильно не заглиблюйте. Листову селеру сіють з 20 квітня до 10 травня.  Як зійде сніг, розпушіть грунт, де посаджений восени часник, і підживіть сечовиною з розрахунку 1 ст. л. на 10 л води.

Ведуча рубрики Людмила Рукасова