Skip to main content
шалена кришечка

Конкурс «Обери чисте майбутнє»

Нещодавно в столиці України відбувся конкурс дитячої та юнацької творчості «Обери чисте майбутнє». Як зазначив у вітальному слові директор комунального підприємства «Київкомунсервіс» Максим Ляшкевич, товариство вже сьомий рік поспіль привертає увагу суспільства до вкрай важливої теми збереження планети від руйнування.

Юні митці могли спробувати себе у декількох номінаціях: екологічно агітаційний плакат, колаж з відходів, банер, постер, інсталяція, сувенір. Номінантів поділили на кілька вікових груп від 8 по 16 років. Всього було прийнято 300 творів, а після голосування відібрали 66 переможців. Онлайн голосування зібрало понад 22 тисячі голосів, що свідчить про небайдуже відношення суспільства до цієї важливої проблеми. Урочисте підведення підсумків та нагородження учасників конкурсу відбулося у приміщенні Педагогічного університету ім. Драгоманова за участю заступника голови КМДА Петра Пантелєєва. 

Окрім оригінального виконання теми, журі поставило ряд умов, які повинні були виконати учасники конкурсу. Дійсно виставка продемонструвала не тільки самобутні яскраві таланти, а й досконале володіння художніми засобами будь то плакат чи інсталяція, тематична картина, декупаж чи сувенір зі сміттєвих відходів. Видумці юних митців не було межі, неймовірно красномовні твори вражали яскравим виконанням, привертали увагу до проблеми збереження оточуючого середовища. Досить подивитися на кумедних звіряток, птахів, ляльок, метеликів та мурашок, які викликали позитивні емоції. Чимало сувенірів були присвячені інопланетянам, динозаврам, машинам, космічним конструкціям, водним просторам, рослинам. У багатьох випадках автори давали пораду, як правильно зберігати відходи, як на плакаті із зображенням банки для використаних батарейок. 

Привернули увагу номінації «шалена кришечка» та «модні фішки», автори яких створили величезні кольорові панно, карту України, сувеніри, прикраси з закликами зберегти землю від руйнування. Учасники демонстрували своїми виробами, як можна прикрасити навколишній світ простими оригінальними ідеями з відходів. 

Так оригінальний наряд зробила з газет група учениць 9-го класу Політехнічного ліцею ППУ, номінація «модні фішки». 1-ше місце та аплодисменти викликав «Робот» Івана Федорченка зі школи №194, номінація «європляха». Аплікація-колаж Єлфімова Миколи була визначена Дипломом за 1-ше місце серед вікової категорії 8–11 років. Герой його твору здивований Їжачок викликає симпатію. 

Image removed.


За всім дійством спостерігали виважені плакати, які приваблювали своїм оригінальним виконанням, як на композиції, де морський коронований ватажок виносить величезний мішок з океану, наповнений сміттям. На іншому плакаті автор закликає людей зупинитися, стати свідомими і сортувати сміття! Автор плакату «Людина зупинись, благаю!» Клименко Марія ліцей №303 Дарницького району міста Києва закликає суспільство зупинити байдуже відношення до оточуючого середовища. Вдале кольорове рішення, розкрита тема вивели її на 1-ше місце у категорії 14–16 років.

Плакат-інсталяція «Бережи природу, сортуй відходи» Юлії Шевченко школа №288 Святошинського району столиці, може бути використаний для масового друкування, бути банером у скверах та парках. Виразний за змістом і композиційним виконанням, з оригінальним художнім рішенням, твір приваблює своїм творчим задумом та практичністю. Автор отримала 2-ге місце у категорії 14–16 років і найбільшу кількість шанувальників у онлайн-голосуванні. 

Яскраво виглядав плакат «Чистота врятує світ!», де автор показав, як величезний кіт наковтався різної «смачної поживи» в океані. Зрозуміло, що він загине від байдужої поведінки людей. Неймовірно позитивні почуття викликає плакат з радісним Ангелом, який усміхається в небесах, бо побачив баки для сортування сміття на землі… А поряд пливе кораблик, створений із сірників, у ньому наша надія, що свідомість людей зміниться на краще. 

Партнери заходу зуміли приєднатися до церемонії нагородження, і кожен переможець отримав не тільки диплом за участь, а й грошовий сертифікат.

Загалом акція не тільки спрямувала молоде покоління до творчого відношення до вкрай гострої проблеми по забрудненню навколишнього середовища, а й показала, як через творчість вплинути на виховання культури свідомості людини у наш такий бурхливий техногенний час.