Skip to main content
озеро Світязь

«Я хочу на озеро Світязь, в туман таємничих лісів…»

Як же довго чекати літнього відпочинку! Коли повсякденні турботи та робота повністю поглинають, часу на відпочинок зовсім немає, про те, щоб поніжитись на піщаному березі під лагідними промінчиками сонечка залишається тільки мріяти.

І яке неймовірне відчуття переповнює тоді, коли нарешті вкладаєш у багажник машини останню сумку з речами і вирушаєш на відпочинок!

Аж ось вони — омріяні Шацькі озера, а саме — озеро Світязь, що у Волинській області, яке вважається найглибшим озером України.

Найперше, що вражає, це чистота води, коли видно навіть дрібні камінчики і малесеньких рибок, що намагаються втекти від купи діточок, які з захопленням гасають за ними, весело сміючись. До речі, для дітей тут безпечно, адже доведеться довго йти, щоб потрапити на глибину. Тож малеча залюбки плюскається біля берега, а батьки в цей час можуть насолодитись безкрайніми краєвидами, окинути поглядом неймовірні простори Світязя та… насолодитися смачнющими світязькими пончиками, які пропонують придбати невтомні місцеві господині, що з любов’ю готують їх ще ні світ ні зоря, щоб нагодувати тисячі відпочиваючих. Чорниця, малина, абрикос, мак — вибирай на будь- який смак.

Стосовно житла, то ціни тут трохи кусаються. Порівнюючи відпочинок на морі, куди поїхати не вдалося, за кімнату на 2 особи тут доведеться заплатити чи не вдвічі більше, ніж, наприклад, в Генічеську чи на Арабатській стрілці біля Азовського моря. Отож отримаєте найпростішу кімнату, матимете свої особисті холодильник та телевізор.

За обід для двох, наприклад, в місцевому кафе, якщо не розкошувати і не бути вибагливим, доведеться заплатити 100–120 гривень.

Для любителів розваг тут кожного вечора влаштовують дискотеку на березі озера, вечірні кіноперегляди. Також можна орендувати квадроцикли або ж відвідати канатну дорогу чи наварити цілий казан смачнющої запашної юшки для хорошої компанії. Тож сумувати не доведеться.

Ех, як же не хочеться звідси їхати… Прощавай Світязь. Насолоджуватимусь тепер такими солодкими фото з відпочинку, а ще дуже влучними словами Ліни Костенко про красу цього неймовірного краю:

Я хочу на озеро Світязь,
в туман таємничних лісів.
Воно мені виникло звідкись,
у нього сто сот голосів.
Воно мені світить і світить,
таке воно в світі одне.
— Я Світязь, я Світязь, я Світязь!
Невже ти не чуєш мене?! 

Ліна Костенко