Skip to main content
Тарас Шевченко ― актуальний завжди!

Тарас Шевченко ― актуальний завжди!

Члени гуртка «Точка зору» ЦДЮТ №5 Харківської міськради разом із учасниками програми молодіжного громадського телебачення Fеst ТV на базі 136-ї харківської школи (творчі керівники Леонід Гапєєв та Олександр Васильцов) під час декади педагогічної творчості провели виховний захід на тему «Шевченко: вчора, сьогодні, завжди!».

Метою заходу у формі дискусійного прес-клубу є популяризація творчості Великого Кобзаря, пошук нових і маловідомих мотивів у його текстах, сучасний погляд на те, що містить дослідження цікавих фактів його життя. Не секрет, що шкільна програма, починаючи з радянських часів, не зовсім вдало подавала інформацію про Тараса Шевченка. Важко досліджувати цю неординарну особистість, можна любити і не дуже зміст і стиль поетичних і прозових творів Шевченка. Але, без сумнівів, усі молоді дослідники його творчості (ведучі прес-клубу Катерина Псарьова, Кристина Откидач, Данило Стецюра) дійшли простого висновку. Шевченка варто поважати і цінувати. Щось у його творчості можна сприймати позитивно, або не дуже, але у його багатогранності талантів особистості із природним загостреним почуттям справедливості та сформованим самим життям критичним мисленням не варто сумніватися.

 

Taras-Shevchenko-aktualnyi-02.jpg

 

Taras-Shevchenko-aktualnyi-03.jpg

 

Прикметною особливістю дискусії був справжній діалог поколінь: старшокласників та більш дорослих учасників прес-клубу, які уважно слухали і сприймали одне одного.

Гості заходу із ЦДЮТ №5 — заступник директора і творчий керівник гуртка музично-вокального напрямку Тетяна Мануйлова, методист вищої категорії Вікторія Герасименко відверто сказали, що під час шкільного навчання не дуже їм хотілося читати Шевченка. Від себе особисто теж відверто додам: у шкільні роки викладачі української літератури створили якийсь однотипний образ Кобзаря, який боровся із кріпацтвом. Але ж це все. Бо варто досліджувати його життя і творчість ширше на ближче, більш багатогранно й неупереджено. І ми це спробували зробити з погляду сучасності.

Особисто мені вдалося зібрати і попередньо почитати багато цікавої літератури, в тому числі й дослідження життя і творчості Шевченка у книзі Івана Дзюби, та й не тільки. Користуючись нагодою, варто сказати спасибі бібліотеці-філії №11 Холодногірського району та Харківській обласній бібліотеці для дітей за цікаву літературу.

А ще однією «фішкою» заняття стали попередньо створені нашими учасниками (гуртківцями і педагогами) відеосюжети на теми творів Тараса Шевченка. Для того, щоб була можливість оприлюднювати змістовний контент, педагог Леонід Гапєєв створив власний відео-канал (leonid gapeev) в Ютубі, де нині можна подивитися у відкритому доступі чимало цікавих кількахвилинних сюжетів, скажімо програму «Шевченко у серці кожного!», «Шевченко: ліричне і драматичне» та інші. Під час освітньо-виховного заходу гостям і учасникам було показано деякі з них. Ось так спільними кроками не байдужих дорослих дослідників та шанувальників творчості Шевченка, які можуть обрати для себе більш близькі по духу його твори, ми зробимо національно-патріотичне виховання сучасної творчої молоді змістовним, цікавим, насиченим та креативним.

Замість післямови — продовжимо із читачем і глядачем розмову.

Вже наступного разу. В цілому, обрана тема заходу є дуже актуальною, особливо з огляду на інформацію «РБК-Україна» від 09.03.2021 р. Адже тепер в Україні планується ввести уроки медіаграмотності у школі, що має на меті підвищити рівень критичного мислення у дітей, як зазначає у своєму виступі під час форуму «Україна30» Президент України Володимир Зеленський.

Отож життя і творчість українських митців варто презентувати по-сучасному. Тому, без сумнівів, Шевченко актуальний завжди.

Леонід ГАПЄЄВ, керівник гуртка «Точка зору» ЦДЮТ №5 Харківської міськради,

член Національної спілки журналістів України