Логічне мислення людини. Діагностика та формування логічного мислення.
МЕТА:
• Дати значення понять «логіка», «логічне мислення».
• Розвивати логічне мислення, тренувати свій розум та інтелект.
• Виховувати бажання до самовдосконалення, постійної роботи над собою.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Вступне слово керівника гуртка. Доброго дня всім, я знову рада бачити вас на занятті нашого гуртка. Дуже сподіваюся, що воно пройде швидко і цікаво, а також принесе всім нам задоволення і нові знання. Розпочнемо!
Ми часто чуємо такі поняття та вислови: «логічне мислення», «навчити логічно мислити». Як ви розумієте це? І чому логічне мислення важливе для кожного з нас? (2—3 відповіді гуртківців).
Керівник гуртка. Для того, щоб навчитися логічно мислити, потрібно навчитися виділяти головне, навчитися аналізувати, співставляти, постійно тренувати свій розум, цікавитися новим, що відбувається навколо. Мені б хотілося дізнатися, що ви робите для того, щоб розвивати своє логічне мислення. (2—3 відповіді гуртківців).
Основна частина заняття:
І. Визначення понять: «логіка», «логічне мислення».
ІІ. Засоби розвитку логічного мислення людини.
ІІІ. Діагностика логічного мислення людини та його формування.
ІV. Тренінги та тести по формуванню та розвитку логічного мислення.
Висновок. Завершуючи наше заняття, мені б дуже хотілося, щоб ви усвідомили, що для того, щоб бути успішними людьми, зайняти гідне місце у суспільстві, потрібно постійно працювати над розвитком та формуванням свого логічного мислення. Тренувати свій розум, вміти аналізувати, виділяти головне, будувати своє майбутнє.
Тамара Котеля,
завідуюча організаційно-масовим відділом, керівник гуртка «Молодіжний клуб»