Натхнення від Ілона Маска, або як стати не таким, як усі

Натхнення від Ілона Маска, або як стати не таким, як усі

Такий головний посил Ілона Маска всім, хто хоче домогтися більшого і в житті, і в кар'єрі. Публікуємо читачам надихаючі думки геніального інженера.

Ілон Маск - людина неординарна. Zip2, PayPal, Tesla, SpaceX — це тільки кілька видатних компаній, до створення яких він доклав руку.

Маск самостійно навчився писати код і будувати ракети, отримав наукові ступені в області економіки і фізики. Сьогодні завдяки йому ми стаємо свідками того моменту, коли Tesla Model 3 стане доступним електромобілем. Також інженер пообіцяв відправити людей на Марс до 2021-2031 років.

Такі шалені ідеї — причина того, що багато хто вважає Маска мрійником. Але сам він упевнений в тому, що все це цілком реально.

Якщо ви людина з неспокійним духом і хочете домогтися успіху, то прислухайтеся до порад Ілона Маска.

1. Знайдіть переконливу мету

Цілі, які ставить перед собою Ілон Маск, надихають не тільки його, а й багатьох інших. Ці цілі орієнтовані на майбутнє і на поліпшення сьогодення. Ось деякі думки Маска з цього приводу:

• «Ви не зобов'язані працювати над якимись проектами, просто тому що вони різні. Вони повинні бути кращими».

• «Будь-яка компанія існує тільки в тому випадку, якщо корисна для людей. Вона зобов'язана робити щось важливе».

• «Якщо ви хочете, щоб майбутнє було краще минулого, подумайте: «Ці зусилля роблять мій продукт або послугу краще? Якщо ні - припиніть це робити».

2. Будьте реалістом

Прийміть як належне те, що ви можете зробити щось неправильно, і радьтеся з надійними друзями. Або, як висловився Маск:

«Постійно шукайте критики. Конструктивна критика так само цінна як золото».

• «Отримайте стільки відгуків про свою роботу, скільки зможете, від якомога більшої кількості людей».

• «Чи є різниця: твердо вірити в свої ідеали і дотримуватися їх або переслідувати якусь нереалістичну мрію, знаючи, що вона не увінчається успіхом? Будьте дуже суворими в самоаналізі».

3. Важко працюйте

Напевно, цю пораду Ілон Маск дає найчастіше, і зрозуміло чому. І хоча він сам керує не однією компанією, його посил починаючим підприємцям не такий амбітний:

«Просто зосередьтеся на одній компанії і приділяйте їй стільки часу, скільки можливо. Працюйте з ранку до ночі. Думайте про неї уві сні. Сім днів на тиждень. Без перерв. Це те, з чого ви повинні починати, розвиваючи свою компанію». • «Немає такого завдання, яке не варте того, щоб ви за нього взялися. І це правильне ставлення засновника стартапу».

• «Якщо одні люди працюють 40 годин на тиждень, а ви — 100, то через чотири місяці ви досягнете того, на що іншим знадобиться рік».

4. Подружіться з невдачею

Маск любить цитувати свого друга, який висловився про спробу домогтися успіху в бізнесі: «Це схоже на те, коли ти їси скло і дивишся у прірву». Що це означає? А те, що невдача — це не ворог, а ціна, яку доведеться заплатити за те, щоб спробувати щось нове.

«Вам потрібно бути в оточенні, де все нормально з невдачами».

• «Провал — теж варіант. Якщо справа не терпить невдач, значить, ви недостатньо вдосконалюєтеся».

• «Якщо зробити щось для вас дійсно важливо, спробуйте, навіть якщо невдача — це ймовірний результат».

5. Усвідомте, що у вас є свобода вибору

Маск зі скепсисом ставиться до ситуації, коли все залишається без змін. Якщо щось було зроблено попереднім поколінням, це не означає, що воно і далі має залишатися таким же. Якщо ви прожили своє життя так, це теж не означає, що ви зобов'язані продовжувати в такому ж дусі. У ваших силах все міняти і самим змінюватися. І ось чому:

«Я думаю, що люди можуть вибирати, бути їм неординарними чи ні. Їм не обов'язково слідувати традиціям і правилам, які їм передали батьки. Так, я думаю, що можна вибирати».