Skip to main content
Тематичний брифінг «16 днів проти гендерного насильства»

Тематичний брифінг «16 днів проти гендерного насильства»

Цього року, вже традиційно, Україна долучається до проведення Всесвітньої акції «16 днів проти гендерного насильства», історія якої розпочалася понад півстоліття тому, після того, як 25 листопада 1960 року в Домініканській Республіці були вбиті три сестри Мірабль. Ці жінки були символом правозахисного руху в Латинській Америці, і їх вбивство стало поштовхом для міжнародного протесту проти всіх форм гендерного насильства. Сьогодні за допомогою цієї щорічної акції ООН дає сигнал усім країнам світу: урядам, громадським організаціям, ЗМІ та членам системи ООН про те, що світ потребує спільних цілеспрямованих дій, щоб покінчити з розповсюдженням насильства по відношенню до жінок у глобальному вимірі.

Під час цьогорічного відкриття глобальної кампанії «16 днів проти ґендерного насильства» про ганебність явища домашнього насильства та способи боротьби з ним в Україні говорили експерти і відомі люди зі світу спорту та шоу-бізнесу на тематичному брифінгу, який проходив 25 листопада у ТРЦ DreamTown.

Визнання проблеми державою та відповідальне ведення політики — як у контексті попередження проблеми, так і допомоги постраждалим — важлива складова боротьби з домашнім насильством. Таку позицію мають в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА. «Насильству не має бути місця в жодній родині — незалежно від її статусу та достатку. Для того, щоб наші громадяни усвідомили це, ми постійно проводимо превентивну і просвітницьку роботу, зокрема у школах з дітьми та їх батьками, інформаційні кампанії, на яких утверджуємо сімейні цінності», — сказав у своєму виступі на брифінгу завідувач сектором сімейної політики управління у справах сім’ї, молоді і спорту Департаменту Володимир Вовк.

Про політику міста щодо жінок, спеціальні заходи для малозабезпечених та незахищених верств населення розповіла Алла Шлапак, Голова Постiйної комiсiї з питань гуманітарної політики Київської міської ради. Директор Київського міського центру сім’ї «Родинний дім» КМДА — Галина Козлова повідомила: «У Києві сьогодні працюють державні заклади — два міських і один районний (у Деснянському районі міста), які пропонують тимчасове проживання, безкоштовні консультації психологів та юристів, підтримку соціальних працівників, та розгалужена мережа консультативних пунктів у районних Центрах соціальних служб для сімей, дітей та молоді. З кривдниками за спеціальними корекційними програмами працюють психологи у районних та міському центрах сім’ї». Також свою небайдужість до питання протидії насильству в сім’ї підкреслили представники громадських організацій і, власне, безпосередні організатори заходу, а саме: Лариса Колос, Голова правління Міжнародної громадської організації Школа Рівних Можливостей; Тетяна Коцеба, Голова правління Міжнародної громадської організації «Федерація жінок за мир у всьому світі»; Світлана Винограденко, керівник Міжнародної громадської організації Мозірон.

Участь у брифінгу взяли відомі особистості: Анатолій Матвійчук, Народний артист України, виконавець і автор пісень української традиційної естради та Юрій Чиж, дворазовий чемпіон світу, чемпіон Європи, п’ятиразовий чемпіон світу серед військовослужбовців, чемпіон світу серед студентів, п’ятнадцятиразовий чемпіон України та Радянського Союзу з фехтування на рапірах, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України. Цікавим для киян і киянок був виступ Нобуко Оморі, віце-директора Культурного центру «Сан» (Японія), яка поділилася досвідом протидії насильству в сім’ї в Японії.

Також під час заходу можна було насолодитися творчими номерами, танцями, співами, театральним мистецтвом; відвідати майстер-клас «Мистецтво орігамі» від волонтерів з Японії; Арт-терапевтичний практикум пісочного малювання, або звернутися за консультацією до фахівців Київського міського центру сім’ї «Родинний дім» (під час заходу діяв Консультаційний пункт юридичної та психологічної підтримки).

Кампанію щороку підтримують понад 100 країн та більше, ніж 1000 громадських організацій, проводячи протягом 25 листопада — 10 грудня десятки тисяч різноманітних заходів, які ще раз загострюють увагу на проблемі різних форм насильства над жінками.

Наталія Осадча