Skip to main content
Щастя у творчості —  право діалогу поколінь

Щастя у творчості — право діалогу поколінь

Право кожного бути щасливим, що цілком залежить від можливостей творчого розвитку особистості, не лише гарантоване Конституцією України. У грудні світова спільнота відзначає Міжнародний день прав людини, тому право на щасливий розвиток творчої особистості стало ідеєю ток-шоу під назвою «Щастя у творчості». Воно відбулося за участі авторів гуртка «Точка зору» Центру дитячої та юнацької творчості №5 Харківської міськради на базі 136-ї харківської школи, учнів 6-х, 8-х, 9-х класів та запрошених гостей заходу в якості експертів.

Пошук щастя та прагнення бути щасливим закладено в людині на рівні підсвідомості. Втім, спільними свідомими діями ми самовдосконалюємося за активної участі молоді й дорослих.

Ціннісна орієнтація сучасної освіти цілком має втілювати у життя таку інтеграцію через діалог різновікових груп дітей, де вони зможуть здійснити взаємний обмін цінним досвідом. Також важливим є діалог різних поколінь, де діти і дорослі зможуть почути і зрозуміти одне одного.

Дуже багато цікавих запитань обговорили учасники під час заходу, де кожен охочий зміг проявити себе у творчості. Окрім цікавих виступів Ростислава Туркова (філософсько-іронічні роздуми про життя без інтернету), однокласниць Аліни Дзюбаненко та Альони Стульпіної (6-класниці зробили креативні малюнки та провели коротке бліц-опитування аудиторії про напівреальне «життя в телефоні»), Матвія Походенка та інших гуртківців, багато учасників ток-шоу створили контент, що став поштовхом до обговорень. Навіть 6-річна Ліза Шадрова, яка вперше побувала на такому публічному творчому заході, створила свій креативний малюночок і потім зізналася, що щастя і життя без телефону цілком можливі.

 

dialoh-pokolin-01.jpg

 

Але ж не забуваймо про те, що щастя кожного з нас ― це не лише «життя в собі», бо кожна людина є учасником комунікацій у соціумі. І про те, як можна позитивно будувати стосунки з оточуючими, створювати власне щасливе життя у гармонії з іншими людьми, і багато іншого дуже повчального й цікавого розповіла гостя, запрошена в якості експерта ток-шоу. Це Ольга Широка, яка представляє громадські організації «Ф.А.К.Э.Л.-П.О.Р.Т.О.С.» та «Тверезу Україну». Вона провела коротке бліц-опитування на тему щастя. І насамкінець, усі активні учасники отримали від неї приємні сюрпризи: значки, календарики, цукерки, і не тільки. Інший цікавий гість ток-шоу, вчитель історії і водночас президент молодіжного громадського телебачення «Фест-ТВ» Олександр Васильцов розповів присутнім про розуміння творчості у контексті громадянської журналістики, відносно нещодавно створеного не байдужими громадськими активістами телебачення для педагогів.

Щастя у творчості є активною інтелектуальною співпрацею дітей і дорослих, залучення усіх не байдужих до конструктивного діалогу. Тому тут немає переможених чи переможців, бо кожен серед молоді та дорослих зміг відчути себе творчою особистістю у побудові власного щастя та зробив свій внесок у створення позитиву. І це не залишилося непоміченим. Кожен із дітей і дорослих отримав свій пам’ятний приз: свіжі випуски всенародної і популярної на Харківщині газети «Трибуна трудящих», цікаві та змістовно насичені номери Всеукраїнського журналу «Справи сімейні», міжнародну газету «Теория счастья» тощо. (Окрема подяка нашим громадським фотокореспондентам Ользі Широкій та Юлії Приведенній).

Такі заходи дуже важливі у контексті інтеграції сучасної освіти (позашкільної та шкільної як повноцінних суб’єктів освітнього процесу) до сучасного інформаційного простору загальнолюдських цінностей. Бо будь-які думки та інформацію, що маємо в собі, ми кореспондуємо до соціуму, а потім маємо так би мовити зворотний зв’язок. До речі, судячи з настроїв учасників ток-шоу, цей зворотний зв’язок відбувався досить швидко й емоційно, а іноді й більш повільно, коли люди задумувалися над своїми словами і відповідями, залежно від характерів і комунікативних навичок учасників.

Отож подякуємо усім без винятку, хто долучився до створення цього ігрового, але насиченого і змістовного, налаштованого на пошуки щастя ток-шоу під знаком позитиву. Головне те, що діалог поколінь відбувся на високому рівні взаєморозуміння і толерантності.