Skip to main content
Психолог попередила про страшні наслідки використання секс-роботів

Психолог попередила про страшні наслідки використання секс-роботів

Технічний прогрес не стоїть на місці. І те, що ще вчора було сюжетом фантастичного фільму, вже сьогодні стало реальністю. У ЗМІ постійно з'являються повідомлення про розробку того чи іншого робота, що заміняє людині сексуального партнера. І якщо спочатку йшлося лише про «технічну» сторону процесу, то сьогодні такий робот не тільки займеться з вами сексом, але і поговорить по душам, зробить справи по дому і навіть перевірить домашнє завдання у дітей.

Наділення роботів характером і інтелектом, все більше дозволяє забути про те, що перед вами не справжня людина, а машина. Тобто виходить цілком собі «робочий» аналог людини.

І якщо в західних країнах творці секс-ляльок, в основному, переслідують комерційні інтереси, то в Китаї за допомогою таких «гаджетів» збираються вирішити цілком собі суспільну проблему нестачі жінок. Перший набір команд поки що простий - включити і вимкнути посудомийну і пральну машину, воду, світло, відкрити або закрити двері. Але на цьому вчені не збираються зупинятися і будуть продовжувати наділяти робота «господарськими» функціями.

Росію новинки теж не обходять стороною. В Москві відкрито «дозвіллєвий центр для дорослих» з жінками-роботами. Там можна вибрати ляльку на будь-який смак і колір, яка виконає сексуальні примхи. За словами власників, вони планують відкрити мережу ще в десяти російських містах, і це при тому, що в Росії, на відміну від Китаю, жінок більше, ніж чоловіків.

sexlialky

Настільки нетривіальний технічний розвиток, звичайно, породжує відразу кілька питань: а чи зможе лялька-робот замінити чоловікові справжню жінку? Хто відмовиться від відносин з реальною людиною на користь штучного інтелекту? І чи призведе такий сміливий прогрес до того, що люди просто перестануть цікавитися один одним? Про це розповіла лікар-психотерапевт Анна Куликова.

Як тільки секс-роботи увійдуть в щоденний побут, інститут сім'ї, і так сильно деградований останнім часом, втратить ще більше. Пов'язано це з тим, що кількість людей, які бажають йти шляхом змін та докладання зусиль, значно менше тих, хто «готовий натиснути на кнопку і отримати всі 33 задоволення відразу».

«За кордоном є тенденція швидко схоплювати технічні новинки і без зволікання впроваджувати їх в своє життя. Якщо вдасться знайти універсальний «замінник», який швидко і ефективно вирішить проблеми без психологічних мук, довгого процесу залицяння, грошових інвестицій - букети та подарунки нині досить дорогі - то людський розум швидко схопить це рішення проблеми. Наш мозок не любить напружуватися - це затратно енергетично, і не вигідно з позиції еволюції. Тому буде простіше натиснути кнопочку і отримати все відразу і без зусиль», - сказала психотерапевт. Більш того, серед чоловіків, які вважали за краще справжнім жінкам роботів, знайдуться і ті, хто погодяться замінити штучним інтелектом і дітей, запевняє Куликова.

лялька

«Мене, звичайно, гризе питання, чи згодні будуть чоловіки на дітей-роботів? Має ж бути логічне завершення процесу? Хоча дитина, яка не плаче і вимагає тільки заміни батарейок, напевно, для багатьох чоловіків теж здасться ідеалом. Були ж тамагочі в свій час! », - зауважила вона.

«Штучний інтелект - вигідний бізнес або загроза людству? В теорії можливо все: від втрати людством можливості відчувати здорові почуття, ростити повноцінних дітей, до тотальної депресії і жахливого людської самотності. Лялька, яка б хороша вона не була, ніколи не зможе замінити вам живого людського тепла і спілкування. Якщо у вас немає належної мотивації, ви не хочете дорослішати і долати ваші психологічні дитячі травми, боїтеся відповідальності і емоцій, така проблема не вирішиться тільки наявністю робота у вашому житті. Ви просто заховаєте глибоко всередину свою власну неспроможність. Питання в тому, коли вона прорветься і вийде назовні? Ви ж не зможете бігати від своєї внутрішньої болю все життя», - додала психотерапевт.

Гіпотеза, що роботи допоможуть жінкам у країнах з патріархальними порядками домогтися самостійності і звільнитися від домашніх справ, теж себе не виправдає. Чоловіки, які звикли ставитися до жінок в споживчій манері, не змінять своїх поглядів з поширенням секс-ляльок.

«Поняття «домробітниця» існує вже дуже довгий час, і якщо жінка потребує допомоги, вона її запрошуватиме. Мені здається, що зміна «шила на мило» мало що змінить, а поняття «жінка - обслуговуючий персонал» не в поведінці або дії. Це загальне ставлення чоловіка до жінки: його неповага до неї, споживацьке ставлення і егоїзм. На жаль, навряд чи роботи зможуть вирішити цю проблему», - зауважила Куликова.

При цьому більшість людей, які відмовляються від відносин або готові замінити реальних людей роботами, просто не змогли пережити біль і розчарування в минулому. І незважаючи на свій скептичний настрій, в глибині душі все так само хочуть любити і бути коханими.

«Для сучасної молоді поняття інституту сім'ї починає повільно і вірно руйнуватися. Щодня до мене на прийом приходить велика кількість молодих чоловіків і жінок, за плечима яких вже багато власного хворобливого і руйнівного досвіду. І я щиро розумію таких дівчаток і хлопчиків, які побудували десяток відносин, де були тільки сварки і скандали. Природно, їм буде простіше піти в стосунки з знеособленим предметом або взагалі не будувати нічого - так званий синдром одинака - ніж знову пережити свій біль і дозволити такому світлому і наповнюючому почуттю, як любов, увійти в їхнє життя. І чесно можу вам сказати, їм усім, незважаючи на свою «показуху», хочеться бути по справжньому улюбленими й потрібними в реальних, а не штучних стосунках з лялькою», - підсумувала Куликова.