ВПЛИВ ІГОР НА РОЗВИТОК ДИТИНИ

ВПЛИВ ІГОР НА РОЗВИТОК ДИТИНИ

Дитинство — дуже важливий вік для людини. У цей період формується її характер, закладаються основи особистості. У цей час дитина отримує перші знання про навколишній світ, вчиться взаємодіяти з іншими людьми.

Найчастіше діти проводять час за іграми. Вплив ігор на дітей дуже великий. І неважливо, кубики це або навчальна гра в телефоні. Іноді дорослим здається, що ігри — це веселе проведення часу, звичайна розвага. Але вони помиляються. Ігри мають великий вплив на розвиток маленької людинки.

Не можна недооцінювати вплив гри на розвиток дитини. Коли дитина зовсім маленька, дорослі повинні активно брати участь в забавах. Батьки можуть самі проявляти ініціативу і підтримувати малюка в його бажаннях. Чим старше він стає, тим рідше грає з батьками. З'являються друзі, сусідські діти, приятелі в дитячому садку і школі. Але в будь-якому випадку провідником в світ ігор є мама або тато.

 

ЯК ІГРИ ВПЛИВАЮТЬ НА РОЗВИТОК ДИТИНИ?

Поки дитина грає, вона розвивається з різних сторін. Вплив гри на дітей дошкільного віку виявляється позитивним:

1. Пізнання світу.

Граючи, дитина дізнається нові відомості про те, які речі є в природі. Ще в ранньому віці, пробуючи брязкальце на смак, малюк розуміє, що воно тверде. Або, перебираючи м'ячики, усвідомлює, що вони круглі.

2. Розвиток уяви та образного мислення.

Хто з нас не уявляв, що листочки — це гроші, а підлога лава? Під час ігор дитина приймає нестандартні рішення, придумує правила і сюжети, включає фантазію.

3. Розвиток комунікації.

Майже в усіх іграх грають двоє і більше осіб. Тому дитині доводиться спілкуватися з іншими дітьми. Не просто спілкуватися, а домовлятися, обговорювати, сперечатися. Ігри розвивають комунікативні навички.

Не варто обмежувати дитину. Досхочу награвшись, вона легше зробить перехід з дитинства в юність. Надайте їй свободу дій, нехай вона сама придумає собі забаву, а ви підтримайте її. Таким чином, малюк відчує себе господарем своєї долі, стане більш впевненим. Граючи, він буде розвивати мислення, увагу і пам'ять.

igry

 

ВИДИ ІГОР ДЛЯ РОЗВИТКУ

Вплив гри на розвиток дитини дошкільника залежить від її типу.

Колективні гри

В таких іграх у дітей формуються комунікаційні навички, вони вчаться правилам спілкування, засвоюють, як потрібно поводитися в соціумі. У колективних іграх малюки можуть слухати, розмовляти, ділитися своїми думками і почуттями.

Математичні ігри

У процесі ігрової діяльності діти також можуть пізнавати основи точних наук. За допомогою ігор у дітей формується уявлення про геометричні фігури, числа і кількості, а також логічне мислення.

Ігри з м'ячем

Коли дитина грає з м'ячем, у неї розвивається спритність, поліпшується витривалість, підвищується координація рухів. Ігри з м'ячем позитивно впливають на фізичне здоров'я. Дитина стає сильнішою, фізично розвиненою, міцною.

Скоромовки

Через неправильну дикцію у дітей часто виникають проблеми в школі. Щоб попередити і запобігти цьому, потрібні розвиваючі ігри, в яких дитина повинна швидко і правильно вимовляти складні слова і фрази. Веселі мовні тренування можуть складатися з скоромовок.

Рухливі ігри

Рухливі ігри, як і гри з м'ячем, зміцнюють здоров'я дитини, розвивають його мускулатуру і опорно-руховий апарат. Щоб гра була веселіша і принесла більше користі, можна включити в неї скакалку, кеглі, канат. Взимку можна грати в сніжки, ліпити сніговика.

Настільні ігри

Зараз в магазинах на прилавках лежить величезна кількість різноманітних настільних ігор для дітей різного віку, які розвивають дитину. Пазли, мозаїка, трафарети для малювання, розмальовки, головоломки, конструктор — всі ці ігри дозволяють дитині провести час весело і з користю. Настільні ігри покращують пам'ять і кмітливість, вдосконалюють творчі здібності і окомір.

Комп'ютерні ігри

В час цифрових технологій неможливо уявити процес виховання і розвитку дитини без комп'ютерних ігор. Незважаючи на всі свої мінуси, комп'ютерні ігри мають і свої плюси. Головне, це підібрати хорошу розвиваючу гру. Яскраві зображення допомагають малюку вивчити кольори, геометричні фігури, цифри і букви. Навчальні комп'ютерні ігри покращують логічне мислення дітей, підвищують ерудицію. Але майте на увазі, що необхідно контролювати час, проведений дитиною за екраном. Діти дошкільного віку повинні грати на комп'ютері не більше півгодини в день.

 

РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ

В процесі гри дитина наділяє предмети новими властивостями, моделює власний уявний простір. Самf дитина в цей момент розуміє, що все відбувається не насправді, але граючи, дійсно бачить в листочках гроші, в камінцях картоплю для супу, а в сирому піску тісто для ароматних пиріжків. Розвиток уяви та образного мислення —найважливіший аспект впливу гри, адже дитині доводиться приймати нестандартні рішення, щоб втілити у життя сюжет своєї гри. Правда, останнім часом ця властивість гри винищується виробниками дитячих іграшок, що створюють найрізноманітніші ігрові набори на всі випадки життя. Максимально реалістичні дитячі кухні, пральні, набори для гри в магазин позбавляють дитячу гру елемента фантазії.

 

РОЗВИТОК МОВИ І НАВИЧОК

В процесі сюжетно-рольової гри дитині постійно доводиться промовляти свої дії, розігрувати діалоги між героями гри. Ігри в компанії інших дітей сприяють не тільки розвитку мовлення, а й розвитку комунікативних навичок: дітям потрібно розподілити ролі, домовиться про правила гри, підтримувати контакт безпосередньо в процесі гри. Дитина вчиться не тільки домовлятися, але й дотримуватися прийнятих правил.

ігри

 

ВСЕБІЧНИЙ РОЗВИТОК ДИТИНИ ЗА ДОПОМОГОЮ ІГРИ

1. Фізичний розвиток.

Рухливі ігри формують опорно-рухову систему дитини, зміцнюють весь організм. Діти радісно бігають, стрибають, штовхають м'яч, і це корисно. У них розвивається спритність і відмінний м'язовий тонус.

2. Розвиток моральних якостей.

Хоча гра — це не життя, але вчинки, які, граючи, робить дитина, справжнісінькі. В іграх проявляється темперамент малюка. Він робить в кінці певні висновки. У процесі він вчиться бути справедливим, чесним, рішучим, добрим. Гра формує характер дитини.

3. Розвиток емоційної сфери.

Граючи, малюк вчиться співпереживати, підтримувати, симпатизувати. У нього можуть проявитися емоційні проблеми: страх, агресія, тривога. Дати їм вихід краще під час гри.

Category