Skip to main content
Комп'ютерні ігри: за і проти

Комп'ютерні ігри: за і проти

Про існування комп'ютерних ігор знає кожна сучасна дитина. І не тільки діти, а й дорослі охоче беруть участь в гонках по віртуальних трасах або добувають таємний артефакт в руїнах ельфійського міста. Відволікаючись від повсякденних турбот, можна зануритися у фантастичний світ, в якому твій головний персонаж наділений надприродними здібностями.

Деякі експерти кажуть, що використання комп'ютера має позитивний ефект на дітей. Маленькі діти можуть вивчати алфавіт через освітні програми. Старші діти можуть практикувати математичні навички і використовувати Інтернет для виконання домашніх завдань. Однак, на думку інших експертів, реальність полягає в тому, що діти не використовують гри тільки в цілях освіти, а замість цього отримують занадто багато інших негативних наслідків.

Давайте розглянемо позитивний і негативний вплив комп'ютерних ігор і деякі рішення, які дозволять зменшити негативні наслідки.

Переваги

• Навчальні ігри позитивно впливають на виховання дітей. Одна з причин полягає в тому, що комп'ютери відкривають нові технології і розробки. Одним клацанням миші можна отримати переважну більшість інформації по будь-якій темі, дізнатися про правопис, математику, читання та інші предмети. Вони можуть також збільшити інтерес учнів до навчання.

• По-друге, в комп'ютерних іграх багато розумових вправ, які ініціюють абстрактне і логічне мислення. Ці ігри дуже цікаві для дітей, тому що вони використовують багато мультфільмів і анімації. Тому дітям дуже цікаво і легко вчитися новим речам.

• Ігрова діяльність навчає навичкам вирішення проблем. Гравцям надається звід правил для наслідування і повинна бути визначена найкраща стратегія для досягнення цілей, встановлених в ігровому контексті. Якщо в грі кілька гравців або команд, вирішення проблеми здійснюється в соціальному контексті, який вчить людей спілкуватися і співпрацювати.

• В онлайн іграх може розвиватися дружба між людьми, які ніколи не зустрічалися раніше, навіть якщо вони живуть в тисячах кілометрах один від одного. Недавнє дослідження навіть показує, що діти, які грають в ігри онлайн, з більшою ймовірністю будуть розвивати позитивне ставлення до людей з інших країн.

Недоліки

• Дітям легко призвичаїтися до комп'ютерних ігор, тому граючи, вони будуть сидіти в певній позі годинами безперервно. Це може привести до болів в спині, стомлення очей, головних болів, втоми і перепадів настрою. Щоб уникнути цих фізичних симптомів, рекомендується робити перерви в грі. Крім того, потрібно більше грати на вулиці або займатися спортом.

• Оскільки ці ігри можуть стати настільки захоплюючими, надмірне їх використання може викликати соціальну ізоляцію і погані соціальні навички. У деяких випадках настає повномасштабна залежність, і гравцеві важко пристосуватися до життя вдалині від гри. Важливо взаємодіяти з навколишнім світом і проводити час зі своїми друзями і сім'єю.

• Онлайн ігри часто стають головним джерелом втрати часу, коли можна бути активним або брати участь в громадських заходах. Встановлення тимчасових рамок для гри, допоможе не витрачати час даремно.

На закінчення слід сказати, що комп'ютерні ігри як позитивне, так і негативний вплив на молоде покоління. Якщо цю нову технологію використовувати належним чином, то позитивного впливу буде більше. Все залежить від того, як ми використовуємо ресурси.