Skip to main content
Солом’яні маски українок перемогли у США

Солом’яні маски українок перемогли у США

Майстрині Христина Савюк і Марія Кравчук з Волині на фестивалі «Солом’яні маски у США» отримали золото й бронзу.

Фестиваль відбувся в Каліфорнії. Організував його Моргін Овенс-Челлі, директор Американського музею солом’яного мистецтва.

Заслужена майстриня народної творчості України Марія Кравчук розповіла: «Коронавірус не став на заваді для майстрів соломоплетіння. Фестиваль, який проводить мій колега Моргін Овенс-Челлі, відбувся вже вдруге. На жаль, цього року онлайн. Мені пощастило свого часу познайомитися з цим надзвичайним, закоханим у соломоплетіння майстром. Це мистецтво він досліджує серйозно: пише книги, є натхненником зустрічей однодумців в Україні, Сербії, Угорщині, Польщі, Білорусі, Литві. Саме в нього я навчилася організовувати пленери та фестивалі, щоб більше майстерності передати молоді».

Солом’яні маски українок перемогли у США

За умовами членів журі фестивалю, кожен учасник мав сплести виріб – цього разу – маску на тему «Флора і фауна», сфотографувати і надіслати. За вимогами, у масках передбачалися отвори для очей і можливість їх одягати. На конкурс було представлено 12 робіт. Половина – з України і 5 з Волині!

Найвищу оцінку і відзнаку отримала маска «Птаха» Христини Савюк з Володимира-Волинського. Майстриня за освітою вчителька математики. Плетінням виробів із соломи займається 16 років. Окрім цього, у Христини донедавна було ще одне хобі – бісероплетіння, але перевагу вона надала соломі. Три маски на конкурс надіслали учениці Марії Кравчук, яким вона передає секрети творчої майстерності. Це – Інна Чонка, Анна Безуглова, Людмила Стукалова. До речі, музей планує викупити особливо цікаві маски.

На своїй сторінці фейсбук Моргін Овенс-Челлі виклав фото масок і повідомив: «Цьогоріч маски були чудовими, а ось наступного року темою масок із соломи буде «Земля, вітер і вогонь».