Skip to main content
Як фотографувати домашніх тварин

Як фотографувати домашніх тварин

Фотографувати домашніх тварин набагато складніше, ніж нічне зоряне небо. На відміну від тварин, зірки залишаються в одному місці протягом декількох хвилин, а не намагаються злиняти. Тому, щоб фотографії цих важливих членів сім'ї професійно виглядали та були гідні висіти на стіні поряд із фотографіями бабусі та дідуся, лише налаштуваннями фотоапарату не обійтися. До тварин потрібен особливий підхід. У цій статті своїм досвідом фотографування тварин поділиться Джош Норем – волонтер місцевого притулку для бездомних тварин.
 

Як закликати вашого вихованця до співпраці?

Є багато хитрощів, але зрештою все зводиться до терпіння і вичікуванню особливого моменту, щоб при його настанні бути готовим клацнути затвор камери. В ідеалі вам добре б мати помічника, щоб він спрямовував тварину дивитися на вас, але кішка чи собака дивитися не на вас, а на нього. У цьому полягає його допомога. Помічник може привернути увагу тварини і стати поряд з вами, таким чином тварина дивитися у ваш бік.

Якщо у вас немає помічника, спробуйте використати телефон, встановивши на нього програми, які видають звуки, що привертають увагу тварини. На своєму iPhone я використовую безкоштовні програми «Human-to-Cat Translator» та «Dog Squeaky Toy». Дивного шуму який генерує телефон іноді буде достатньо, щоб кішка або собака подивилися на вас протягом короткого вені, і вам потрібно бути готовим, щоб в цей момент зробити знімок. Таким чином, ви можете зловити композицію, сфокусувавши камеру на його очах.

У місцевому притулку для бездомних тварин, де Джош працює добровільно, при фотографуванні котів зазвичай роблять ігрові сесії. Важливо, щоб вони виглядали весело та енергійно, хоча це не завжди можливо. 
 

Як закликати вашого вихованця до співпраці?


Для того, щоб фотографувати домашніх тварин, не потрібно мати спеціального фотоспорядження. Єдине, якщо ви знімаєте у приміщенні, потрібно мати спалах. Якщо у вас в приміщенні немає хорошого природного освітлення, спалах заповнюватиме тіні, а також він допомагає «заморозити» об'єкт у русі. Багато моїх фотографій виглядають чіткими та різкими завдяки спалаху, твердій руці та хорошим об'єктивам.

 

Золоте правило при використанні спалаху

Ніколи не спрямовуйте спалах прямо на об'єкт зйомки, принаймні без розсіювача. Якщо знімати при прямому наведенні спалаху, ваша тварина виглядатиме жахливо, за будь-яких умов. А за ним будуть жахливі жорсткі тіні. Такі фото будуть негарними. Направте ваш спалах у стелю, тоді світло від нього потраплятиме на об'єкт зйомки відбитим і м'яким. Світло на фото виглядатиме природним, навіть якщо у приміщенні високі стелі. Уникайте використання вбудованого спалаху камери, оскільки світло від нього потраплятиме прямо в очі тварини і результат виглядатиме жахливо. 
 

Золоте правило при використанні спалаху

 

Які об'єктиви краще підійдуть

Говорячи про об'єктиви, можна відзначити, що об'єктив має важливе значення. Ви побачите помітну різницю між китовим об'єктивом і об'єктивом преміум класу за 1000 доларів. Для зйомки тварин у приміщенні найбільше підійде 50 мм фікс об'єктив, об'єктиви з фокусною відстанню 50 мм, зазвичай мають хорошу світлосилу.

Що стосується конкретного обладнання, я використовую камеру Nikon D800 з трьома об'єктивами Nikon Nikkor серії Pro, і спалах SB-900. Зазвичай я знімаю як пріоритет діафрагми. На спалаху у 99% випадків використовую режим TTL. Спалах SB-900, в режимі «авто», читає режим і параметри експозиції камери для того, щоб правильно встановити потужність світла. Це робить її надзвичайно точним і дуже простим у використанні.

Зі спалахом легше отримати маленькі білі відблиски в очах об'єкта, вони привертають увагу і роблять очі тварини більш живими та цікавими.

 

На що потрібно звертати увагу, фотографуючи тварину

 

На що потрібно звертати увагу, фотографуючи тварину


Є основні принципи, дотримуючись яких можна отримати фотографії цікавішими.

 

Правило 1. Завжди фокусуйтесь на очах

Якщо очі не у фокусі, знімок зроблено марно і крапка. Як сфокусуватись на очах? Вибирайте зону фокусування вручну. Не фокусуйтеся автоматично, не дозволяйте вашому фотоапарату контролювати фокус, тому що, як правило, автофокус спрацьовує на найближчій до камери точці, тобто. на носі тварини. Замініть параметри фокусування з режиму «Авто» на «Одна точка». Якщо ви не знаєте, як це зробити, перегляньте інструкцію до вашого фотоапарата. Важливо, щоб крапка фокусу потрапляла на очі тварини.

 

Правило 2. Компонування кадру

Зверніть увагу на правило третьої, щоб правильно скомпонувати кадр. Якщо це не вдалося, можна скадрувати фотографію таким чином, щоб очне яблуко вийшло у верхній або нижній чверті кадру. Крім фокусу та композиції, вам потрібно турбуватися про вашу експозицію. Якщо експозиція надто темна або надто яскрава, налаштуйте її за допомогою зміни.

І остання порада, фотографуйте тварину, опустивши камеру на рівень її очей. Це додаватиме близькість та незвичайну перспективу. Якщо ви зловили хороший фокус та експозицію, ви дуже близько до отримання хорошої фотографії. Залишається тепер практика та трохи удачі.

Фотографувати тварин на рівні їх очей зазвичай виходить лежачи на підлозі. З цього ракурсу відкривається незвичайна перспектива, що дозволяє вам побачити нові деталі, які не видно зі звичайного ракурсу погляду людини.

 

Як зробити крупнопланові портрети тварин

 

Як зробити крупнопланові портрети тварин


Для того, щоб зняти вашого вихованця крупним планом і отримати розмите заднє тло, потрібно встановити камеру в режим пріоритету діафрагми і максимально відкрити діафрагму в об'єктиві. Для світлосильного об'єктиву це значення буде F/2.8, для надсвітлосильного — відкрита діафрагма може бути F/1,4, а на китовому об'єктиві це, як правило, F/3.5.

Далі потрібно підійти до тварини ближче, і стежити за заднім планом, щоб відстань від об'єкта до заднього плану була кілька метрів. (Чим далі об'єкт знаходиться від фону, тим розмитий буде фон на фотографії; і чим ближче тварина стоїть до фону, тим більше у фокусі буде і задній план. Про все інше подбає світлосильний об'єктив.

Але будьте обережні, оскільки об'єктив світлосильний, то в зоні фокусу можуть опинитися тільки очі, а вуха та ніс можуть бути розмиті. Іноді це виглядає красиво, інколи ж не зовсім добре. Тому відрегулюйте діафрагму до значення, яке даватиме результат, який вам підходитиме (щоб у зоні різкості потрапляли необхідні вам деталі). Якщо ви хочете щоб у різкості були не тільки очі, а й ніс вашого вихованця, прикрийте діафрагму на один-два значення (наприклад, перейдіть від F/2,8 до F/4) або трохи відійдіть назад, для зменшення масштабу тварини.

 

Як сфотографувати тварину в русі

 

Як сфотографувати тварину в русі


Майстерність захоплення тварин у русі — це коротка витримка і швидкий автофокус вашого об'єктива, який встигатиме ловити тварину, що швидко переміщається. Я налаштував у фотоапараті режим фокусу безперервного стеження. У цьому режимі мотор автофокусу активний весь час і стежить за переміщенням об'єкта. Для цього просто утримуйте кнопку спуску затвора наполовину натиснутою.

Другим параметром швидкості є коротка витримка, яка хорошої експозиції вимагає хорошого освітлення. Якщо ви знімаєте на вулиці при яскравому сонячному світлі, то ніякої складності з короткою витримкою не буде, але якщо на вулиці темно чи похмуро, вам потрібно збільшити ISO, щоб компенсувати нестачу світла. Як варіант, ви можете переключити фотоапарат у режим пріоритету витримки та встановити значення 1/500. Потім подивитися як виходять фотографії. Далі встановлюйте витримку коротше, доки у вас на фотографії достатньо світла. Фотозйомка тварин у русі вимагає терпіння, короткої витримки та багато практики.

 

Чи можна досягти тих самих результатів зйомки з компактним фотоапаратом?

Чи можна досягти тих самих результатів зйомки з компактним фотоапаратом?


Усі поради, сказані вище, стосувалися дзеркальних фотоапаратів. Але що можна сказати власникам мильниць та супезумів? У мильниць немає налаштування зони автофокусу, а також у них великий час спрацьовування затвора, затвор може спрацювати через кілька секунд після натискання кнопки спуску. Також більшість мильниць автоматично використовуватиме вбудований спалах, що жахливо позначиться на фотографіях.

Моя порада: вимкніть спалах і встановіть камеру в режим серійної зйомки, щоб ви могли робити багато фотографій за один раз. Використовуйте портретний режим, якщо камера пропонує його, і якщо ви можете контролювати діафрагму, поставте її на найменше число.


Висновки 
Звичайно, чим більше можливостей вашого фотоапарата тим краще, але для того, щоб робити хороші фотографії тварин дорогий фотоапарат не потрібно. А ось хороший об'єктив допоможе отримувати знімки з гарною чіткістю, деталізацією та малюнком.

 

Джерело: www.digitaltrends.com