Skip to main content
Як фотографувати архітектуру. Корисні поради

Як фотографувати архітектуру. Корисні поради

Нас оточують приголомшливі зразки архітектури - від безлічі будівель та хмарочосів, що підкреслюють міський пейзаж, до пам'ятників, скульптур та мостів, розкиданих усередині, навколо та між ними.

Краса дизайну притаманна не лише міським районам. Порожня хатина на безлюдному схилі пагорба, самотній маяк, що гордо стоїть уздовж берегової лінії, або навіть історична пам'ятка посеред відкритого поля - все це може служити зразками видатної архітектури, які тільки й чекають, щоб ними можна було насолодитися - і зафіксувати на камеру.

Сервіс Canva наводить кілька надихаючих порад з архітектурної фотозйомки.

Уявіть собі загальну картину та увімкніть до неї округу

Допустимо, ви визначили конкретну будівлю, яку хочете сфотографувати. Який ви зробите вибір: зафіксувати будівлю окремо або включити її в загальну картину разом із супутнім ландшафтом?

У багатьох містах є безліч архітектурних шедеврів, які часто складаються із поєднання старих та сучасних будівель. Якщо ви націлені на старовинну будівлю як об'єкт зйомки серед групи сучасних чудес, виберіть кут, який підкреслить, наскільки вона виділяється з оточення.

Та ж концепція застосовна до конструкції, яка знаходиться в кінці вулиці, виглядаючи через отвір, щоб розкрити свою пишність. Якщо будинок або його частина виділяється серед свого оточення, постарайтеся зафіксувати всю сцену цілком.

В якості альтернативи можна знайти будову, яка підноситься сама по собі. Можна відійти назад і зняти всю сцену, щоб сфотографувати той сюрреалістичний момент «в глушині».

Експериментуйте з панорамними знімками

Зйомка за допомогою ширококутного об'єктива для отримання панорамних зображень дозволяє не тільки охопити більше навколишніх об'єктів, але й створює чіткий вигляд будівлі.

Для цифрової дзеркальної камери оберіть ширококутний або надширококутний об'єктив. Ваша камера може мати сюжетний режим з опцією панорами, коли ви можете переміщати камеру ліворуч, щоб відобразити стільки пейзажу, скільки захочете. Ви також можете зробити кілька знімків та пошити їх за допомогою програмного забезпечення для редагування.

Пам'ятайте, що панорамні фотографії не завжди означають горизонтальність! Ви також можете захопити більше верхньої та нижньої частини сцени за допомогою вертикальної панорами.

Якщо ви фотографуєте на смартфон, підійде насадка для ширококутного об'єктиву. Вам потрібно мати тверду руку та досвід для того, щоб переміщати камеру по вздовж лінії, але результат того вартий.
 

Експериментуйте з панорамними знімками


Шукайте унікальні перспективи

Зйомка прямим наведенням на об'єкт теж застосовується у фотографії, але коли справа доходить до архітектури, подумайте про те, щоб знайти перспективу, яку глядач, можливо, ніколи раніше не бачив - або навіть про яку мріяв у своїй сміливій уяві.

Наприклад, замість того, щоб заповнювати весь кадр одним будинком, спробуйте візуально визначити, що робить його таким унікальним. Придумайте творчі способи виділити цю рису, поекспериментувати з кадруванням.

Ви можете виділити особливості, відтворити їх форми та силуети або поекспериментувати з кутами зйомки зверху чи знизу.

Існує безліч способів надати глядачеві унікальну точку зору: від відображень до кадрування і глибини. Єдине, що вас обмежує - ваша уява.

Знімайте силуети горизонтів

Один із способів відобразити архітектуру - робити це з відстані, особливо коли будівлю можна визначити за унікальним контуром на тлі неба. Тінь, що відкидається будовою в різні моменти дня, можна використовувати, щоб наголосити на її архітектурній величі.

Ви можете почекати, поки сонце не впаде за будівлю, щоб створити разючий силует, або під час заходу сонця, щоб м'які кольори неба відображалися від об'єкта.

Ви також можете використовувати тіні для створення драматичних контурів будівель або будівель з незвичайними фізичними характеристиками. Просто помістіть сонце за об'єктом, щоб воно було освітлене ззаду, і дозвольте тіням творити чудеса.
 

Знімайте силуети горизонтів


Знімайте в золоту годину

Хороше світло означає хороші знімки, і цей основний принцип можна застосувати і до архітектурної фотографії. Щоб досягти найкращих результатів, використовуйте найкраще освітлення дня - «золота година» - в ранній ранковий час, коли сонце встає, і знову в сутінки, коли воно сідає.

Природне світло, що падає на будівлю спереду та з боків, - найкраще світло не тільки для уловлювання довгих тіней, але й для виділення будь-яких деталей на його поверхні. При зйомці всього горизонту пізнє світло може занурити все місто в золотий теплий колір. Якщо сонце відбивається від скла будівлі, воно може створити чудовий акцент на будь-якому міському пейзажі.

Якщо вам доведеться знімати всередині приміщення, вам, ймовірно, знадобиться якомога більше світла, тому денний час найкраще для отримання високоякісних знімків у приміщенні.

Знайдіть нічні вогні

Зйомка архітектури в нічний час дає нову перспективу, яку зазвичай неможливо побачити при денному світлі. Світло всередині та навколо об'єкта може створювати нові кольори, тіні та відображення, які додають новий вимір вашим фотографіям.

Пам'ятник, який вдень здається досить несмачним, може ожити вночі завдяки прожекторам, які світять вгору чи вниз, щоб виділити його найважливіші частини. У будівлі може бути офісне освітлення, яке горить всю ніч, що яскраво сяє крізь скляний фасад, або різнокольорові промені, які створюють промені світла на тлі самої будівлі чи нічного неба.

Скористайтеся цими нюансами та зафіксуйте момент, який ви бачите неозброєним оком.

При зйомці вночі важливою є стійкість фотоапарата. Подумайте, щоб використовувати штатив та встановити невисоке значення ISO, щоб зменшити шум на зображенні. Якщо ви знімаєте на смартфон, використовуйте штатив, зафіксуйте фокус і зменшіть експозицію, щоб темні області фотографії не виглядали зернистими.

Якщо ви хочете додати трохи родзинки до свого нічного знімку, спробуйте скомпонувати зображення, щоб воно включало світло вуличного руху. Потім використовуйте можливості камери з великою витримкою, щоб додати смуги світла (звані світловими слідами) під будівлями.

Залишіть затвор відкритим на 10-15 секунд, щоб отримати довгі сліди. Результат буде відрізнятися залежно від ступеня темряви та інтенсивності руху, тому спробуйте різну витримку, щоб побачити, що найкраще підходить для вашого зображення. Також використовуйте низьку ISO та вузьку діафрагму.
 

Знайдіть нічні вогні


Шукайте більше, ніж просто будинки

Коли доходить до штучних споруд, є набагато більше варіантів, ніж просто старі будівлі. Подумайте про всі речі, з якими ви стикаєтесь у повсякденних поїздках, які доповнюють загальний дизайн міста.

Почати найкраще з мостів. Деякі з найбільш фотографованих місць у світі – це культові мости, такі як Золоті ворота та Бруклінський міст.

Все, що створено руками людини - пам'ятники, статуї, ліхтарні стовпи, сходи і навіть оглядові колеса - з цікавим елементом дизайну, є справедливою грою для ваших архітектурних фотографічних потреб.

Не забувайте дивитися вгору та вниз

Перебуваючи в центрі жвавого центру міста, обов'язково шукайте можливості відобразити високі будівлі та хмарочоси з унікальної точки зору. У будь-який момент точки перетину будівель та горизонту можуть перекриватися, створюючи нові інтригуючі форми та вигини.

Така сама стратегія застосовується, коли ви знаходитесь всередині будівлі. Спробуйте подивитися вниз із верхнього поверху. Це особливо ефективний спосіб продемонструвати гвинтові сходи, що спускаються до самого низу.

Інший варіант – визирнути з вікна верхнього поверху (або даху, якщо вам пощастить!), щоб побачити вершини будівель навколо.
 

Не забувайте дивитися вгору та вниз


Скористайтеся симетрією

Симетрія – потужний елемент архітектури, який часто зупиняє вас, коли ви з нею стикаєтесь. Вигляд симетричної архітектури може стати приголомшливим моментом.

Щоб отримати чудове симетричне зображення, тримайте фокус паралельно до ліній об'єкта. Намагайтеся зробити знімок якомога ближче до ідеально симетричного кадру. Це вимагатиме деякої практики. Ви можете виявити, що вам потрібно відкоригувати зображення під час редагування.

Ловіть відображення

Під час зйомки будівель і споруд привчіть око шукати відображення, тому що вони можуть перетворити будь-який архітектурний образ на шедевр, що інтригує.

Відображення можна знайти будь-де: від калюжі на міській вулиці до річки, що протікає містом, або навіть у дзеркалі заднього виду автомобіля.

Завжди враховуйте, як водоймище, що відбиває, реагує на погоду. У безвітряний день ви можете побачити гладкий, майже скляний вигляд. З іншого боку, вітряний день може зробити драматичніший ефект. Хвилі та вири, викликані поривами вітру, або навіть бризки дощу з неба, можуть зробити будь-яке видиме відображення спотвореним, можливо навіть дещо абстрактним.

Вікна та скло також дозволяють цікаво фіксувати відображення. Іноді просто помістивши камеру прямо навпроти скла, можна отримати візуально приголомшливе зображення. Інша ідея - використовувати точку заломлення, наприклад, кришталеву кулю, для зйомки перевернутого зображення.

Будьте простіше

Це стандартна доктрина дизайну, яка також застосовується до архітектурної фотографії. Думка тут полягає в тому, що можна створити щось приголомшливі, не вдаючись до чогось надмірно складного.

Необов'язково багато працювати, щоб зробити чудовий знімок. Насправді, найчастіше, чим простіше робота, тим більший візуальний вплив.

Використання порожнього простору на зображенні дозволяє виділити об'єкт. Коли ви залишаєте деякий додатковий перепочинок навколо будівлі або споруди - зазвичай це небо над ним і навколо нього - ви привертаєте більше уваги до його конструкції та особливостей.

Будьте простіше, хай кажуть деталі архітектури.
 

Ловіть відображення


Звертайте увагу на деталі

Подумайте, що входить до складу конструкції. Замість того, щоб робити оглядовий кадр і знімати всю картину, зверніть увагу на дрібніші частини, які складають велику картину.

Візьмемо, наприклад, міст. Зосередьтеся на кабелях, стовпах та поручнях, які проходять його довжиною. Підійдіть ближче до всіх болтів та гайок конструкції. Коли ви концентруєтеся на цих елементах, ви додаєте характер та глибину вибраному предмету.

Якщо ви можете торкнутися предмета, чудово. Але якщо вам потрібно використовувати телеоб'єктив, щоб наблизитись до деталей і дійсно записати їх текстуру, подумайте про штатив, щоб бути впевненим, що ви отримаєте найкращу якість зображення.

Дослідіть будову, яку знімаєте. У його конструкції можуть бути елементи, що залишаються непоміченими широкою публікою. Використовуйте цю інформацію у своїх інтересах, щоб розповісти історію, створивши зображення, яке мало хто будь-коли бачив раніше.

Шукайте прекрасне всередині приміщення

Коли ви проводите багато часу, дивлячись на зовнішні сторони будівель, ви забуваєте, що всередині цих будівель потенційно є цілий світ можливостей. Залежно від того, в якому будинку ви знаходитесь, завжди шукайте складні сходи, елегантні освітлювальні прилади, мармурові колони, хитромудрі стелі та багато іншого.

Певні будівлі вимагають отримання дозволу на вхід і зйомку, тому переконайтеся, що ви розумієте обмеження того, що вам дозволено - і що не дозволено.

Враховуйте погодні умови

Зображення будівлі на тлі синього неба – простий та зрозумілий спосіб підкреслити його структуру. Але якщо ви зробили той самий знімок, коли небо сповнене сірих хмар і туману, це створить зовсім іншу атмосферу, встановивши похмуріший настрій і тон.

Це не означає, що вам слід знімати під час грози, але завжди пам'ятайте, як погода може кардинально змінити вигляд вашого знімка.

Можливо, саме час спробувати розмиття в русі. Якщо хмари різкі та об'ємні, а ви віддаєте перевагу, щоб вони були м'якшими зі смугами - що багато людей назвали б «мрійливими» - відкрийте затвор на 30 секунд або більше і подивіться, який ефектний ефект ви можете отримати у вигляді фону. Використання штатива просто необхідне при встановленні довгої витримки, вузьку діафрагму та мінімальне значення ISO. Вам також, ймовірно, знадобиться фільтр нейтральної щільності (ND), якщо ви знімаєте в середині дня, та дистанційний спуск затвора.

Ви не повірите, але ви можете зробити те саме зі смартфоном. Знайдіть програму, в якій ви можете налаштувати витримку, і попрактикуйтеся з її різноманітними налаштуваннями, поки небо не стане таким, яким ви хочете.

Навколо нас так багато прикладів приголомшливої архітектури, що не бракує матеріалів, на які можна звернути увагу для пошуку натхнення та нових темат. Коли ви навчитеся тренувати око – використовуючи ці корисні поради, а також трохи уяви та творчості, – ви зможете перетворити будь-яку будівлю, міст чи пам'ятник на незвичайний об'єкт фотографії. Відкрийте для себе і зафіксуйте архітектуру вашого світу та його околиць.


джерело інформації

https://unsplash.com/photos/white-and-brown-concrete-building-on-top-of-mountain-7uVn8nKLrcQ

https://www.canva.com/learn/14-architectural-photography-tips-capture-magnificence-man-made-structures-around-world/