Skip to main content
Макрозйомка. Поради початківцям

Макрозйомка. Поради початківцям

Макрозйомка — один із найцікавіших та найпопулярніших видів фотографії. Це мистецтво зйомки крупним планом, коли на знімках можна бачити крихітні об'єкти та деталі, які зазвичай непомітні неозброєним оком. Макрофотографіями вважаються знімки, на яких об'єкти виходять в натуральну величину (1:1), або навіть більше.

Це дуже різносторонній жанр. У ньому можна виявляти креативність і робити чудові великопланові знімки комах, квітів, їжі, листя, поверхонь. В наш час, з розвитком технологій, створювати збільшені зображення маленьких об'єктів стало легко та доступно. У цій статті індійський фотограф Саріта Даттатрейя дає нам кілька порад, як робити гарні макрознімки.

 

Обладнання для макрозйомки

Об'єктиви. Чудові макрознімки можна робити об'єктивами із фокусною відстанню від 90 до 105 мм. Якщо макрооб'єктиви для вас недоступні, один із альтернативних варіантів — це встановити макрокільця між камерою та стандартним об'єктивом, щоб дати останньому можливість фокусуватися ближче.

Ще одна можлива альтернатива, яка також допомагає робити хороші макрознімки - реверсивний макро адаптер, який дозволить вам встановити об'єктив у перевернутому положенні. Це також дозволить набагато ближче фокусуватись.

Спалах та природне освітлення. Використання як спалаху, так і природного освітлення допомагає створювати чіткі та добрі макрофотографії. 
 

макрознімки мух


Штатив. Коли ви знімаєте об'єкт зблизька, будь-які рухи камери відчуваються дуже сильно. Тому краще використовувати штатив, щоб камера менше хиталася, і ваші знімки вийшли по-справжньому чіткими та якісними.

Глибина різкості. При макрозйомці можна виділити об'єкт на знімку завдяки невеликій глибині різкості. Це допомагає фотографу уникнути безладу на задньому плані, і привернути увагу глядача саме до об'єкта.

Композиція. Якщо об'єкт зйомки має візерунок або текстуру, що повторюється, можна зробити цікаві знімки, виділивши фрагмент і заповнивши їм весь кадр, без будь-яких відступів по краях. Або, як варіант, можна сфотографувати цей візерунок повністю взявши його в кадр, залишивши по краях трохи простору. 
 

Композиція фото


Після дощу. Найкраще шукати об'єкти для макрозйомки після дощу – більшість комах виходять на поверхню у цей час. Більше того, на ваших знімках будуть крапельки дощової води, це зробить їх ще прекраснішою.

Фон. Якщо ви хочете зробити ефектні фотографії, фон так само важливий, як об'єкт. Дуже важливо, щоб фон був чистим і доповнював об'єкт, на ньому ні в якому разі не повинно бути елементів, що відволікають увагу. 
 

квітка


Очі об'єкта. Очі об'єкта – найважливіша частина фотографії, вони мають бути чіткими і у фокусі.

Тепер можете взяти свою камеру та насолоджуватися, знімаючи рухливі та нерухомі об'єкти крихітного світу, який ми зазвичай не помічаємо. Макрозйомка дуже цікава, в цьому захоплюючому жанрі фотографії є величезне поле для експериментів і багато чого навчитися. 
 

комаха