Skip to main content
Хочу чути!

Хочу чути!

Проблеми зі слухом у маленької Дар`ї почали проявлятися з 1,5 місяця. Мама дівчинки – Катерина помітила, що дівчинка ніяк не реагує на брязкальця, на звуки перфоратора: просто спокійно спить. Коли звернулися до районного педіатра, лікарка не стала відразу бити на сполох, запропонувала почекати. Але з часом стало зрозуміло, що  маленька Дашенька практично не чує.

Сім'я Дар'ї Бєлової проживає в місті Кропивницький. Спочатку дівчинку обстежили місцеві отоларингологи. Катерина, мама Дар'ї, стала шукати провідних фахівців в даній області й зв’язалася з доктором Андрієм Валерійовичем Зайцевим, практикуючим у Дніпрі. Після обстеження методом КСВП, був поставлений діагноз: «Двобічна нейросенсорна приглухуватість зліва IV ст., справа - V ст.». Іншими словами: праве вушко у Дар'ї не чує на 100 відсотків, а ліве – на 90 відсотків. Подібних патологій в родині Бєлових ніколи не було. Лікарі запропонували операцію – кохлеарна імплантація, яку проведуть у Києві, в Інституті отоларингології ім. Професора О. С. Коломійченка НАМН України.

Завдяки сучасним технологіям є можливість провести операцію по встановленню у вушко кохлеарного імпланту Advanced Bionics. Існує державна програма, за якою можуть запропонувати тільки один імплант. Але батьки дівчинки з часом хочуть зробити операцію і на друге вушко.

Катерина спілкувалася з багатьма матусями, їх діткам теж свого часу поставили такий імплант. Але думка всіх батьків зводиться до одного, дитина обмежена у сприйнятті звуків, відчуває себе некомфортно. Та й ніхто з лікарів не дасть гарантію понад 25 років. Поки ця операція в Україні робиться порівняно недавно, близько 20 років. Принцип кохлеарної імплантації  полягає в тому, що вона перетворює звукові коливання в електричні імпульси та передає їх безпосередньо до слухового нерву в обхід втраченої ланки. Дитина може чути навіть шепіт і шелест листя. На думку фахівців це одна з кращих методик, які може запропонувати сучасна медицина.

В даний момент сім'я Дар'ї Бєлової збирає кошти на другий імплант. Його вартість 800 тисяч гривень. 528 тисяч вже вдалося зібрати. Але Катерина та її рідні й близькі продовжують збір коштів.

Наша газета звертається до читачів з проханням допомогти маленькій Дашенці!

Можна перевести гроші як в гривнях, так і у валюті на картки мами – Катерини Бєлової.