Skip to main content
Як пережити різкі перепади температури?

Як пережити різкі перепади температури?

Цього року друга половина весни та початок літа відзначилися різкими перепадами температури. Протягом дня прохолоду зміняло різке потепління, і нав­паки. Такі різкі зміни погоди частіше за все позначаються на метеочутливих людях, до яких відносяться літні, хворі і маленькі діти. 

Про що говорить «реакція» на погоду 

Представники ж молодого покоління можуть потрапити в групу ризику і відчути нездужання через знижений тиск, підвищену стомлюваність, слабкість і головний біль. 

У багатьох в період перепаду температур починають хворіти старі рани, загострюються хронічні захворювання. 

Як пережити різкі 
перепади температури? 

Реакція на зміни температури відбувається через те, що в повітрі зменшується вміст кисню, серце починає голодувати і знижує свою активність: ми стаємо млявими і сонними.

kvitka

Що стосується різкого зниження температури, то на нього, як правило, реагують тільки люди з підвищеним тиском: в прохолодні дні вони страждають головними болями. 

Що робити, якщо у вас: 

Вегето-судинна дистонія проявляється у вигляді зниження артеріального тиску, то можна випити чашку міцного солодкого чаю або кави. Також можна полежати якийсь час з піднятими ногами. 

Поганий настрій. Знаючи свою схильність хандрити через погану і сльотаву погоду, запасіться заздалегідь комплексом вітамінів групи В і приймайте їх під час перепадів погоди — вони підтримають нервову систему. 

Втома відчувається з самого ранку. Щоб прокинутися і підбадьоритися відразу після сну, спробуйте зробити легку гімнастику — гарненько потягніться, покрутіть кистями рук і стопами. 

bdgilka

Якщо ж ви звикли робити щоранку повноцінну зарядку, уникайте вправ, що вимагають дотримання рівноваги, відмовтеся від нахилів і присідань. 

Трапляються різкі перепади артеріального тиску. У цьому випадку постарайтеся кілька разів протягом дня відпочивати в горизонтальному положенні. При схильності до зниженого тиску — пийте гарячий солодкий чай. 

Сидяча робота. Якщо ваша робота пов’язана з багатогодинним сидінням перед монітором, кожні 40 хвилин рекомендується робити 5-хвилинну перерву на коротку гімнастику і зміну пози. 

Болить голова. При перших ознаках головного болю варто виключити інші провокуючі головні болі чинники — це недостатність сну, харчові провокатори мігрені (червоне вино, натуральна кава) і стресові події. 

При головних болях добре допомагає масаж лобових, скроневих і потиличних м’язів, а також м’язів шиї. 

При сильних і частих нападах головного болю важливо пам’ятати, що дуже небезпечно приймати знеболюючі в великій кількості і більше 15 днів на місяць. 

kvitka

Не виходить зібратися з силами і зосередитися. Підбадьоритися допоможе кава або енергетичний напій, але ці стимулятори не найкращим чином впливають на наше здоров’я. Більш безпечні трав’яні чаї: елеутерокок і лимонник.

Сергій Яготинський