Skip to main content
спільний проєкт ГО «Федерація жінок за мир в усьому світі» та Київської «Просвіти»

«Жива мова» - спільний проєкт ГО «Федерація жінок за мир в усьому світі» та Київської «Просвіти»

Любов до рідної мови, любов до України — невіддільні поняття. Вони споконвіку живуть у людських серцях і притаманні тим, хто шанує історію й культуру свого народу. Нині, в умовах війни, коли  наша держава захищає свою незалежність, відбувається зміна сприйняття людиною своєї значущості на рідній землі, зростає усвідомлення патріотизму, збереження культурних цінностей. Українська мова є потужною зброєю, яка відстоює державу, тому до її вивчення долучається все більше і більше російськомовних людей, які свідомо переходять на спілкування державною мовою, адже хочуть позбутися суржику, прагнуть навчитися говорити правильно і красиво. І це прекрасно!

зібрання учасниць за столом

 

із солодощами на столі

Протягом літа проходили майстер-класи «Говори українською правильно» для членів клубу «Дарницькі Берегині» (голова  – Лілія Карпенко) та ГО «Об’єднання пенсіонерів та ветеранів Дарницького району м. Києва» (голова – Олена Квіта) в рамках спільного проєкту Київської «Просвіти» (голова Правління – К. Стеценко) та ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» (голова Правління – Т. Коцеба), «Жива мова» (авторка – Ольга Ходацька).

На заходах панує прекрасна робоча атмосфера: поважні пані вивчають нові слова, пов’язані зі щоденними побутовими проблемами, беруть участь у діалогах-іграх «Спіймай помилку», працюють над викоріненням слів-кальок з російської мови, які заважають культурі спілкування українською.
 На одному з майстер-класів Голова Правління ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» Тетяна Коцеба, вітаючи учасниць, висловила слова вдячності за громадянську позицію, поділилася думками про роль жінки в умовах війни – жінки-матері, дружини, захисниці, громадської діячки, волонтерки і подарувала всім учасницям альманахи «Нескорена Україна» (упорядник – Ніна Шаварська) та солодощі.

учвсниці заходу

 

зустріч у парку

Заступниця головного редактора Всеукраїнської газети «Справи сімейні», відома колекціонерка українських хусток і вишиваних рушників Людмила Грабовенко поділилася з присутніми цікавими відомостями про українські звичаї і традиції і подарувала всім власноруч виготовлені обереги.

Важливим акцентом на майстер-класах була підтримка-рекомендація кожної ситуації від психологині Тетяни Гуденко, яка розповіла про ресурси – особистісні властивості й здібності, що є для людини цінними та допомагають адаптуватися до стресових ситуацій й долати їх (самоповага, професійні уміння, самоконтроль, життєві цінності). Наголосила на тому, що це енергія, сили, мотивація, щоб якісно виконувати повсякденні справи, планувати та досягати цілей, а отже, вивчати українську мову, щоб вільно спілкуватися з людьми. Т. Гуденко побажала всім фізичного та психологічного здоров’я, оскільки від цього залежить ресурсний стан людини.

Під час поетичної хвилинки Ольга Ходацька читає свої вірші, оповідання, обговорення яких переростає у жваву дискусію, під час якої кожна учасниця заряджається позитивною енергетикою.

зустріч у парку

Олена Квіта, голова ГО «Об’єднання пенсіонерів та ветеранів Дарницького району м. Києва», сказала, що давно мріяла, щоб її берегині заговорили українською, не тільки передаючи «готові думки», а ще й навчилися думати українською, розвиваючи словниковий запас.

Лілія Карпенко, голова клубу «Дарницькі Берегині», щоразу щиро дякує за цікаві уроки-рекомендації та неймовірну атмосферу спілкування,  яка сприяє розвитку позитивного настрою, що є немаловажним для кожного в умовах війни.

Заступниця голови ГО «Об’єднання пенсіонерів та ветеранів Дарницького району м. Києва» Тетяна Мельник, яка завжди приходить на такі заняття з онуком Артемом, висловила слова вдячності за синергію добротворення, підтримку кожного і віру в кожного: «Ми зможемо вивчити державну мову, бо ми українці, а українці – незламний народ!»

обговорення в кабінеті

 

презентація

Доля української мови – то є водночас і доля української держави й нації, яку нині по сантиметру виборюють наші захисники і захисниці на полі бою. Мова має значення! Українська мова в Україні — запорука миру й свободи!

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій багатогранній красі для себе й наступних поколінь!

Сьогодні говорити українською мовою — це бути бійцем за націю, за Україну. Мова — це зброя! 

Говори українською, будь бійцем!

 

Ольга Ходацька,

членкиня НСЖ України, 

заступниця голови правління Київської «Просвіти»