Презентація книги Ольги Ходацької «Душі моєї прекрасні»
«Я слово вкраїнське, як квіти збираю
І в серденько ніжно на струни кладу.
І пісня вже лине, душа ж бо співає
Про мир, і про маму, й державу мою».
О. Ходацька
Я дуже люблю свою маму Ольгу Ходацьку і пишаюся нею. Вона — красива жінка, любляча матуся й бабуся, мудрий порадник і подруга, толерантна, високоінтелектуальна особистість, досвідчений учитель, управлінець із багаторічним стажем, креативний журналіст, поетеса і просто хороша Людина.
10 листопада 2016 року в Національному музеї літератури України відбулася презентація книги члена Спілки журналістів України, заступника директора з науково-методичної роботи спеціалізованої школи №187 з поглибленим вивченням української та англійської мов м. Києва, відмінника освіти України Ольги Ходацької «Душі моєї прекрасні миті», на яку були запрошені учні та їхні батьки, випускники Ольги Миколаївни, її колеги, рідні діти, внучки та друзі.
Ведучою святкового вечора була подруга Ольги Миколаївни, артистка Київського театру оригінальної комедії Людмила Віталіївна Рудницька, яка своєю харизмою зачарувала зал, підготувавши його до сприйняття рідного українського слова, зібраного у книзі О. Ходацької «Душі моєї прекрасні миті».
Передмову до книги написав член Спілки письменників України Євген Гущин, який зазначив, що «представлені в книзі вірші та проза — це піднесено-емоційна сповідь жінки на вічні теми життя: кохання, любові до вкраїнської землі і рідного слова, як священного оберега нації».
Презентація була розподілена на три блоки: вірші, присвячені рідній мові та Україні, громадянська лірика та проза, інтимна лірика та пісні на слова Ольги Ходацької.
У виконанні автора прозвучали вірші: «Рідна мова», «Слово-пісня», «Дай, Боже, нам миру в країні», «Я миру бажаю Вкраїні», «Учитель — людина від Бога» та інші.
Щемним моментом презентації було прочитання Ольгою Ходацькою оповідання-сповіді «За межею болю» у супроводі мелодії скрипаля і композитора, заслуженого артиста України Кирила Стеценка. Твір був присвячений світлій пам’яті мами авторки та пам’яті всіх, кого немає з нами у цьому світі. Зал слухав стоячи.
Пісні «Заспіваймо пісню за Україну», «Захід — Схід», «За вроду дякую батькам», «Моя любов», «Хай у вас буде всього доволі» у виконанні креативних колег автора, вчителів спеціалізованої школи №187 Сніжани Федькевич, Бориса Олабіна та солістки ансамблю «Купава» Центру мистецтв НПУ імені М. Драгоманова Оксани Кирковської, доречно вписались у сценарій вечора і стали його окрасою.
Зачарував публіку своїм оксамитовим тембром голосу заслужений артист України, актор Київського театру оригінальної комедії Анатолій Григорович Борисенко, який майстерно прочитав вірш «Що буде з Україною, о люди?»
Ведуча зазначила, що у 2013 році за активну громадянську позицію та активну участь у справі національно-патріотичного виховання молоді була нагороджена медаллю «Будівничий України» від Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка, а 21 жовтня 2016 року за вагомий вклад у розвиток морально-духовного потенціалу молоді, підтримку та збереження народно-культурних цінностей українського народу на Міжнародній конференції «Фундаментальні принципи сталого миру» Ольга Ходацька була удостоєна високої нагороди — Посол миру.
Ольга Миколаївна щиро подякувала Міжнародним громадським організаціям «Федерація Всесвітнього миру» та «Федерації жінок за мир у всьому світі» за високу оцінку її скромної роботи і запевнила, що уже працює над розробкою Концепції розвитку «Школи миротворчості», яку втілюватиме в життя, залучаючи до спільної роботи учнів, батьків, громадськість, бо проблема миру сьогодні надважлива.
Весь вечір, як зазначила в бесіді Людмила Рудницька, був насичений позитивною енергетикою всіх, хто виходив на сцену. Особливо вразив слухачів вірш, який читала авторка зі своїми внучками: Вікторією та Маргаритою.
Протягом вечора звучали привітання і теплі слова від гостей, випускників Ольги Ходацької, а родзинкою свята були пісні на слова О. Ходацької «Барви кохання» та «Не впущу в свою душу ще осінь», виконавцем і автором музики яких стала композитор і співачка Людмила Ященко-Салюта.
Ірина Струпинська