Вплив осінніх змін на здоров’я
Осінь славиться різкими перепадами погоди, які грунтовно відображаються на самопочутті більшості людей. На всій території нашої країни практично весь жовтень спостерігаються різкі стрибки температури повітря і ступеня сонячності — після майже літнього вересня жовтень відрізняється різноманітністю осінньої погоди. Тільки вчора ми ще засмагали, а сьогодні поспішаємо діставати теплий одяг і спішно шукаємо парасолі перед виходом на вулицю — дощі стають частими гостями практично у всіх регіонах України.
Всі ці перепади відображаються і на настрої, і на загальному самопочутті всіх без винятку, незалежно від наявності або відсутності метеозалежності. Чим же небезпечні різкі перепади погоди?
У багатьох людей в такий період кліматичної мінливості загострюються різного роду хронічні захворювання, починають нити суглоби і не відступають головні болі. Різке зниження температури повітря та хаотичні зміни тиску можуть викликати серйозне погіршення стану, особливо у людей з хронічними захворюваннями. У зону ризику потрапляють люди, які страждають захворюваннями серцево-судинної та дихальної системами. Погано почуваються і ті, у кого спостерігаються психо-емоційні порушення, є серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом.
Лікарі попереджають — різке похолодання може викликати спазм кровоносних судин, який може стати причиною гіпертонічного кризу або нападу стенокардії у людей, які страждають захворюваннями серця. А зниження тиску може спровокувати гіпоксію, коли в організмі різко знижується вміст кисню і може з’явитися ішемічна хвороба серця. У деяких людей, які страждають емоційною нестабільністю, різко погіршується психологічний стан і може початися депресія.
Нічого хорошого для самопочуття немає і в підвищеній вологості повітря — в цьому випадку страждати починають люди з шкірними захворюваннями.
Навіть здорові люди реагують на різкі осінні перепади погодних умов, скаржачись на підвищену напругу м’язів, сонливість і повний занепад сил. У них різко падає працездатність.
Що ж робити, щоб з мінімальним дискомфортом пережити погодні перепади? Тим, хто страждає від хронічних захворювань, варто зробити завчасні контрзаходи — систематично приймати призначені лікарем ліки, по можливості посилити фізичне навантаження — займатися спортом, більше гуляти пішки.
Сергій Яготинський