Skip to main content
Вплив осінніх змін на здоров’я

Вплив осінніх змін на здоров’я

Осінь славиться різкими перепадами погоди, які грунтовно відображаються на самопочутті більшості людей. На всій території нашої країни практично весь жовтень спостерігаються різкі стрибки температури повітря і ступеня сонячності — після майже літнього вересня жовтень відрізняється різноманітністю осінньої погоди. Тільки вчора ми ще засмагали, а сьогодні поспішаємо діставати теплий одяг і спішно шукаємо парасолі перед виходом на вулицю — дощі стають частими гостями практично у всіх регіонах України.

Всі ці перепади відображаються і на настрої, і на загальному самопочутті всіх без винятку, незалежно від наявності або відсутності метеозалежності. Чим же небезпечні різкі перепади погоди?

У багатьох людей в такий період кліматичної мінливості загострюються різного роду хронічні захворювання, починають нити суглоби і не відступають головні болі. Різке зниження температури повітря та хаотичні зміни тиску можуть викликати серйозне погіршення стану, особливо у людей з хронічними захворюваннями. У зону ризику потрапляють люди, які страждають захворюваннями серцево-судинної та дихальної системами. Погано почуваються і ті, у кого спостерігаються психо-емоційні порушення, є серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом.

Лікарі попереджають — різке похолодання може викликати спазм кровоносних судин, який може стати причиною гіпертонічного кризу або нападу стенокардії у людей, які страждають захворюваннями серця. А зниження тиску може спровокувати гіпоксію, коли в організмі різко знижується вміст кисню і може з’явитися ішемічна хвороба серця. У деяких людей, які страждають емоційною нестабільністю, різко погіршується психологічний стан і може початися депресія.

Нічого хорошого для самопочуття немає і в підвищеній вологості повітря — в цьому випадку страждати починають люди з шкірними захворюваннями.

Навіть здорові люди реагують на різкі осінні перепади погодних умов, скаржачись на підвищену напругу м’язів, сонливість і повний занепад сил. У них різко падає працездатність.

Що ж робити, щоб з мінімальним дискомфортом пережити погодні перепади? Тим, хто страждає від хронічних захворювань, варто зробити завчасні контрзаходи — систематично приймати призначені лікарем ліки, по можливості посилити фізичне навантаження — займатися спортом, більше гуляти пішки.


Сергій Яготинський