Древні ліки, які можна знайти у власному домі

Древні ліки, які можна  знайти у власному домі

Ви коли-небудь досліджували рослинні засоби, які знаходяться у вас під рукою? Найчастіша відповідь: ні. Ми схильні забувати про ефективні природні ліки, які можна знайти біля нашого будинку - багато замаскованих у вигляді спецій… Отже… Сьогодні я зосереджуся на трьох засобах захисту, які, я впевнена, вже є у вас!

Часник — Allium sativum

Я хотіла би почати з Allium sativum, або часнику — тому що це цілком імовірно найбільш практична лікарська трава на планеті. Ми всі знаємо цю маленьку головку з сильним запахом, її смак, але як мало людей використовують медикаментозні властивості часнику. Це не завжди було так. Нещодавно, ще 60 років тому, часник вважався найважливішим компонентом у стандартних медичних комплектах, які носили медики під час Першої та Другої світових війн для лікування ран. Його антибактеріальні та протигрибкові властивості прославлялися тисячоліттями. З точки зору універсальності, є дуже мало рослин, які можна порівняти з часником. Це ефективний розчинник крові, антибактеріальний, протигрибковий, антивірусний, антиоксидантний та імунний стимулятор, який сприяє здоров'ю серця і знижує рівень холестерину. Часник може вилікувати застуду або грип менш ніж за 24 години, якщо він використовується разом з дотриманням дієти і достатнім сном. Як найкраще вживати часник? Свіжим. Його дія може бути інтенсивною для бактерій у вашому кишечнику.

Яблучний оцет — Malus sylvestris

Malus sylvestris, або яблучний оцет, використовується у побуті на початку історії. Археологи знайшли єгипетські урни, починаючи з 3000 р. до н. е., які все ще містять його залишки! Гіппократ, батько медицини, призначав яблучний оцет для лікування різних хвороб. Він і досі рекомендується альтернативними лікарями як помічний засіб. Завдяки своїм антигрибковим, антибактеріальним та антивірусним властивостям, яблучний оцет має ряд лікарських застосувань. Його часто використовують для полоскання, щоб лікувати біль в горлі, наносять на шкіру для видалення бородавок і родимок (мазок кожного вечора може дати дуже позитивні результати). Оцет також застосовується при вугрових висипах на обличчі та приймається як лікування застуди й синусової інфекції. Тільки вищезазначені застосування вже зробили б його цінним, щоб мати у вашій кухні, але є недавні дослідження, які показують, що яблучний оцет може також бути корисним для більш серйозних захворювань. У дослідженні 2004 року, опублікованому Американським фондом діабету, було встановлено, що діабетики 2-го типу мали багато перспективних результатів при прийомі дози яблучного оцту перед їжею. У середньому діабетики, які брали участь, відчули покращення рівня глюкози в крові на 25%. Нові дослідження раку також вказують на яблучний оцет як перспективний протираковий засіб для уповільнення росту онкоклітин і запобігання утворенню нових. Вибирайте яблучний оцет розумно. Чим темніший, тим краще. Якщо у вашій шафі є пляшка світлого яблучного оцту, це не ліки. Він має бути коричнево-помаранчевого кольору і мати осад на дні.

Кульбаба —Taraxacum officinale

Цю рослину ви можете не знайти вдома, але навесні майже кожну ділянку в Україні прикрашає яскрава і весела квітка. Ми навчені сприймати ці жовті сплески сонця, як траву, але вам потрібно лише поспостерігати, як дитина грається з нею, щоб дізнатися про їхню справжню красу. Назва кульбаби французькою Dent de Lion або "зуби левів" — тому що в неї зубчасте листя. Деякі експерти з харчових продуктів кажуть, що трави, яких потребує наше тіло, зростають у межах одного кілометра від нас. Це ще один із доказів, як земля дбає про своїх дітей. Враховуючи, що зазвичай наша дієта включає в себе важкі продукти: оброблене м'ясо, рафінований цукор, продукти, навантажені пестицидами, і дуже мало живої їжі, нам потрібен неймовірний детоксифікатор, якого ми можемо знайти у себе в дворі. Кульбаба — найкращий друг печінки. Так, ваша печінка, другий за величиною орган вашого тіла, служить фільтром. Якщо ви поїли «невдало», то, перш за все, потрібно: a) змінити свій раціон і б) нагодувати свою печінку, щоб вона могла обробити токсини, які ви поглинули, і безпечно видалити їх. Народні цілителі й лікарі назначали найкращий засіб для чистки печінки — свіжозаварений чай кореня кульбаби. Сприяє здоров'ю печінки й додавання зеленої кульбаби до салатів або обсмажування разом з білком. Бувайте здорові.