Skip to main content
Як помирити рідних жінок, які люблять одного чоловіка

Як помирити рідних жінок, які люблять одного чоловіка

Виходячи заміж, жінка, окрім чоловіка, отримує ще й і нових родичів — його сім'ю, інколи досить велику. З деякими з них бачитися доведеться тільки на сімейних святах, і то — не щороку. Але деякі родичі чоловіка стають набагато ближчими, і тому спілкування з ними буде регулярним. Давайте поговоримо про те, як вести себе новоспеченій дружині з новими родичами.

Наважившись на одруження, жінки обирають чоловіка, а на якості його родичів: батьків, братів та сестер часто навіть не звертають уваги. Тому часто трапляються ситуації, коли відносини з новими родичами ніяк не налагоджуються. В результаті чоловік ніби розривається між двома значущими для нього жінками, і невідомо, яка ж чаша терезів переважить.

Якщо ваш чоловік вам справді дорогий, краще не випробовувати долю, а спробувати налагодити стосунки з його близькими родичами. Або хоча б створити нейтралітет — цього вже буде достатньо, щоб повернути в родину спокій.

Якщо «та» жінка — свекруха

Кожна мати любить свою дитину. І це природно. Скоріше здивування викликає протилежна ситуація. Але іноді ця любов буває настільки великою, що мати не дає синові будувати свою сім'ю, приймати самостійно рішення і просто ставати дорослим. Син цього не помічає, але невістка-то все бачить!

Як виглядає ситуація?

Мама чоловіка дзвонить йому багато разів на день, цікавиться всім на світі, особливо тим, що їв син на сніданок і вечерю. Така зайва увага вас дратує, а з часом навіть розлючує, чи не так? З сином говорити безглуздо — «вона ж мама!». З самою винуватицею — теж: або не вистачає рішучості, або не хочеться скандалу, або є побоювання, що всі закиди будуть перекручені, а сама невістка виявиться виставлена в непривабливому світлі.

А тепер подивимося на цю ситуацію очима мами: син робить рішучий крок — одружується. Але від цього він не перестає бути улюбленою дитиною, про яку стільки років дбаєш, що по-іншому вже просто не виходить. Тільки у деяких ця турбота виражається в каструлі борщу, у деяких — у фінансовій допомозі, а у деяких і в постійних розпитах, що та як.

Якби свекруха не проявляла ніякої участі, не дзвонила роками (адже і таке буває), не цікавилася б ні сином, ні онуками, було б набагато гірше. Тому турботлива свекруха — це зовсім непогано. Цю турботу потрібно направити в правильне русло, щоб і свекруха була задоволена, і невістка не сприймала це як спробу все контролювати.

Що ж робити?
Якщо у мами краще виходить готувати, а невістка цю справу зовсім не любить або не встигає, працюючи з ранку до пізнього вечора, то нехай мати готує коронні страви та пригощає сім’ю сина — у виграші будуть усі.

Мама кожні вихідні просить щось привезти, кудись відвезти або щось відремонтувати, в внаслідок чоловік постійно зайнятий? Складіть графік. Його не обов’язково озвучувати, досить запланувати якісь справи, і в чоловіка не буде можливості відмовитися.

Чудово, якщо чоловік може сам вміло балансувати між бажаннями двох жінок, щоб обділеною його турботою, допомогою та увагою до себе не відчула жодна з них. Але це швидше виняток. Нерідко чоловік взагалі не помічає, що за нього «точиться боротьба».

З іншого боку, мудра свекруха теж не стане набридати дзвінками і раптовими приїздами на перших порах після заміжжя. Пройде небагато часу, і син все гостріше відчуватиме нестачу спілкування. А отже, почнуться і більш часті дзвінки, і запрошення в гості. Всьому свій час.

Мир можливий!
Головне — не скандалити і не ставити чоловікові ультиматуми. Ідеальний варіант — зібратися втрьох і обговорити ситуацію. Але щиро розповісти про свої почуття буває дуже складно, тому не всі погоджуються на таку зустріч.

У цьому випадку невдоволеній стороні доводиться брати все у свої руки і намагатися мудро вирівняти ситуацію. При цьому важливо не забувати про почуття «опонентки», адже вона теж любить.

Не треба змушувати чоловіка робити вибір, краще розподілити ролі так, щоб комфортно було всім. Важливо, відчуваючи дозріваючу в собі образу, спочатку уявити себе на місці іншої жінки. Часто цього достатньо, щоб уникнути чергової сварки.

Якщо «та» жінка — сестра
Жінки нерідко бувають дуже прив’язані до своїх братів, які їх захищали, оберігали і допомагали протягом довгого часу. Буває, що з дитинства у дівчини немає більш надійного плеча, ніж брат, якому можна багато чого розповісти, який завжди підтримає.

Але він також будує своє життя, у нього з’являється улюблена дівчина, яка потім стає дружиною. У нього все менше вільного часу, особливо для зустрічей: він або зайнятий, або зі своєю коханою.

Чому з’являються проблеми?
У такому випадку ревнощі — це природне, хоч і не найприємніше відчуття. Але плекати їх не треба: важливо зрозуміти, що така зміна в його житті природна.

Хіба ми не бажаємо близьким людям щастя? А якщо брат щасливий з цією жінкою — це його вибір, його рішення. Не варто його дружину критикувати або намагатися всіляко довести, що вона гірша. Навпаки, краще дізнатися про неї більше і спробувати зрозуміти, чому ж вибір брата ліг саме на неї?

Невістці, як новому члену сім’ї, доводиться непросто. Вона мріє, що після весілля буде з чоловіком, нарешті, тільки вдвох. Але реальність виявляється не настільки ідеальною — мій чоловік, виявляється, потрібен всім! Ну ще зрозіміло, коли мамі або бабусі. Але навіть сестра розраховує на нього!

Особливо складно дається такий розвиток подій: після весілля молоді відправилися в подорож, в якій були тільки вдвох, а після повернення додому родичі дають про себе знати.

Як не допустити війни?
І знову ж, найкраща тактика — ставити себе на місце родички. Хотіла б дружина, щоб її брат так само після весілля уникав спілкування? Або, може, варто зрозуміти, що у брата і сестри свої особисті відносини, яким не варто перешкоджати?

Якщо дівчата приблизно одного віку, вирішити ситуацію може і сам чоловік, запросивши обох у ресторан або на природу. У спільному проведенні часу маса плюсів: дівчата краще познайомляться одна з одною і, можливо, знайдуть спільні інтереси. А ще зрозуміють, що чоловік може бути щасливий з ними обома, і ділити його для цього не обов’язково.

Якщо сестра в якийсь момент одна, їй, напевно, іноді потрібна допомога брата. Не варто цьому заважати. А поки ваш чоловік буде зайнятий сестрою, у вас з’явиться час для себе: салон краси, зустріч з подругами, вечір з книгою підуть вам тільки на користь.

Якщо «та» жінка — подруга
Подруги молодої людини, а потім нареченого і чоловіка, звичайно, викликають якісь побоювання. Це вже не родичка, з якою амурні зв’язки неможливі апріорі. Це жінка, чиї помисли можуть бути не такі чисті, як здається. Ревнощі зароджуються на рівні інстинктів, і якщо ця подруга дружиною не сприймається як «своя людина», про це варто прямо сказати чоловікові.

Якщо чоловікові дружба з цією людиною дорога, можна дружити втрьох (або навіть парами). Не виключено, що ця подруга стане гарним товаришем для обох — таких випадків в житті чимало.

Втім нерідкі ситуації, коли заради спокою в сім'ї чоловіки відмовляються від таких подруг або переводять їх в розряд знайомих. Але вимагати цього від чоловіка не варто — можна викликати зворотну реакцію.

Краще відверто повідати про почуття, і чоловік — він же ваш найближчий друг — напевно знайде правильне рішення. Домовитися можна про все, треба тільки знайти місце, час та мати рішучість шукати компроміс. Навчитися дивитися очима інших та вчасно відчути навіть легкий холодок у стосунках між рідними жінками — це справжнє мистецтво, якому не навчать у школі, але якому навчить життя...

Олександр Лебедєв