Яблучний пиріг
У Їжачка була весела і велика сімейка. У кожного свої обов’язки, тому життя було лагідним і впорядкованим. Мама щоранку готувала сніданок, і за стіл сідали три братика, дві сестрички, бабуся й дідусь. Тільки чашка татуся вже була порожньою, він вставав раніше усіх, бо поспішав на роботу.
Дівчатка допомагали мамі прати, готувати, прибирати помешкання. А хлопчики вміли робити складну або важку роботу, таку як полагодити, прибити, перенести, дрова запасти на зиму. Мама любила придумувати різні сюрпризи, щоб заохочувати дітей до хатніх справ.
У вихідні дні мама завжди готувала щось смачненьке. Особливо сімейство їжаків любило яблучний пиріг. І всі допомагали його готувати. Їжачки надівали фартушки і розпочиналося чаклунство.
Треба було приготувати начинку — помити та порізати яблучка, заправити їх корицею, ваніллю та цукром. Коли тісто підходило і виглядало з великої каструлі, мама переклала його на велику дошку. Поділивши його на дві частини, діти розкачували коржі. Потім викладався один корж на круглу форму для випічки, на нього розкладалися яблучка. І все знову накривалося другою частиною тіста.
Але, це ще не все. Хлопцям була довірена не менш важлива робота — треба було збити яєчні білки з цукром. І оцією пінкою змащувався увесь пиріг.
Їжачки вирішили прикрасити його смачними червоними ягідками з клюкви та родзинками. Як ви думаєте, який надпис зробили вдячні діти на пирозі?
Увечері вся родина була у зборі, сіли за святковий стіл, бабуся подала пахучий чай із різнотрав’я, кожному поставили тарілочку зі щедрим шматочком яблучного пирога. Було дуже смачно і гарний настрій поєднував усю веселу родину їжачків.
Діти, як ви думаєте, скільки тарілочок було поставлено на столі? Якщо ви слухали оповідання уважно, то зможете дати правильну відповідь, порахувавши на своїх пальчиках.