Виставка "Творчі жнива - 2016" до Дня художника
Осінь, жнива, пора підводити підсумки. Саме так і зробили митці до дня свого професійного свята. Виставкові зали Будинку художника наповнилися життєдайною енергією. В Україні День художника, як професійне свято, почали відзначати з жовтня 1998 року за підписом президента України Л. Д. Кучми.
Так, всього протягом 18 років влаштовуються ретроспективні вернісажі, а роль їх стало увійшла у культурно-мистецьке життя українського народу. Цьогорічний вернісаж вирізняється від інших не тільки яскраво представленими різними регіонами України, а й новими іменами, як Роман Петрук, Дмитро Коваль, Дар’я Смірнова, Іван Поліщук, Ганна Крюкова, Владислав Генчик, Данило Трінеєв, які зайняли вагоме місце серед метрів національного образотворчого мистецтва. Розмай жанрів та видів образотворчого мистецтва з пріоритетом живописних полотен розгорнувся у виставкових залах Будинку художника України.
Окрасою виставки стали твори народних художників України Ніни Божко, Віри Баринової-Кулеби, Василя Гуріна, заслужених діячів мистецтв України Валентини Виродової-Готьє, Івана Пилипенка, Олексія Петренка, заслужених художників України Михайла Попова, Віктора Липовки та ін. Перед нами розцвіла Україна в усій красі мальовничих пейзажів, історичних мотивів, сакральних композицій, самобутніх тематичних полотен. І в цьому колі обігу сяють портрети, серед яких відгомін стародавніх епох з часів козаччини, хвилюючи образи дітей, знайомі обличчя творчої інтелігенції.
Запам’ятовуються сповнені ліричної тональності суто сімейні картини з дітьми, бабусями, батьківськими хатами, сільськими подвір’ями. Не оминули увагою художники і пленерні роботи, в яких відчувається життєдайний сплеск захоплення від побаченого та прагнення увіковічити неповторні миттєвості прекрасного. де народилися неповторні гімни природи Києва, Седнева, Миколаєва, Сумщини, Харкова, Івано-Франківська, Одеси, Дрогобича, Кременчука, Чернігівщини. Оспівують художники і національні традиції, свята, звичаї, особливо в цій царині відзначилися графіки, в творах яких розкрився необмежений талант фахівців малюнку та прозорих акварелей.
Відкриваючи виставку, директор Дирекції виставок НСХУ заслужений діяч культури України Ігор Волощук відзначив високу професійність учасників і досить складну роботу журі по відбору художніх творів. У вітальному слові голова Київської організації НСХУ Віктор Коновал побажав митцям творчого натхнення, незважаючи на труднощі сьогоднішнього існування людей в Україні. Але для істинного художника творчий процес не залежить від фінансового чи політичного коливання, тут приваблює інше — талант та жадоба до творчості, нестримне прагнення наповнити оточуючий світ прекрасним. Саме такою і зображена тендітна жінка у бронзі, створена скульптором В. Коновалом.
Художники отримали вітання від міністра культури України Євгена Нищука, яке люб’язно передала начальник відділу образотворчого мистецтва Євгенія Крутиголов. До любові, яка перемагає понад усе, закликав народний художник України Василь Гурін, а його картина, наповнена світлом і гармонійною палітрою, це підтвердила.
Для кожного художника участь у такій визначній події — справжнє свято та відповідальність. Кожен твір підкреслює самобутність автора, і цьому допомагає вдало побудована експозиція, яку майстерно створили працівники дирекції виставок М. Дерегус, В. Цибульський, Ю. Волощук.
А глядачі отримали дорогоцінний гормон радості, який коронував присутніх на цьому святковому вернісажі. З святом краси та натхнення, коли думки випереджають час, змінюють простір і освячують життя романтичним настроєм.